Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By podredko

Избор на 55" до 2000лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    5
    #1

    Избор на 55" до 2000лв

    Здравейте,

    След доста четене и лутане, реших да пусна една тема с надеждата, че ще ме насочите.

    Искам да купя 55" телевизор до около 2000лв, спрял съм се на LG, защото от няколко места чувам, че за такъв бюджет предлагат най-добрите машини.

    Изборът ми започна с SJ850V, после 55SK8100, мина през 55SK8500 (заради direct led подсветката) и накрая (разбира се!) завърши с 55SK9500. Последният малко надхвърля бюджета обаче и не знам дали има смилъл. Ще се ползва предимно за телевизия и да краси стената (външният вид е важен в случая), понякога ще се стриймва и онлайн съдържание/филми.

    Дайте съвет моля, не съм фен на марката конкретно, приемам всякакви предложения.

    Поздрави!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: Избор на 55" до 2000лв

    При избора на телевизор е важна и платформата, която ще се ползва за гледане телевизия - DVB-C (кабелна), DVB-T (наземна), DVB-S (сателитна), IPTV (интернет), както и оператора, който ги предоставя. Също важен момент е и дали ще се ползват вградените в телевизора възможности (тунер или приложение) за съответния вид телевизия, или ще се ползва външно устройство (SetTopBox). Пиша всичко това, защото напоследък наблюдавам потребители, които се хвърлят да купуват скъпи телевизори, натъпкани с екстри, които или няма да могат да ползват (независимо дали поради неумение или липса на нужда).
    В този смисъл идеята да окачим един дисплей на стената, за да я краси, може да се реализира и с много по-малко средства, отколкото с покупката на скъп телевизор.

    Ако толкова държиш на LG вземи 55SK9500, но се замисли как и дали ще ползваш всичко, с което е "натъпкан".
    Аз бих взел нещо с АндроидТВ, не защото много харесвам Андроид, а заради повечето възможности и приложения.
    Frogst одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    5
    #3

    Отговор: Избор на 55" до 2000лв

    Мерси за правилния коментар. Ще се ползва с кабелна телевизия, доставяна от НЕТ1, през вградения тунер. За останалото ще е през HDMI свързан към компютър или стрийминг устройство от рода на Apple TV.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #4

    Отговор: Избор на 55" до 2000лв

    За "...Ще се ползва с кабелна телевизия, доставяна от НЕТ1, през вградения тунер..." - харесаният от теб 55SK9500 ще свърши работа.
    Обаче, "...останалото ще е през HDMI свързан към компютър или стрийминг устройство от рода на Apple TV..." обезмисля покупката на смарт телевизор въобще.
    Пак се връщаме към "покупката на екстри, които няма да ползваме".
    Ако вече притежаваш този Apple TV, моят коментар е, че си похарчил парите напразно. Предвид ограниченията, едва ли има някакво приложение, което да не е налично на някоя от смарт тв платформите (не само на LG). Ако все още не си го купил, ориентирай се към телевизор с АндроидТВ операционна система, ще обедини функциите тв, компютър и Apple TV в едно.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    5
    #5

    Отговор: Избор на 55" до 2000лв

    Привет, не съм купил нищо още. Може ли препоръка за конкретни модели ? Имам горе-долу седмица, за да направя покупката.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #6

    Отговор: Избор на 55" до 2000лв

    https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...HD-LED/p/16133

    https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...HD-LED/p/15848

    - - - - - - - - - -

    Филипса с амбилайт мисля, че ще стои красиво на стената, хи-хи-хи...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #7

    Отговор: Избор на 55" до 2000лв


  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #8

    Отговор: Избор на 55" до 2000лв

    ntool
    Преди да пишеш в една тема, добре би било да прочетеш и предишните мнения, особено ЗАГЛАВИЕТО НА ТЕМАТА.
    Питащия ясно е определил бюджет до 2000 лв

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    5
    #9

    Отговор: Избор на 55" до 2000лв

    Мерси за препоръката. Гледах, че това Сони го хвалят по ревютата, но моментът е такъв, че наистина не искам да давам мн. пари (ремонт на апартамент и бля бля, сещате се). Даже се чудя дали да не почакам и след време да взема нещо тип B8/C8, но това ще означава да седя с една по-стара 42” за сега, която искам да преместя в спалнята. Иначе Сонито изглежда се представя по-добре от 55SK9500.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #10

    Отговор: Избор на 55" до 2000лв

    При положение че си се навил на 55SK9500, по-добре дай 100лв. отгоре за нещо, което наистина си заслужава парите. Лично мнение въпреки че мога да се обоснова:
    lg-sk9000-vs-sony-x900f - Сонито е по добрия избор за твоите нужди от първия ти коментар.
    Ако не ти се дават пари вземи евтин самсунг по възможност миналогодишна 6та серия за около 1200лв. те изглеждат красиви всичките.
    Лично мое мнение е че не си заслужава 2000 лв. за 55' с параметрите от избраните от теб модели.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    5
    #11

    Отговор: Избор на 55" до 2000лв

    Мерси, от това имах нужда

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на телевизор над 55 инча Бюджет - 2000лв
    От ivchomir във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 19-10-17, 22:34
  2. 60" телевизор UHD до 2000лв
    От dimlubnik във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-03-17, 17:55
  3. Помощ за избор на 55" TV за около 2000лв.
    От cvetaniliev във форум Телевизори
    Отговори: 30
    Последно: 03-05-16, 17:17
  4. Избор на телевизор - 3D, 47-50 инча, бюджет 2000лв
    От DUNDURMA във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-14, 16:51
  5. Препоръчайте 46" - 50" TV до 2000лв
    От a3 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 24-11-12, 00:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе