Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с LG M2362D+въпрос за DVB-T

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    59
    #1

    Проблем с LG M2362D+въпрос за DVB-T

    Здравейте,
    Проблемът е :
    Имам телевизора (http://www.lg.com/uk/it-products/mon...tor-M2362D.jsp) от около седмица, има си HDMI и първия път като го свързах с HDMI на лаптопа всичко си работеше и гледах филм .
    Същи ден вечерта се пригових за друг филм, но когато посегнах да включа кабела към лаптопа се получи късо съединение и предпазителя на ел. инсталацията падна. Лаптопът оцеля , зарядното му изгоря, телевизора е наред и той. Двата уреда (ТВ и лаптоп) бяха включени в два разлини контакта и когато всичко работеше първия път, и когато падна предпазителя. Кабелът е някакъв китайски или френски май, с дължина 5 м.
    Каква е причината да се получи такава повреда, и как може да се избегне. Ако всичко работи през един и същи разклонител, това ще гарантира ли, че няма да има ядове.

    Въобще ако някой е имал такъв проблем, или знае как може да се избегне - да пише.

    Въпросът е:
    Този ТВ има DVB-T (mpeg 4), но нищо не намира при търсене. В Пловдив съм, сигурно пише из форума, но все пак може ли да каже някой кратко и ясно има ли в този град цифрова ефирна или не. Интересно е че в автонастройка като задам, че съм в БГ и се изключва търсенето на цифрови канали .

    Благодаря предварително на всички!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #2

    Re:Проблем с LG M2362D+въпрос за DVB-T

    1. Включвай ги само в един контакт.
    2. Избягвай да вадиш и вкарваш HDMI кабела при включени уреди. прави го само в изключено положение и изкаран антенен кабел.
    3. Тестовете в Пловдив на DVB-T вероятно ще започнат другият месец, но дори и тогава ще предават само 2 програми с прекъсвания. Нормално предаване ще има след нова година.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1
    #3

    Re:Проблем с LG M2362D+въпрос за DVB-T

    Здравейте!Проблема ми е сходен и неизкам да пускам нова тема - DTV на монитор LG227WD. От няколко месеца в Габрово , на 26 и 49 канали UHF, има тестово излъчване на DTV ефир.По 8 програми на всеки от каналите (8пъти bTV и 8 пъти PRO BG).За мое удивление, последното установих миналата седмица, когато се сдобих с нов LE40c650(благодарение на hristoslav2 за ценната информация в друга тема на форума).Неможах да накарам по никакъв начин и с никакви настройки LG227WD да престане да показва надписа "HD устройство" вместо ТВ изображение от тези 2 канала.На прикачените файлове показвам етапите на настройка и ....за съжаление , резултата. Незнам дали това е заради тестовия стадий на излъчване на DTV и не толкова съвършенния TV"пакет" на монитора ( все пак е монитор, а не TV) или наистина има проблем и трябва да се възползвам от гаранцията.В магазина ,от където е купен нищо съществено не ми казаха за тази функция DTV (DVB-T), както и в оторизираните сервизи за поддръжка на марката в България. Извинявам се за посредственото излагане на проблема и благодаря предварително за всички мнения и идеи относно решаването му.
    Това е част от съдържанието на етикета на задния капак:
    MODEL NO. : M227WDJ
    PRODUCT CODE : M227WD-PZJ.AEUVLPP
    SERIAL NO. : 901MAZV41045
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #4

    Re:Проблем с LG M2362D+въпрос за DVB-T

    Ако имаш звук на тези канали, но нямаш картина, значи не е преведено корекно съобщението (или нарочно е написано леко неясно) на телевизора, който няма mpeg4. Така че няма да можеш да гледаш DVB-T с твоето устройство.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #5

    Re:Проблем с LG M2362D+въпрос за DVB-T

    Модела има вграден цифров тунер (DVB-T, DVB-C, MPEG4) - явно проблема е в настройките на мултиплекса.
    http://www.lg.com/bg/it-produkt/moni...ori-M2362D.jsp

    Надявам се ,че ни си дал в настройки- страна българия. Так цифровият тунер се деактивира. Избери страна Финландия.

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    7
    #6

    Re:Проблем с LG M2362D+въпрос за DVB-T

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Модела има вграден цифров тунер (DVB-T, DVB-C, MPEG4) - явно проблема е в настройките на мултиплекса.
    http://www.lg.com/bg/it-produkt/moni...ori-M2362D.jsp

    Надявам се ,че ни си дал в настройки- страна българия. Так цифровият тунер се деактивира. Избери страна Финландия.
    Съжалявам, че се налага да вдигна толкова стара тема, но прочетох що имаше тема на руски, немски или английски по форумите и не намерих никъде отговор на проблема ми.
    Според сайта на LG M2362D има DVB-C, но вече започвам да не съм толкова сигурен относно това.
    Смених държавата на Финландия - нищо. На телевизорът в другата стая Панасоник Виера е на Германия и пробвах и на този - отново нищо. Проблема не може да е в кабела, защото намира аналоговите канали на доставчика, които са 24 и не ме устройват.
    Някой има ли идея дали не е скрит, дали е възможно изобщо да се активира или просто въпросният тунер липсва?

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG LCD M2362D
    От notfreeusername във форум LG телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 15-04-14, 21:24
  2. Проблем с UBS и въпрос отноcно Win 7.
    От Angel Svalqcha във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 20-06-13, 17:51
  3. Проблем с HDMI изход Лаптоп MSI cr630 монитор LG M2362D
    От rogovp във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 23-03-12, 00:29
  4. Въпрос за проблем с TV DSM
    От smog във форум Други телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 11-01-12, 19:08
  5. мрежов проблем/въпрос?
    От saint056a във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 21-04-06, 18:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе