Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By radoblade

Телевизор LG 42LA691S 3D LED или LG 42LA740S 3D

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #1

    Телевизор LG 42LA691S 3D LED или LG 42LA740S 3D

    Здравейте. Колебая се между тези двата модела. Първият е с MCI 400 Mhz, a втория с MCI 800 Mhz. Аз ги гледах на живо и разлика в трептенето на 3D-то не видях. Иначе параметрите са им абсолютно идентични. Заслужава ли си купуването на по-скъпия модел?
    Благодаря за отговора предварително!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #2

    Отговор: Телевизор LG 42LA691S 3D LED или LG 42LA740S 3D

    Доколкото се сещам когато обсъждахме последно темата с hristoslav2, откакто са с едни и същи панели, разликата м/у посочените от теб модели е само настройки в сервизното меню. Шасито е едно и също, и hristoslav2 предположи че ако се изкопират настроиките от 740 и се направят същите на 660/9 и той ще стане 800 MCI. Вземи си тестови клипчета и прецени на място. Ако невиждаш разлика в картината, сам си си отговорил

    Успех

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #3

    Отговор: Телевизор LG 42LA691S 3D LED или LG 42LA740S 3D

    По някакви спомени 691 след някоя дата на производство (мисля декември) е с 100Хз панел ... Но да не те заблудя ...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #4

    Отговор: Телевизор LG 42LA691S 3D LED или LG 42LA740S 3D

    Септември/Октомври, всички произведени след това ( говорим за 42" ЛА660 и ЛА669 ) са със 100Хз панели. Лесно може да се провери по серийният номер на кутията.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #5

    Отговор: Телевизор LG 42LA691S 3D LED или LG 42LA740S 3D

    Здравейте! Аз почти се бях навил дори за LG47LA740S, но вчера в Технополис един от служителите ми показа едно Sony Bravia KDL-47W805 с пасивно 3Д. Наистина контраста и черното си бяха доста наситени. Хареса ми много картината, дори момчето каза че и процесора му е по-бърз и не размазва при бързо-изменящи се сцени. Дайте ми акъл, че съвсем се обърках. Аз от опит със Сони мултимедийни продукти знам, че имат проблем със четенето на много видео формати. Според вас това валидно ли е и аз този телевизор?
    Още четох че LG-тата имат много повече смарт функции, поддръжка на Флаш, докато при Сони поддръжка на Флаш липсва.
    Чудя се още дали да не изчакам малко да излязат и новите модели на LG, то така или иначе не бързам чак толкова?!?

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6

    Отговор: Телевизор LG 42LA691S 3D LED или LG 42LA740S 3D

    Цитат Първоначално публикувано от g_velev Виж публикацията
    Аз от опит със Сони мултимедийни продукти знам, че имат проблем със четенето на много видео формати.
    Още четох че LG-тата имат много повече смарт функции, поддръжка на Флаш, докато при Сони поддръжка на Флаш липсва.
    Така е, а и Sony 805 е с панел на LG.
    Промените в новте модели са само козметични...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #7

    Отговор: Телевизор LG 42LA691S 3D LED или LG 42LA740S 3D

    Здравейте отново!
    Вчера малко се разочаровах. Исках да взема един телевизор 47LA740S. Докараха го, извадихме го от кутията(не беше разпечатван) и го тествахме със едноцветни графични файлове в пълна резолюция - черен, зелен, син, червен. При зеления цвят имаше прецакан субпиксел и отделно цветът не беше равномерен, а на вертикални ивици със по светъл и по тъмен отенък. Съответно не го взех(все пак става въпрос за не малко пари), а и няма наличност да докарат друг.
    На другия ден пробвах същите графични файлове на два монитора, също LG - в къщи и на работа на служебния комп. Ивиците там ги няма и цветовете са равномерни.

    Мислите ли и вие като мен, че неравномерността на зеленото е проблем?

    То излиза, че ще се чакат моделите от 2014

    Интересувам се и при СОНИ KDL805, дали проблема за съвместимост със видео-формати е съществен и какво е качеството на 3Д-то? (Тоя телевизор все още го има на много места)

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    4
    #8

    Отговор: Телевизор LG 42LA691S 3D LED или LG 42LA740S 3D

    Здравейте колеги! Новоизлюпен потребител съм и искам да споделя мнението си, по отношение на последните коментари. Тъй като и аз съм на път да закупя LG но 55" но изтървах 740-ката та си викам да изчакам новата LB серия : ) Днес бях в ТМ да ги проуча и мога да споделя следното както и да предупредя: внимавайте с подсветката на моделите до 730 включително. Потъмняване в ъглите. Бяха проверени LB670-LB730 серии от 42 до 55". Страшно о.иране може би на цялата партида! Говоря за Варна. Ако някой има наблюдения различни от моите нека сподели и помогне! Благодаря ви предварително : )
    aldokalcone одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    13
    #9

    Отговор: Телевизор LG 42LA691S 3D LED или LG 42LA740S 3D

    Здравейте и от мен. През седмицата в техноматкет в Хасково на 42“ LB730 пуснах едноцветни картинки и в ъглите имаше потъмняване във формата на триъгълник. Консултанта каза, че на всички телевизори било така. Дали наистина ли е при всички телевизори, дори и едва доловимо... Вие какво ще кажете?
    Освен това пуснах и клипчето с японката. На дрехата й картината размазваше. Не съм пипал настройки и не знам на какви настройки съм го гледал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Външен хард към LG 42LA691S
    От icoguns във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 17-03-17, 11:35
  2. Гаранционна замяна на телевизор LG 42LA691S
    От ivpet_85 във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 19-08-14, 16:58
  3. Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 15:49
  4. Въпрос за дистанционно за 42LA691S
    От Cealtex във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 12-09-13, 13:50
  5. Нов телевизор .
    От DANIELKA2004 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 30-11-11, 17:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе