Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 43
Like Tree22Одобрявам

Проблемче с MSZ-SF25VE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    8
    #1

    Проблемче с MSZ-SF25VE

    В режим отопление след включване на компресора се чува съскащ звук от вътрешното тяло, като в началото е тих, към десетата секунда е най-силен и постепенно към двайстата затихва и изчезва.След още 20 сек клапите се спускат надолу и започва да си духа топло темп около 47 градуса(измерена на 5 см от тялото в режим AUTO на вентилатор).Липсва какъвто и да е паразитен шум.След няколко мин перфектна работа отново се повтаря съскането( вероятно спира компресора) и след 30 сек вдига клапите нагоре.Този цикъл се повтаря постоянно.Доколкото виждам след вкл. на компресора съска за малко и след спиране също.Според мен не е нормално,защото имам още 2 бр еднакви с този и при тях няма такива шумове.Климатиците са на 1-2 месеца експлоатация.
    Някой има ли идея какво му е на "тайландчето"?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Една възможност е пречупен тръбен път.Възможно е, ако има заварки на тръбния път да се е образувала бленда от капка припой, при мен ТОШО беше така след удължаване на пътя, ама го надуших бързо.Викни сервиза, гаранционни машини са.
    mirandi одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Една възможност е пречупен тръбен път.Възможно е, ако има заварки на тръбния път да се е образувала бленда от капка припой, при мен ТОШО беше така след удължаване на пътя, ама го надуших бързо.Викни сервиза, гаранционни машини са.
    Няма заварки по тръбния път.Освен това съскането не е постоянно, както съм написал ,а само 20 сек в описаните от мен моменти.Ако е от тръбен път , не би ли следвало да е постоянно при включен компресор?
    Възможно ли е да е 4-ри пътен вентил, който да е дефектирал и смесва частично наляганията?

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    При пречупен път шума се чува силно при началното навлизане на фреона, после се изравняват наляганията преди и след пречупването.Все пак сервиза викни.
    mirandi одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    8
    #5

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Ok!....

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #6

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    На моя опел така побълбукваше, когато позагуби част от фреона. Като го оправиха и заредиха, спря да бълбука.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #7

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    братовчед ми има 35цата ,и той се оплаква от съскане и шуртене на фреон ,тръбния му път е доста къс на него ,дали има и 1.5м .. при моя модел също се чува понякога леко съскане на фреон когато компресора набира обороти ..

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    В сервизните за МЕ никъде няма даден минимален тръбен път, но като дават таблицата за дозареждане, започва от 5 метра.И това не е само в сервизните на МЕ.Най-често дават 5 метра за СТАНДАРТ.Та си мисля, дали нямат предвид нормален тръбен път да е дълъг 3, 4, че и нагоре метра.На ХИТАЧИ в инженерните ръководства дават 5 метра минимален тръбен път на 100% от машините.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    8
    #9

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    В сервизните за МЕ никъде няма даден минимален тръбен път, но като дават таблицата за дозареждане, започва от 5 метра.И това не е само в сервизните на МЕ.Най-често дават 5 метра за СТАНДАРТ.Та си мисля, дали нямат предвид нормален тръбен път да е дълъг 3, 4, че и нагоре метра.На ХИТАЧИ в инженерните ръководства дават 5 метра минимален тръбен път на 100% от машините.

    И трите ми машини са с 4м тръбен път

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #10

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    ако имаше Фуджитсу Митубишитата нямаше да ги чуваш че съскат
    edi1 и Mega харесват това.

  13. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #11

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Винаги съм казвал,хубаво е че има и монтирани Midei по етажите на панелките,та да заглушават шума на големите марки
    estqwerty и mirandi харесват това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    8
    #12

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Цитат Първоначално публикувано от roadster Виж публикацията
    В режим отопление след включване на компресора се чува съскащ звук от вътрешното тяло, като в началото е тих, към десетата секунда е най-силен и постепенно към двайстата затихва и изчезва.След още 20 сек клапите се спускат надолу и започва да си духа топло темп около 47 градуса(измерена на 5 см от тялото в режим AUTO на вентилатор).Липсва какъвто и да е паразитен шум.След няколко мин перфектна работа отново се повтаря съскането( вероятно спира компресора) и след 30 сек вдига клапите нагоре.Този цикъл се повтаря постоянно.Доколкото виждам след вкл. на компресора съска за малко и след спиране също.Според мен не е нормално,защото имам още 2 бр еднакви с този и при тях няма такива шумове.Климатиците са на 1-2 месеца експлоатация.
    Някой има ли идея какво му е на "тайландчето"?


    Такаааааа.., май и втория започва да издава същите ФРЕОНСКИ звуци. Майсторчето ми ще ме навести като застудее яко( така каза де). Сигурно съм жертва на дефектна ( азиатска) партида

  16. Junior Member Аватара на mitak-tv1
    Тук е от
    Jul 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    63
    #13

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Цитат Първоначално публикувано от powerful Виж публикацията
    Винаги съм казвал,хубаво е че има и монтирани Midei по етажите на панелките,та да заглушават шума на големите марки
    Охо,не само Мидея,и Хаер,Нео,и най вече Осака.Има монтирана една в съседния апартамент,и заглушва три Фуджитсу,Тошиба,Шарп,дори и Хаера който е по близо до моя апартамент.Камбанарията,на кооперацията.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    36
    #14

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    Цитат Първоначално публикувано от roadster Виж публикацията
    Такаааааа.., май и втория започва да издава същите ФРЕОНСКИ звуци. Майсторчето ми ще ме навести като застудее яко( така каза де). Сигурно съм жертва на дефектна ( азиатска) партида
    Аз имам MSZ-SF25VE и MSZ-SF35VE. 35-цата голямо бълбукане прави. По същия начин както е описал колегата. И 25-цата също но по-тихо. Е такова нещо не е нормално. И е само на режим отопление.
    Ако някой е установил проблема, моля да драсне!

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #15

    Отговор: Проблемче с MSZ-SF25VE

    добре е да се разгледа сервизното ( сега не ми се търси ) дали и колко заглушителя има ,възможно е да са поспестени
    dodo_pv одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE 2013
    От petarned във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 44
    Последно: 28-10-17, 01:40
  2. HITACHI RAK 35PEB ECONOMY vs. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ SF25VE за 17 кв. стая
    От bat_doncho във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 18-12-14, 16:38
  3. Защо SF25VE размразява на всеки час и нещо
    От k-k във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 28
    Последно: 01-12-14, 23:23
  4. MSZ-SF25VE ШУМ
    От Svecanov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 19-08-14, 18:09
  5. Избор между MSZ-GE25VA или MSZ-SF25VE
    От gogorog във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 21-08-13, 14:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе