Резултати от 1 до 12 от общо 12

Backup на настройки на LG WebOS 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    31
    #1

    Backup на настройки на LG WebOS 3

    Здравейте, закупих си 32LH6047 и направих настройки на звук, картина и други, които искам да запазя.
    Причината е, че имам проблем с HBO GO, при изключване на захранването на телевизора не ми помни удостоверяването и трябва наново да въвеждам код.
    Според поддръжката, трябва да върна телевизора до фабрични настройки. Това не би решило проблема, според мен.
    Телевизорът е произведен 02.2017 и си дойде с последният възможен софтуер.

    Някой знае ли как да си направя backup. Изпробвах всички описани методи - натискане на дадено копче и въвеждане на 1105+ОК и не се получава.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #2

    Отговор: Backup на настройки на LG WebOS 3

    Телевизорът не е компютър - все още....
    Трябва да попиташ сервизен техник - как се прехвърлят настройките на флашка и как после се въвеждат отново с флашката.
    Другият вариант е да не го изключваш.....

    или потърсиш решение тук
    http://openlgtv.org.ru/wiki/index.php/Main_Page
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-03-17 в 10:59.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    31
    #3

    Отговор: Backup на настройки на LG WebOS 3

    Точно компютър си е.
    Оказа се, че може, не съм бил достатъчно бърз - почти цял ден ги въвеждах тези комбинации:
    Отива се на Live View (тоест да се гледа TV)
    натиска се зъбното колело (Q-Menu)
    държи се докато се появи номера на канала и след това бързо се пише 1105 + OK
    Появявява се иконата за зареждане и излиза Hotel Menu и от там се избира USB clonning
    Трябва предварително да е сложена USB Flash памет.
    Записва се GlobalClone0000X.TLL файл. XML текстов файл е.

    Само каналите могат да се запишат - има си го в менюто Copy Programs в Programs менюто.

    Проблемът с HBO GO все още си го има след фабрични настройки.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #4

    Отговор: Backup на настройки на LG WebOS 3

    Знам, че ТВ може да записва списъка с канали и настройките на картината на външен носител. Нали тази процедура се прави в сервиз преди ремонт, с цел да се запазят настройките на клиента.

    Написах ти, че телевизорите не са все още компютри, защото не запазват удостоверения и пароли, свързани с операции в интернет.
    Такива неща не са предвидени за момента, с цел спазване правата на потребителя.
    Представи си, че продадеш телевизорът на съседа си(без да си изтрил всичко..), и той реши да влезе през него в ел. поща, Фейсбук..форуми.
    Ако телевизорът ги запомня всички удостоверения, то съседът ти ще влезе директно с твоите профили и ще стане една.....

    Това което искаш, изисква вградена функция и протокол за идентификация на потребителя, след което ТВ да даде достъп до съответните лични данни.
    В бъдеще всички ел. уреди ще имат достъп до интернет и дистанционен контрол над тях
    the internet of things | IoT council, a thinktank for the Internet of Things

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    31
    #5

    Отговор: Backup на настройки на LG WebOS 3

    Напротив, всички умни smart телевизори запазват.
    За да гледаш YouTube, Netflix, Amazon и всякакви други услуги, е необходимо име и парола и телевизорът ги запазва.
    Още при пускането приемаш условия, вкл. и че ще събират информация за теб.
    Ако забравиш да изтриеш, сървърите отчитат, че идва от друго място заявката и иска повторно въвеждане на паролата.

    Телевизорите са си абсолютни компютри особено тези с Android, WebOS и Tizen. Интерфейсът им е различен.

    Това бъдеще е в момента вече, за всеки се събира информация от телефон, телевизор, компютър, а скоро и от новата мода IoT.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,247
    #6

    Отговор: Backup на настройки на LG WebOS 3

    Аз пък гледам YouTube без да съм логнат. Останалите още не съм ги пробвал.
    Въпреки всичко, обаче явно си ми прави някакъв профил. Когато вляза след ващияпът ми предлага тематики, каквито съм гледал вече.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    31
    #7

    Отговор: Backup на настройки на LG WebOS 3

    YouTube може да се гледа без да се логнеш, както на компютъра. И пази какво си търсил и на базата на това + разни други неща ти предлага нови.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Отговор: Backup на настройки на LG WebOS 3

    Цитат Първоначално публикувано от licho Виж публикацията
    Напротив, всички умни smart телевизори запазват.

    Телевизорите са си абсолютни компютри особено тези с Android, WebOS и Tizen.
    Амиииии уви не са. Това са тясно специализирани ентъртеймънт устройства подобни на конзолите. Нещата които можеш да правиш с тях са силно ограничени, наложена е една операционна система от която няма измъкване. Процесорите са с малко на брой инструкции и са слабички (Но пък хардуерно декодират почти всякакви видео кодеци). Видеокартите вградени в тях са още по-зле. Ясно е, че много хора бленуват телефона вечерта само да си бучнат на докинг станцията и да имат истински комп, но още не му е дошло времето. Все още Intel vs AMR - 1:0

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #9

    Отговор: Backup на настройки на LG WebOS 3

    Голям таблет си е ! И понеже се пренася трудно , има специфични фукции и прочее ..... Но както и да е , темата беше за друго !

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: Backup на настройки на LG WebOS 3

    И таблет не е, няма тъчскрийн. Тоест и там не се вписва Освен това таблетите са с мощни процесори и добри видеокарти с каквито ТВ-тата не са. Не ми се спори, просто реших да поправя споделеното от колегата, утре някой ще прочете това и ще реши, че един ТВ с ОС направо ще му замести компа и после ще страда.

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #11

    Отговор: Backup на настройки на LG WebOS 3

    ОК ! Мир да има ! Само споделих мнение .

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #12

    Отговор: Backup на настройки на LG WebOS 3

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Амиииии уви не са. Това са тясно специализирани ентъртеймънт устройства подобни на конзолите. Нещата които можеш да правиш с тях са силно ограничени, наложена е една операционна система от която няма измъкване. Процесорите са с малко на брой инструкции и са слабички (Но пък хардуерно декодират почти всякакви видео кодеци). Видеокартите вградени в тях са още по-зле.
    Тъкмо това и щях да му обяснявам. Има разлика между процесорите в компютри, смартфони и телевизори..


    За телевизори
    МеdіаТеk -> МТ5810, АRМ Соrtех-А17/Соrtех-А7, 2x + 2x (1000 MHz)
    МеdіаТеk -> МТ5591 [LD6] (АRМ Соrtех-А9), 2 x 1200 MHz
    Mediatek 5396(MT5396SGDJ DTS) - (ARM Cortex A9 1.0GHz Dual Core), RAM 1.25GB

    https://www.mediatek.com/products/ho...met/digital-tv
    UHD Smart TV SoCs | Sigma Designs
    Display
    Welcome to Novatek
    Imaging―Display | Application | Socionext Inc.
    Rockchip-瑞芯微电子股份有限公司
    Realtek


    смартфони, таблети
    https://labs.mediatek.com/en/chipset/overview
    надолу в страницата има таблици
    https://en.wikipedia.org/wiki/MediaTek
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 20-03-17 в 17:16.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PLEX за LG с webOS 2.0?
    От pecatamz във форум LG телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 14-02-17, 14:28
  2. Отговори: 6
    Последно: 04-12-15, 12:15
  3. Писане на Bg Phonetic кирилица на телевизор WebOs
    От same във форум LG телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 21-11-15, 00:24
  4. Може ли да се ъпдейтне WebOS на LG42LB731V ?
    От ivailoh във форум LG телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 12-07-15, 05:06
  5. Отговори: 15
    Последно: 20-01-15, 18:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе