Резултати от 1 до 7 от общо 7

Тъмен екран LG 47LN575S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    3
    #1

    Тъмен екран LG 47LN575S

    Здравейте,

    За първи път пиша във форума, за съжаление, свързано с проблем.

    Гаранцията на телевизора ми изтече точно преди 10 дни. (

    Телевизорът е LED и днес дисплеят му спря да свети. Има звук, програмите се сменят, мога да преминавам в други режими - HDMI, AV без проблем.

    НО! Образите се виждат с мноооого сериозно втренчване (практически не се виждат) и това включва и менюта, цифри на телевизии, увеличаване на звука. Искам да кажа, че дори софтуерните неща на LG-то също са тъмни. Без значение дали съм на сателит или HDMI, ефектът си е този. На 99% е тъмнина.

    Не прикачам снимка, защото няма смисъл. Екранът е практически тъмен и 16 мегапикселова камера не улавя силуетите на образите, за които споменах.

    За съжаление не разбирам много и не мога да го диагностицирам. Само знам, че белите лампички в кутията му, които се виждат през процепите, не светят сега.

    Ще е супер ако някой може да даде предположение какъв би могъл да е проблемът, колко горе-долу ще струва поправката и най-важното: в кой сервиз да ида?

    Става дума за София.

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,406
    #2

    Отговор: Тъмен екран LG 47LN575S

    Подсветката не работи.
    Вероятно проблем с нейното инверторно захранване..

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Тъмен екран LG 47LN575S

    Благодаря за отговора.

    Предположих, че е свързано с подсветката.

    Ориентировъчна цена за поправка може ли да дадете? Освен това, относно сервиз - чул съм само за Роял Електроникс що се касае до LG.

    Благодаря отново

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,406
    #4

    Отговор: Тъмен екран LG 47LN575S

    Не съм сервизен техник и не мога да дам цена
    LG Намерете доставчик на ремонтни услуги на LG | LG Bulgaria

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    1
    #5

    Отговор: Тъмен екран LG 47LN575S

    Колега, преди 2 месеца ми се случи същото с 47LN575S екрана угасна, отново точно като беше изтекла гаранцията. Занесох го на сервиз където срещу 200 лв смениха изгорелите ледчета от подсветката, телевизора работи една седмица и се появиха дв мътни петна на екрана, върнах го в сервиза където смениха и тези 2 ледчета и отказаха да го ремонтират повече. Съответно се появиха нови петна и десетина дена по-късно отново изгасна. Очевидно проблема не са самите ледчета, а нещо което ги кара да горят. Но не е като да оправиха самия проблем.
    Ако намериш свестен сервиз в София, който да оправи наистина проблема, моля те да го споделиш

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    3
    #6
    Ами аз го оставих на поправка в Роял Електроникс на Г.М Димитров. Отзивите за тях бяха добри като цяло. Имах възможност да говоря не само с приемчика, но и с единия майстор. Той спомена точно за проблема, който споменавате и че фактически може да се избегне. Обясни ми (без да твърдя, че много добре съм разбрал), че едната "лента" може би е изгоряла, но ако се смени само тя, останалите 7 също ще тръгнат в кратки периоди. Затова щели да сменят и 8те ленти. Цената, с включен труд, която ми обявиха е 230лв. Като го взема, ще го погледам някой и друг ден и ще видя резултатите. Поздрави!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    60
    #7

    Отговор: Тъмен екран LG 47LN575S

    Цитат Първоначално публикувано от atatem Виж публикацията
    Колега, преди 2 месеца ми се случи същото с 47LN575S екрана угасна, отново точно като беше изтекла гаранцията. Занесох го на сервиз където срещу 200 лв смениха изгорелите ледчета от подсветката, телевизора работи една седмица и се появиха дв мътни петна на екрана, върнах го в сервиза където смениха и тези 2 ледчета и отказаха да го ремонтират повече. Съответно се появиха нови петна и десетина дена по-късно отново изгасна. Очевидно проблема не са самите ледчета, а нещо което ги кара да горят. Но не е като да оправиха самия проблем.
    Ако намериш свестен сервиз в София, който да оправи наистина проблема, моля те да го споделиш
    щото са дали накъсо диодите дето са изгорели а не са ги сменили......

    колкото до роял силно ме съмнява да сменят и 8 ленти за 230лв.... от китай една лента е 30-40 долара само...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с телевизор Neo 2966TX - тъмен екран
    От illusion във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 14-07-11, 18:30
  2. Проблем с син екран WIN/ XP/SP2
    От ambrozia403 във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 08-02-10, 12:06
  3. тъмен екран
    От halhaberino във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 04-01-08, 11:19
  4. Отговори: 5
    Последно: 19-04-07, 07:35
  5. IE на цял екран
    От vagabond във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 13-03-05, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе