Страница 18 от 34 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 501
Like Tree90Одобрявам

LG телевизори 2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #256

    Отговор: LG телевизори 2019

    Снимката аз съм я правил на 43" ЛГ с WRGB панел - 4К текста си е т.шак от всякъде , не стигат пикселите

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #257

    Отговор: LG телевизори 2019


  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #258

    Отговор: LG телевизори 2019

    Видно е, че Самсунг послъгват, но пък точно ЛГ да "правят забележки" си е смешно, че и нагло от тяхна страна, защото техните панели и физически не могат да изобразят пълната УХД резолюция, докато Самсунг бъзикат управлението и все пак ползват 8К панели.

    Добре да се вдига пара заради подобни шмекерии и е крайно време да ги подкарат тия производители - аман от мошеници дето ти взимат по една торба пари за недоклатени продукти!
    brave одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #259

    Отговор: LG телевизори 2019

    LG не използват WRGB IPS матрици в моделите от високият си клас - 9-та и 8-ма серия. Там са само RGB IPS матрици.
    Не съм броил броят WRGB пиксели по хоризонтала на техните OLED матрици, но ти ако имаш желание и лупа с 30-50х увеличение - действай.
    Белият субпиксел се управлява отделно.

    Това, че Семсун ползват матрици с резолюция 7680 х 4320, не е важно на фона, че заради използваните от тях евтини трикове видимата им резолюция е наполовина....


    LG 8K TV against Samsung 8K: LG says that Samsung cheats...



    source:[dday.it]
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-09-19 в 20:12.
    nassko1 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #260

    Отговор: LG телевизори 2019

    Петиция: LG OLED C9 Multichannel PCM over eARC
    https://www.change.org/p/lg-electron...-pcm-over-earc

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #261

    Отговор: LG телевизори 2019

    Здравейте

    От сравнително скоро имам OLED B8 но вече ми писна да търча със флашката наляво надясно като сваля някой фил и днес нагласих DLNA сървър със Win10 функцията ,като добавиих папката със свалени филми към видео библиотеката. До тук добре всичко се вижда на телевизора всичко си тръгва но субтитрите отказват да се заредят през DLNA. Файла на субтитрите е .srt както си трябва и името е абослютно същото като видео файла. През флашката всичко си е наред, но пусти мързел. Разгледах из нета но там проблемите са предимно заради някакви приложения и нямат общо с моя проблем.

    Някой ако има идея и може да бъде полезен да заповяда. А ако мястото на коментара не е тук мога да го преместя в нова тема.

    Благодаря

  8.  
     
  9. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #262

    Отговор: LG телевизори 2019

    Качваш Smart Share на компютъра, програмата е на LG и през нея споделяш филмите с телевизора и всичко трябва да е ок. И задължително субтитрите и филма на едно място с еднакви имена. И Другото важно нещо е ако теглиш филми с визоко качество да е вързан по лан с Гигабитов рутер или на 5Ghz Wifi.
    LameHelper и bobkatagaz харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #263
    Цитат Първоначално публикувано от LameHelper Виж публикацията
    Здравейте

    От сравнително скоро имам OLED B8 но вече ми писна да търча със флашката наляво надясно като сваля някой фил и днес нагласих DLNA сървър със Win10 функцията ,като добавиих папката със свалени филми към видео библиотеката. До тук добре всичко се вижда на телевизора всичко си тръгва но субтитрите отказват да се заредят през DLNA. Файла на субтитрите е .srt както си трябва и името е абослютно същото като видео файла. През флашката всичко си е наред, но пусти мързел. Разгледах из нета но там проблемите са предимно заради някакви приложения и нямат общо с моя проблем.

    Някой ако има идея и може да бъде полезен да заповяда. А ако мястото на коментара не е тук мога да го преместя в нова тема.

    Благодаря
    Сложете си Plex и всичко ще бъде достъпно на всичките ви усттойства независимо къде сте. Телевизори, телефони, таблети, конзоли. И дори е безплатно.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #264

    Отговор: LG телевизори 2019

    LG set up an interesting comparison demo at IFA 2019, demonstrating the "Real 8K" resolution of the company's NanoCell 8K TV based on contrast modulation (CM) measurements.

    Contrast modulation generally refers to the ratio between the luminance of white over the luminance of black on a 1x1 grille pattern, to determine how clear adjacent single pixels can appear distinct to the eye.

    The LG Nanocell 8K TV achieved a CM figure of 90%, whereas a rival 8K TV (likely a Samsung 8K QLED based on the subpixel structure and dithering pattern) only reached 12%.

    Earlier this month, LG issued a press release announcing that its new 8K OLED and Nanocell TVs deliver "real 8K" resolution as defined by established display industry standards.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 09-09-19 в 19:53.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #265

    Отговор: LG телевизори 2019

    След като няколко телевизора на Samsung са сертифицирани за AMD freesync, появиха се и първите сертифицирани по Nvidia G-Sync и те са на LG---> Е9 и C9 .
    LG’s Big-Screen 4K OLED TVs First To Be Validated For Superior G-SYNC Compatible Gaming

    Те са издържали над 300 теста на Nvidia.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #266

    Отговор: LG телевизори 2019

    LG UNVEILS FIRST OLED TVS TO SUPPORT NVIDIA G-SYNC FOR BIG SCREEN GAMING EXPERIENCE | LG Newsroom
    SEOUL, Sep. 10, 2019 — LG Electronics (LG) has joined forces with NVIDIA to make gamers’ dreams come true, adding support for NVIDIA G-SYNC® Compatibility to its stunning 2019 OLED TVs (model 65/55E9, model 77/65/55C9).

    NVIDIA G-SYNC Compatible support for LG’s 2019 OLED TVs will become available in select markets via a firmware upgrade in the weeks to follow.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    17
    #267

    Отговор: LG телевизори 2019

    Здравейте!понеже напоследък не обръщам внимание на технологиите и не разбирам почти нищо.Искам да помоля ако е удобно по-опитните да ми кажат как да процедирам с новия ми тв.Купих го преди 3дни (LG OLED55c8PLA) за 2700лв. от технополис.Добра покупка ли е ? първо исках да взема Самсунг q8 но няколко човека ме отказаха и в течения на обстоятелствата си взех лг-то но след закупуването му разбрах че имам някаква опастност от изгаряне на пиксели, та какви мерки трябва да предприема за да го предпазя ,за статичните изображения разбрах че трябва да ги избягвам или да ги сменям по често, по колко часа на ден приблизително трябжа да използвам тв-то , трябва ли да променя някакви настройки на картината за защита от изгаряне или там каквито и да е било други настройки на тв-то, от субтитри също ли трябва да се притеснявам ?Така да попитам и за филми HDR ,4k и т.н. Освен в Нетфликс Амазон и някви други платени сайтове ли мога да гледам ,само в тубата ли мога да гледам безплатни клипове 4к и хдр , как стават нещата теглене на филми от замунда примерно с лаптопа ли трябва да свързвам тв-то или ? наистина не разбирам много извинявам се.За игри по колко време трябва да го ползвам ? трябва ли да променям опцията за това което правя когато гледам филми или играя игри или гледам спорт и т.н. Това е засега ,Благодаря Предварително !

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #268

    Отговор: LG телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от pafger Виж публикацията
    Здравейте!понеже напоследък не обръщам внимание на технологиите и не разбирам почти нищо.Искам да помоля ако е удобно по-опитните да ми кажат как да процедирам с новия ми тв.Купих го преди 3дни (LG OLED55c8PLA) за 2700лв. от технополис.Добра покупка ли е ? първо исках да взема Самсунг q8 но няколко човека ме отказаха и в течения на обстоятелствата си взех лг-то но след закупуването му разбрах че имам някаква опастност от изгаряне на пиксели, та какви мерки трябва да предприема за да го предпазя ,за статичните изображения разбрах че трябва да ги избягвам или да ги сменям по често, по колко часа на ден приблизително трябжа да използвам тв-то , трябва ли да променя някакви настройки на картината за защита от изгаряне или там каквито и да е било други настройки на тв-то, от субтитри също ли трябва да се притеснявам ?Така да попитам и за филми HDR ,4k и т.н. Освен в Нетфликс Амазон и някви други платени сайтове ли мога да гледам ,само в тубата ли мога да гледам безплатни клипове 4к и хдр , как стават нещата теглене на филми от замунда примерно с лаптопа ли трябва да свързвам тв-то или ? наистина не разбирам много извинявам се.За игри по колко време трябва да го ползвам ? трябва ли да променям опцията за това което правя когато гледам филми или играя игри или гледам спорт и т.н. Това е засега ,Благодаря Предварително !

    Цената е нормална, мисля че се намира и малко по евтин но не е някаква сериозна разлика. За пикселите не би трябвало да се притесняваш. Това прогаряне е възможно след постоянно гледане на канал със статични изображения като CNN по 20 часа на ден. Гледай си хубавата картина и се радвай на живота. Пускай от време на време функцията за "опресняване на пикселите" или нещо подобно се казваше примерно веднъж месечно. 4К само в youtube безплатно. Тегленето на филми се случва през компютър и после на флашка като субтитрите трябва да са до видео файла и трябва да са със същото име като него. Другия вариант е пак сваляш на компютър и после слагаш на компютъра SmartShare и филмите могат да се гледат директно от компа ако са свързани в една мрежа. Честито и се радвай на черното
    pafger одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    17
    #269

    Отговор: LG телевизори 2019

    Благодаря много LameHelper.Значи ще си купя хубава флашка,да попитам трябва ли да направя някакви промени на картината ? Чувам и че има някакви ъпдейти,това на оп.система ли е ? и как стават тези ъпдейти,задължителни ли са? Понеже гледам клипове и някой хора казват че променят дадени настройки и незнам дали и аз трябва да го направя - примерно този човек https://www.youtube.com/watch?v=WSk95IEOgpQ е направил уникално ревю (даже препоръчвам да се изгледа цялото) но и той променя някой неща, който незнам какво означават,но той ги изключва. Отново много благодарности LameHelper!!
    LameHelper одобрява това.

  18. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #270

    Отговор: LG телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от pafger Виж публикацията
    Благодаря много LameHelper.Значи ще си купя хубава флашка,да попитам трябва ли да направя някакви промени на картината ? Чувам и че има някакви ъпдейти,това на оп.система ли е ? и как стават тези ъпдейти,задължителни ли са? Понеже гледам клипове и някой хора казват че променят дадени настройки и незнам дали и аз трябва да го направя - примерно този човек https://www.youtube.com/watch?v=WSk95IEOgpQ е направил уникално ревю (даже препоръчвам да се изгледа цялото) но и той променя някой неща, който незнам какво означават,но той ги изключва. Отново много благодарности LameHelper!!
    Настройките за картината както на теб ти харесват или някоя готова настройка от Интернет. Флашката според мен е излишна стига телевизора да е вързан в 1гигабитов порт на рутера или на 5Ghz Wifi мрежа ако се гледат филми с високо качество. Ако са нормално до 10 GB може и с по обикновен рутер. Телевизора подкарва всичко по мрежата поне аз това което съм му пускал до 50-60 GB филм. Ъпдейтоте на хартия подобряват нещата и не е лошо да си ги прави и би трябвало фабрич о да му е зададено сам да се ъпдейта. Другото което е хубаво, че на всеки HDMI вход можеш да си зададеш различна настройка на картината, тоест ако в HDMI 2 си вързал конзола или компютър да си играеш го оставяш на режим игра, ако в hdmi 1 е някакъв приемник на Булсат или виваком го оставяш на режим стандартен примерно или на настройките който ти си направил и не е нужно всеки път да сменява режимите на картината той си ги помни за всеки порт. И честита покупка със здраве да се гледа.
    pafger одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 34 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TCL телевизори (инфо на първа страница)
    От hristoslav2 във форум TCL телевизори
    Отговори: 1754
    Последно: Днес, 12:59
  2. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 10:46
  3. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11
  4. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 20:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе