Резултати от 1 до 5 от общо 5

LG 49UF8507 странно проблемче с номара на канали???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #1

    LG 49UF8507 странно проблемче с номара на канали???

    Здравейте,значи от снощи забелязвам че като прещрапвам из каналите на тв(да уточня че съм на кабелна тв-кабела е директно забит тв,имам и IPTV ма там зяпам когато ми падне)6 от каналите ги няма.Директно от канал с цифра 6 отива на канал с цифра 8.На по горните канали отива от 115 директно на 120.Каналите са настройвани от кабелен техник ръчно с тяхните си чистоти там...Мисля че на една чистота след настройка излизаха по 10-12 канала.Единствено което съм правил след това е да си подредя каналите по мой вкус.Имам и Samsung 32J5500 там номерата на каналите си излизат но на самия канал дето дефакто LG го пропуска няма сигнал или пише недостъпна услуга.Та питането ми е:възможно ли е LGто да ги игнорира тия канали или да ги трие спрямо Samsunga..Звъннах и на кабелния оператор,там също имат що годе по ново LG и ми отговориха че и при тях се е получило така..например на 7ми канал е ТВ7 която е спряна и излиза надпис :временно спряна от СЕМ...но като номер на канал с цифра 7 си седеше,а сега директно я прескача....Като цяло и на двата ми тв излизат точно 176 канала,преди бяха 182...Само че Samsunga си ги реди от 1 до182 и тези които не работят също..А пък LG направо ги прескача.И на 2та тв съм със последните версии на firmware..Като вляза в редактиране на канали в LG в поднастройка редактиране на цифри,там виждам цифрата 7 и мога да я редактирам спрямо другите...Не е болка за умиране,но ми е любопитно:Не би ли трябвало въпреки че самите канали в момента които не се излъчват да си стоят като цифра на канал...поне така беше до вчера...или пичовете от кабелната са ги премахнали напълно и затова тв-то ги пропуска????3 от каналите установих че са на ТВ7,Нюз7 и Супер7...те нали са спряни..на samsunga си седят кротко ама няма нищо на тях..LG все едно направо ги е делнало само..възможно ли е това да е зададена като опция на тв??
    Този пост е редактиран от bobkatagaz; 05-02-17 в 00:06.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #2

    Отговор: LG 49UF8507 странно проблемче с номара на канали???

    Най-вероятно е опция на ТВ-то. Имам Самсунг и при него е както ти казваш на твоя. При мене просто каналите без сигнал ги преподреждам да са накрая и ги изтривам.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: LG 49UF8507 странно проблемче с номара на канали???

    и при мен е така. Аз съм с телевизор UH8507. Например на 225 е Футбол 1 ХД и после скача на 228 Нат Гео ХД. Помежду бяха Супер Тенис и Ауто-Мотор, които от известно време изчезнаха. На МСАТ съм

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Отговор: LG 49UF8507 странно проблемче с номара на канали???

    Скачат понеже от Мсат все нещо ръчкат , махат , слагат и номерацията се променя .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #5

    Отговор: LG 49UF8507 странно проблемче с номара на канали???

    Абе аз съм на пернишка кабеларка,там не пипат с години хах...Ма конкуренцията взе да нараства и тия взеха да ръчкат по чистотите на каналите...При мен настройката е ръчна,на дадена чистота по 10 канала бяха май..Забелязах че от няколко дни взе да прескача канали и мислех че нещо последния софт дето го качих ноември месец 04.05.45 се е умазал и си трее ресет..Явно всичкото това прескачане идва заради кабелния оператор както вие казвате.Имам и IPTV през HDMI.. една идея по добре,ма като цяло: същата работа..Някои дни ту едни канали бачкат,ту не бачкат..Шантава работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблемче с MSZ-SF25VE
    От roadster във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 42
    Последно: 29-02-20, 00:44
  2. Проблемче
    От homeoflove във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 24-01-07, 19:04
  3. Проблемче с XP
    От nniki във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 01-09-04, 10:09
  4. проблемче
    От lamerko_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 17-06-03, 13:51
  5. Проблемче !!!
    От Vova във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 29-04-03, 11:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе