Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с 3D игри от PC към LG 47LW650S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    56
    #1

    Проблем с 3D игри от PC към LG 47LW650S

    Здравейте, въпросът ми е малко по-специфичен и затова не знам точно в коя тема да го пусна. Става въпрос за следното. В момента съм свързал приличен компютър /процесор i5-750 /2.66GHZ/8M и видео SAPPHIRE VAPOR-X HD5770 1G/ към 47 инчово LG LW650S посредством HDMI 1.4а. Отделно имам свързан и 22 инчов LCD монитор, като обаче прехвърлям излъчването само на телевизора, когато пускам 3D и затова за момента по-добре да приемем, че мониторът го няма. Без никакъв проблем ползвам телевизора като монитор на компютъра с разделителна способност 1920/1080 на 24Hz и пускам всякакви игри без съществен лаг. По същия начин си пускам и 3D филми и отново нямам никакви проблеми. Проблемът обаче възниква когато пускам игрите в 3D формат посредством tridef Ignition и технологията HD3D на Ati. Използвам за сравнение Starcraft 2, Call of Duty Modern Warfare и Civilization V. Получава се около 18-20 fps (според tridef Ignition-a), което просто не позволява да се играе нормално. Първите две игри изглеждат страхотно, наистина триизмерно и впечатляващо, но за сметка на това лагват ужасно. Отначало реших, че настройките са виновни за всичко и ги започнах подред. Първо се захванах с tridef. Попрочетох доста във форума им и гугъл и направих настройките на програмата според съветите им за максимална скорост и производителност. Резултат никакъв - не спечелих дори и 1 fps. После се заех с настройките на игрите. Намалих резолюцията до 1000 и нещо си на 700 и нещо си (Старкрафт по-малко не може), направих рефреш рейта ръчно същия като на телевизора, пробвах с включен и изключен v sync, орязах всякакви графики до минимум и резултатът беше, че докарах fps до към 23, но лагът все още не позволяваше да се играе свободно. Проблемно тук беше, че при промяна на резолюцията понякога курсорът на мишката ми просто замръзва. Като движа мишката наляво-надясно виждам, че менютата на старкрфт-а се осветяват, но с и като цъкна на някое осветено се активират, но самият курсор седи замръзнал на екрана - така и не разбрах това защо се получава. Накрая се заех и с настройките на Ati catalyst (версия 11.8). Там беше по-сложно защото половината неща не ги знам какво точно правят. Все пак се заех да чета коя настройка за какво е и общо взето ги нагласих на максимум perfomance минимум quality. Махнах scaling-a на екрана, пробвах само със scaling от GPU, пробвах и със scaling от телевизора, направих anti aliasing до минималния 2Х, но нищо не се промени откъм лаг. В последен отчаян опит смених резолюцията на дисплея на по-ниска (1600/720 24Hz i 60Hz) и промених резолюцията на играта на същата, но отново без резултат. Направи ми впечатление и друго - лагът започва веднага щом се стартира 3D-то на tridef Experience, т.е. още на welcome screen-a, преди да съм пуснал изобщо игра. Същият лаг го има дори когато пускам google earth в 3D през tridef, дори когато пускам стандартен филм през 3D конвертора на tridef media player. Един-единствен път успях да стигна до 60 fps и това беше когато в настройките на старкрафт 2 промених от full screen към windowed (fullscreen), тогава 3D-то се изключи и играта направо литна (tridef изисква всичко да е фулскрийн, за да работи). Това е в общи линии. Къде е според вас проблема? Дали конфигурацията ми е слаба за 3D гейминг или самата tridef е скапана? Някакви идеи какво да направя? Мисля да пиша на support-a на tridef, но реших първо да пробвам тук.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #2

    Re:Проблем с 3D игри от PC към LG 47LW650S

    Лага се получава заради 24Hz. Попринцип за игри би трябвало да се превключи в 720p@60Hz това е другия 3d режим предвиден за игри. PS3 вклюва в този режим при 3д игрите.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #3

    Re:Проблем с 3D игри от PC към LG 47LW650S

    Колегата portokala123 правилно ти го е написал.
    Не знам какво е това tridef, а по написаното от теб си правя извода че преобразува 2D до 3D. Прав ли съм ?
    Ако е така, то лагът произлиза именно от него.
    Колкото по-голяма е обработката на сигнала толкова по-голям е лагът.
    Вероятно tridef в комбинация с хардуера от компа, не смогва да обработва подадената информация и за това забива.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #4

    Re:Проблем с 3D игри от PC към LG 47LW650S

    For lowest input lag you would need to use " Line Interleaved " 3d option in tridef, this uses the native interlaced 3d that the tv has so you would not need to turn on 3d with the 3dtv controller ect, this is the best 3d option
    Цитатът е от форума на DDD за TriDef 3D Ignition софтуера, използван за компютърни игри в стереоскопичен 3D режим на телевизори на LG с пасивно 3D.

    http://www.ddd.com/forum/viewtopic.p...b385f26b4918ef

    Телевизора в поста е друг модел, но като технология са еднакви с твоя. Така че, предложеното решение на проблема с високия input lag, генериран от LG телевизорите, вероятно ще е приложимо и при теб!

    п.п. Пробвал съм игри в 3D на същият телевизор, но с карти на nVidia и имах подобни проблеми с лага.
    Както вероятно знаеш, TriDef е един вид аналог на 3D Vision, и докато втория е специално за картите на nVidia, първият, поне след актуализациите в новата му версия, е универсален.
    Ще съм ти благодарен да споделиш как се справя версията на TriDef специализирана за работа с монитори и телевизори на LG /налична в даунлоуд страницата им/ и дали има реално подобрение относно лага.


  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    56
    #5

    Re:Проблем с 3D игри от PC към LG 47LW650S

    Наистина в резолюцията беше проблемът, както каза портокала, и след като я промених на 720p@60Hz нещата значително се подобриха. Starcraft 2 и Call of Duty вървят с 49-53 fps и вече могат да се играят приятно, макар че все още има минимално забавяне.
    Пробвах и функцията 'line interleaved', но при нея игрите изобщо не ми тръгнаха в 3D режим. Наистина тук няма абсолютно никакъв лаг, но пък се губи ефектът на триизмерния образ. Подозирам, че това се случва, защото за да пусна този режим се налага да изключа предишния HD3D на AMD, който е специалeн за видеокартите на Ati и позволява телевизори на LG с пасивно 3D да предават в стереоскопичен 3D режим.
    С промяната на резолюцията и съответно по-ниския лаг tridef ми харесва. 3D-то през него изглежда красиво, ярко и убедително, особено на игра, в която детайлите са изпипани като например Starcraft 2. Дори снимките и филмите, конвертирани в 3D изглеждат по-добре отколкото когато са конвертирани с вградения конвертор на телевизора. Google Earth също е интересен в 3D, но пък при него не мога да кликам на снимките и това не ми харесва.
    Колкото до приложението на програмата за работа с монитори и телевизори на LG, то същото е приложимо само за монитори на LG, и то не всички, а само някои нови модели. Макар че пише и TV, към момента според сайта на tridef такива не се поддържат, а и след инсталацията на приложението програмата не открива моя телевизор като съвместим. Надявам се, че в бъдеще ще поработят по въпроса.
    Другото, което не ми хареса в tridef, е че след изтичане на 15-дневния пробен период и след упорито търсене не намерих нито кракната версия, нито някаква пролука, за да мога да използвам програмата безплатно и за първи път в краткия ми живот се наложи да си купя легален софтуеър (действие което не е прието по нашите щирини, нито в братските ни Китай и *****). За да не бъде мъката ми пълна обаче си купих програмата през сайта на AMD с 50% отстъпка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем със стартирането на някой игри.
    От Sabin Kirkoryan във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 15-10-13, 21:42
  2. Отговори: 30
    Последно: 26-05-12, 21:44
  3. Проблем с 3D игри / видеокарта GeForce 9600 GSO
    От paraiso във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 16
    Последно: 17-06-09, 22:40
  4. Игри при Skype 4.0.0.215 проблем!
    От ddimitrov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 14-03-09, 13:43
  5. Отговори: 1
    Последно: 27-01-06, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе