Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Помощ с LG 42LK530

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #16

    Re:Помощ с LG 42LK530

    Те всички LCD /CCFL и LED е само типа на "лампата" ,която осветява матрицата/ стандартно постигат около 300 линии MR /резолюция при движеща се картина/ и вече с допълнителните 100/200хц ,мигащи подсветки и т.н. могат да достигнат реалните 1080 линии /евентуално във върховите модели/. Какъв сигнал гледаш не каза?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    36
    #17

    Re:Помощ с LG 42LK530

    Аз съм с цифрова телевизия и приемник. На телевизора изписва, че работи на 50 херца. Появят се нещо като ореоли на сами фигури. Безцветни и светещи
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1336065787[/time]_________________________________________________

    Между другото остротата на образа на колко трябва да е ?

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #18

    Re:Помощ с LG 42LK530

    С това трябваше да започнеш -сега остава да кажеш и че си го свързал с чинчове... Кабеларката не предлага ли СА модул ? Остратата на СД сигнал я намаляваш -сам ще забележиш как изчезват ореолите /на моите е между 20 и 50/.

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #19

    Re:Помощ с LG 42LK530

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    С това трябваше да започнеш -сега остава да кажеш и че си го свързал с чинчове... Кабеларката не предлага ли СА модул ? Остратата на СД сигнал я намаляваш -сам ще забележиш как изчезват ореолите /на моите е между 20 и 50/.
    Тези ореоли ги наблюдавам дори на стария CRT телевизор. Това е заради скапаните канали BTV - NOVA...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1336067033[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Те всички LCD /CCFL и LED е само типа на "лампата" ,която осветява матрицата/ стандартно постигат около 300 линии MR /резолюция при движеща се картина/ и вече с допълнителните 100/200хц ,мигащи подсветки и т.н. могат да достигнат реалните 1080 линии /евентуално във върховите модели/. Какъв сигнал гледаш не каза?
    Това имах предвид, че някои LED подобряват донякъде положението при по-бързи движения.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    36
    #20

    Re:Помощ с LG 42LK530

    EEEE, точно от това е било! Бях го сложил на 70 и сега го намалих на 40. Вече няма светци на екрана! Мерси много!!. Между другото, кабеларката е свързана със Скарт. Като ми остана някои лев, ще си взема CAM MODULE и ще го изхвърля този приемник и тъпото му дистанционно.

  7. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #21

    Re:Помощ с LG 42LK530

    Цитат Първоначално публикувано от pipata_
    EEEE, точно от това е било!
    Бях ти постнал един линк с калибрирани настройки в предишната страница, за да ги пробваш, ама как беше приказката: Чукча писател, не читател...

    Без да се обиждаш, казвам го съвсем добронамерено.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    36
    #22

    Re:Помощ с LG 42LK530

    Напълно прав си! В интерес на истината го прочетох, но така и не стигнах до остротата на образа. Това показва, че нещата винаги трябва да се четат докрай! Сега наистина си работи както трябва, но не мога да се съглася с настройките посочени там - да увелича задното осветление на 100. Така няма да има никакво черно

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #23

    Re:Помощ с LG 42LK530

    Цитат Първоначално публикувано от pipata_
    Напълно прав си! В интерес на истината го прочетох, но така и не стигнах до остротата на образа. Това показва, че нещата винаги трябва да се четат докрай! Сега наистина си работи както трябва, но не мога да се съглася с настройките посочени там - да увелича задното осветление на 100. Така няма да има никакво черно
    Един колега от форума, искаше настройки за LG LK330 и бях постнал от същия сайт и както на него, така и на мен ми направи впечатление максималната подсветка...

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #24

    Re:Помощ с LG 42LK530

    Цитат Първоначално публикувано от pipata_
    Напълно прав си! В интерес на истината го прочетох, но така и не стигнах до остротата на образа. Това показва, че нещата винаги трябва да се четат докрай! Сега наистина си работи както трябва, но не мога да се съглася с настройките посочени там - да увелича задното осветление на 100. Така няма да има никакво черно
    Аз ти ги посочих тези настройки, не за да ги ползваш постоянно, а на базата на тях да си оправиш проблемите с картината.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе