Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree4Одобрявам

Свързване на ресивър Marantz 5007 с LG 55UJ701V

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    19
    #1

    Свързване на ресивър Marantz 5007 с LG 55UJ701V

    Здравейте,подмених старият телевизор LG 47LA740S с LG 55UJ701V и възникна следният проблем:
    Пускам сигнал от компютъра по hdmi кабел към ресивъра,от там пак по hdmi кабел към телевизора и ..няма сигнал.Откачам кабела от новия телевизор,свързвам стария и всичко е OK. Пробвах и с един 19' телевизор,отново всичко работи.Къде да търся проблема? Когато пусна сигнал директно от компа към телевизора,всичко си работи.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2

    Отговор: Свързване на ресивър Marantz 5007 с LG 55UJ701V

    Предполагам си избрал на ресийвъра съответния вход за източник, на който ти е закачен компютъра?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    19
    #3

    Отговор: Свързване на ресивър Marantz 5007 с LG 55UJ701V

    Да,избрал съм точният вход.Компютър,ресивър и старият телевизор работят отлично,изключвам кабела от старото LG включвам новото и няма сигнал.Рестартирам компютъра и тогава се появява следното: Виждам как стартира компа,тръгва биоса тръгва да зарежда уиндоус и в момента в който трябва тръгне, сигнала се губи.Изписва няма сигнал.Може би нещо в резолюцията м/у телевизора и ресивъра

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #4

    Отговор: Свързване на ресивър Marantz 5007 с LG 55UJ701V

    Виж за този HDMI вход на тв дали няма някаква настройка за UHD. Пробвай и да размениш местата на кабелите.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    19
    #5

    Отговор: Свързване на ресивър Marantz 5007 с LG 55UJ701V

    Пробвах и другите входове на телевизора,същата работа. Ето в картинки какво се получава и до тук. Следва Сега ще пътувам и от понеделник пак ще го мисля
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #6

    Отговор: Свързване на ресивър Marantz 5007 с LG 55UJ701V

    Аз мисля че има проблем е точно с резолюцията. Другото за което се сещам е и самият HDMI трябваше май да е над версия 2.0. И сложи кабела в страничните портове на телевизора. И другото за което се сещам виж на колко Херц са оставени настройките на видеокартата, но ако цялото това нещо е само за да се гледат филми или друга медия е излишно. Просто телевизора и компютъра трябва да са в една мрежа и да е инсталиран SmartShare на компютъра както и да се споделена папката с филми музика и тн.
    Този пост е редактиран от petiopetrow87; 11-08-18 в 23:40.
    bobkatagaz одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #7

    Отговор: Свързване на ресивър Marantz 5007 с LG 55UJ701V

    Щом в началото показва картина то и аз съм "за" резолюция/херци .... включва се на неподдържани от ТВ и може би за това. Може и драйверите на видеото да провериш. Ако настройките/драйверите са коректни и пак прави проблем тогава сменяй кабела. Ако е много дълъг може да е проблем също. И не взимай най евтиния.
    lazarus18 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    19
    #8

    Отговор: Свързване на ресивър Marantz 5007 с LG 55UJ701V

    Кабелите ги смених (макар че другите телевизори си работят с тях)от ресивъра до тв.кабела е1.5м от компа до ресивъра 3м. Пробвах с всичките входове на телевизора и с всички изходи на ресивъра.Видеокартата подава 60 херца.Целта ми не е просто да гледам филми,а да минат през ресивъра и колоните които съм му закачил заради звука.Сега се чудя откъде да намеря човек да дойде да погледне на място какво става.Явно сам няма да се справя

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #9

    Отговор: Свързване на ресивър Marantz 5007 с LG 55UJ701V

    Ако си "дублирал" дисплея, а компютъра и телевизора са с различна резолюция, най-вероятно това е проблема. Опитай от настройките на видео картата да зададеш телевизора като "extended display" с нативната му резолюция.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #10

    Отговор: Свързване на ресивър Marantz 5007 с LG 55UJ701V

    Промени ли нещо по настойките на HDMI входа (независимо на кой е вкл.)? Пробвай да изключиш HDMI ULTRA HD Deep Colour за съответния вход (стр. 21 от ръководството)

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    433
    #11

    Отговор: Свързване на ресивър Marantz 5007 с LG 55UJ701V

    Цитат Първоначално публикувано от ilia_60 Виж публикацията
    Кабелите ги смених (макар че другите телевизори си работят с тях)от ресивъра до тв.кабела е1.5м от компа до ресивъра 3м. Пробвах с всичките входове на телевизора и с всички изходи на ресивъра.Видеокартата подава 60 херца.Целта ми не е просто да гледам филми,а да минат през ресивъра и колоните които съм му закачил заради звука.Сега се чудя откъде да намеря човек да дойде да погледне на място какво става.Явно сам няма да се справя
    Нещо с настройката на резолюциятя на тв.старияти тв е фул,новия 4к.ако не става свържи компа с тв и възвратен звук към ресивъра.

  14.  
     
  15. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #12

    Отговор: Свързване на ресивър Marantz 5007 с LG 55UJ701V

    Просто вместо първо да минава през ресийвъра може през телевизора и от него към системата аз така съм направил с една оптика, ако искате да се управлява и ресийвъра трябва да е през HDMI ARC и си има всичко: DTS, Dolby, Dolby II и тн. Другото което се сещам е да проверите видеокартата дали поддържа 4К и през кой изход защото моята примерно през HDMI порта на поддържа, а само през Display порта.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #13

    Отговор: Свързване на ресивър Marantz 5007 с LG 55UJ701V

    Ами друго си е като напише и каква му е целта.

    Четеш между редовете. 60hz ок, но каква резолюция също е важно. Вдишай 2 3 пъти и се успокой.

    То за филми може и от флашка/външен HDD/ по мрежа(има вградена опция и в Windows дори). Мен най ми допадат първите 2 варианта защото не се налага комп да работи постоянно. Единствено е неудобството, че трябва да го свързваш към PC за да прехвърлиш файловете. Става и с NAS.... Така елиминирам "проблема" с кабела. Само една оптика както спомена @petiopetrow87 и си в играта. След като пуснеш филм ако на ресийвера изпише съответно DTS или там какъвто е звука значи си на прав път.

    А с кой Windows използваш?
    Както @Frogst спомена зависи на какъв режим ще пуснеш видео картата. Може Extended или Clone ли как там бяха. Ако държиш на този начин на свързване давай да нищим въпроса....

  17. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #14

    Отговор: Свързване на ресивър Marantz 5007 с LG 55UJ701V

    Аз лично ви съветвам да опитате с моят варят а той е: Телевизора и компютъра да са в една и съща мрежа, качвате програмата EasyShare на LG на компютъра в нея споделяте медията която искате да се вижда на телевизора без значение(музика, филми, снимки и тн). Телевизора чете и поддържа почти всички видео и аудио файлове, и няма да има промяна в звукът от аудио системата. Другото което е по малко кабели, без флашки или хардове. Най големият формат филм който съм пускал през мрежата е 100 GB и няма проблеми да го възпройзведе единственото условие е да имате хубав рутер.
    bobkatagaz одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    19
    #15

    Отговор: Свързване на ресивър Marantz 5007 с LG 55UJ701V

    Отговарям подред: Да започна от там ,че компютъра свързан директно към телевизора няма проблем.Аз нямам друг монитор и си ползвам телевизора. Каквато и резолюция да сменям си има образ.Щом пусна сигнала през ресивъра се губи образа.Явно телевизора не прочита сигнала от ресивъра.Изключил съм HDMI ULTRA HD Deep Colour на входовете.Пуснах възвратен звук по оптика от телевизора към ресивъра,но звука си е обикновено стерео. Не разбрах как да го направя през "HDMI ARC и си има всичко: DTS, Dolby, Dolby II".Видеокартата е nvidia GeForce GTX 650 2G и не подържа 4к,но аз не му и подавам 4к Ако го направя с EasyShare звука пак ще си остане само стерео.Вчера пробвах различни варианти на последователно включване на компонентите.Първо ресивъра ,после компа и накрая телевизора.Всякак ги пробвах ама без успех
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ilia_60; 16-08-18 в 07:33.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Ресивър Marantz SR5007 7.2 канален
    От Julian Yordanov във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 07-12-13, 19:48
  2. Продавам ресивър Marantz SR4320
    От danneyTEAM във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 28-02-12, 13:20
  3. Свързване на ресивър чрез оптичен кабел
    От dimlubnik във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 26-06-11, 20:46
  4. Свързване на PC с ресивър?
    От jororo1 във форум Аудиотехника
    Отговори: 16
    Последно: 23-06-11, 13:34
  5. Свързване на плеър и ресивър чрез HDMI
    От LexHammer във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 03-01-11, 20:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе