Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Помощ с LG 42LK530

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    36
    #1

    Помощ с LG 42LK530

    Здравейте! От известно вреmе насам забелязвам , че на бързи сцени телевизорът ми замазва картина. Но не като сянка, а се получават едни искрящи ефекти отстрани на образа - лъскави. Същото се случва и върху статични обекти - например - кафявото става златисто и започва да отблясква. Получава се нещо като кофти render на Playstation 1, но на 2D образ. От какво може да е това. Дали е от настройките? Трябва ли да дам на мах - true motion, dynamic constrast, clear white? Или просто проблемът е че тв е lcd?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #2

    Re:Помощ с LG 42LK530

    Този ефект има ли го при гледане на HD видео?

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #3

    Re:Помощ с LG 42LK530

    Цитат Първоначално публикувано от pipata_
    Здравейте! От известно вреmе насам забелязвам , че на бързи сцени телевизорът ми замазва картина. Но не като сянка, а се получават едни искрящи ефекти отстрани на образа - лъскави. Същото се случва и върху статични обекти - например - кафявото става златисто и започва да отблясква. Получава се нещо като кофти render на Playstation 1, но на 2D образ. От какво може да е това. Дали е от настройките? Трябва ли да дам на мах - true motion, dynamic constrast, clear white? Или просто проблемът е че тв е lcd?
    Именно "true"motion е проблема, изключете го, или поне го настройте на минимални настройки.

    P.S. Динамичния контраст го оставете на минимум.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    36
    #4

    Re:Помощ с LG 42LK530

    И на HD видео се получава. Даже вчера на бял обект - бяла блуза на един персонаж светеше сребристо с различна честота

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #5

    Re:Помощ с LG 42LK530

    Цитат Първоначално публикувано от pipata_
    И на HD видео се получава. Даже вчера на бял обект - бяла блуза на един персонаж светеше сребристо с различна честота
    Добре де, дайте шот, така не сме гадатели какво може да е, аз предложих вариант, който в 90% от случите е виновен за артифакти по картината.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    36
    #6

    Re:Помощ с LG 42LK530

    Мисля, че след изпълнените препоръки този ефект е сведен до минимум. Интересно ми е на колко да вържа увеличени задните лампи и контраста?

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #7

    Re:Помощ с LG 42LK530

    Цитат Първоначално публикувано от pipata_
    Мисля, че след изпълнените препоръки този ефект е сведен до минимум. Интересно ми е на колко да вържа увеличени задните лампи и контраста?
    Въпрос на лична преценка и вкус.;-)

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    36
    #8

    Re:Помощ с LG 42LK530

    Спрях динамичния контраст, но тъпите бъгове продължават? Когато предава сребърни или златни обекти все едно че картината е активна. Свети и блести - пример - циповете на якетата. Контраста ми е увеличен на 90? Какви настройки да приложа, да не е пак дефектен?

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #9

    Re:Помощ с LG 42LK530

    Това по-скоро е от настройките на цветовете , а и ако си гледал на друг ,който не е IPS ... Потърси някои настройки за цветовете - всъщност на какъв режим гледаш - обикновено "кино" /"филм" или там както е в твоя модел/ е най-близо до стандартите .

    п.п. Намали и рязкостта .

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #10

    Re:Помощ с LG 42LK530

    Цитат Първоначално публикувано от pipata_
    Спрях динамичния контраст, но тъпите бъгове продължават? Когато предава сребърни или златни обекти все едно че картината е активна. Свети и блести - пример - циповете на якетата. Контраста ми е увеличен на 90? Какви настройки да приложа, да не е пак дефектен?
    Дайте снимка!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    36
    #11

    Re:Помощ с LG 42LK530

    Как да го снимам? Той няма такава функция, а камерата няма да успея да го хвана Гледам го на стандартната настройка. Като съм намалил задното осветление и съм увеличил контраста на 90/100? И сега като погледна, от време на време, на бързите движения оставя диря или по точно очертанията на фигурите са като начупени

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #12

    Re:Помощ с LG 42LK530

    Цитат Първоначално публикувано от pipata_
    Спрях динамичния контраст, но тъпите бъгове продължават? Когато предава сребърни или златни обекти все едно че картината е активна. Свети и блести - пример - циповете на якетата. Контраста ми е увеличен на 90? Какви настройки да приложа, да не е пак дефектен?
    Пробвай с тези:

    http://www.televisioninfo.com/conten...alibration.htm

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #13

    Re:Помощ с LG 42LK530

    Цитат Първоначално публикувано от pipata_
    Как да го снимам? Той няма такава функция, а камерата няма да успея да го хвана Гледам го на стандартната настройка. Като съм намалил задното осветление и съм увеличил контраста на 90/100? И сега като погледна, от време на време, на бързите движения оставя диря или по точно очертанията на фигурите са като начупени
    Това ми прилича на бавна реакция на матрицата.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    36
    #14

    Re:Помощ с LG 42LK530

    Това вече изобщо не ми звучи добре

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #15

    Re:Помощ с LG 42LK530

    Цитат Първоначално публикувано от pipata_
    Това вече изобщо не ми звучи добре
    Ще трябва да се примерите с факта, ако е това. Но от описаното, не се сещам за друго. Но това е при всички стандартни LCD CCFL.

    Дори и при LCD с LED подсветка съществуват модели, които не могат да се спарят добре с бързите движения.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе