Страница 19 от 34 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 501
Like Tree90Одобрявам

LG телевизори 2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    17
    #271

    Отговор: LG телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от petiopetrow87 Виж публикацията
    Настройките за картината както на теб ти харесват или някоя готова настройка от Интернет. Флашката според мен е излишна стига телевизора да е вързан в 1гигабитов порт на рутера или на 5Ghz Wifi мрежа ако се гледат филми с високо качество. Ако са нормално до 10 GB може и с по обикновен рутер. Телевизора подкарва всичко по мрежата поне аз това което съм му пускал до 50-60 GB филм. Ъпдейтоте на хартия подобряват нещата и не е лошо да си ги прави и би трябвало фабрич о да му е зададено сам да се ъпдейта. Другото което е хубаво, че на всеки HDMI вход можеш да си зададеш различна настройка на картината, тоест ако в HDMI 2 си вързал конзола или компютър да си играеш го оставяш на режим игра, ако в hdmi 1 е някакъв приемник на Булсат или виваком го оставяш на режим стандартен примерно или на настройките който ти си направил и не е нужно всеки път да сменява режимите на картината той си ги помни за всеки порт. И честита покупка със здраве да се гледа.

    Благодаря ти! ще го имам в предвид това с HDMI-те ,иначе рутера даже ми е в другата стая ,дали ще хваща хубаво интернет незнам,иначе съм на виваком тв и интернет, маи нета им не е много добър.Като цяло още не съм сложил телевизора, защото чакам да ми дойде секцията с тв шкафа. Дали има телевизии с качество над HD поне FHD щото за UHD,4к сто процента няма. Отново благодаря и на тебе , да сте живи и здрави!!!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #272

    Отговор: LG телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от pafger Виж публикацията
    Здравейте!понеже напоследък не обръщам внимание на технологиите и не разбирам почти нищо.Искам да помоля ако е удобно по-опитните да ми кажат как да процедирам с новия ми тв.Купих го преди 3дни (LG OLED55c8PLA) за 2700лв. от технополис.Добра покупка ли е ? първо исках да взема Самсунг q8 но няколко човека ме отказаха и в течения на обстоятелствата си взех лг-то но след закупуването му разбрах че имам някаква опастност от изгаряне на пиксели, та какви мерки трябва да предприема за да го предпазя ,за статичните изображения разбрах че трябва да ги избягвам или да ги сменям по често, по колко часа на ден приблизително трябжа да използвам тв-то , трябва ли да променя някакви настройки на картината за защита от изгаряне или там каквито и да е било други настройки на тв-то, от субтитри също ли трябва да се притеснявам ?Така да попитам и за филми HDR ,4k и т.н. Освен в Нетфликс Амазон и някви други платени сайтове ли мога да гледам ,само в тубата ли мога да гледам безплатни клипове 4к и хдр , как стават нещата теглене на филми от замунда примерно с лаптопа ли трябва да свързвам тв-то или ? наистина не разбирам много извинявам се.За игри по колко време трябва да го ползвам ? трябва ли да променям опцията за това което правя когато гледам филми или играя игри или гледам спорт и т.н. Това е засега ,Благодаря Предварително !
    Четеш втората половина на този пост от - Burn in / Image retention
    https://forum.setcombg.com/panasonic...tml#post919711

    https://www.flatpanelshd.com/review....&id=1525423234
    Group Setting Value
    Picture profile ISF Expert Dark
    Energy Saving Off
    Aspect ratio settings Aspect ratio Original
    Just scan On
    Global OLED Light 62
    Contrast 85
    Brightness 50
    Sharpness 10
    Color 50
    Tint 0
    Expert Dynamic contrast Off
    Super resolution Off
    Color gamut Auto
    Gamma 2.2
    White balance Color temp Warm2
    Method 2 point
    R High -11
    G High 10
    B High -1
    R Low -3
    G Low 0
    B Low 1
    Picture options Noise reduction Off
    MPEG noise reduction Off
    Black level Low
    Motion Eye Care Off
    TruMotion Off / Custom (0, 5)
    Motion Pro Off
    pafger одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    58
    #273

    Отговор: LG телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от LameHelper Виж публикацията
    Здравейте

    От сравнително скоро имам OLED B8 но вече ми писна да търча със флашката наляво надясно като сваля някой фил и днес нагласих DLNA сървър със Win10 функцията ,като добавиих папката със свалени филми към видео библиотеката. До тук добре всичко се вижда на телевизора всичко си тръгва но субтитрите отказват да се заредят през DLNA. Файла на субтитрите е .srt както си трябва и името е абослютно същото като видео файла. През флашката всичко си е наред, но пусти мързел. Разгледах из нета но там проблемите са предимно заради някакви приложения и нямат общо с моя проблем.

    Някой ако има идея и може да бъде полезен да заповяда. А ако мястото на коментара не е тук мога да го преместя в нова тема.

    Благодаря
    Здравейте, проблема не е в телевизора, а в настройката на DLNA server’a

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    18
    #274

    Отговор: LG телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от pafger Виж публикацията
    Здравейте!понеже напоследък не обръщам внимание на технологиите и не разбирам почти нищо.Искам да помоля ако е удобно по-опитните да ми кажат как да процедирам с новия ми тв.Купих го преди 3дни (LG OLED55c8PLA) за 2700лв. от технополис.Добра покупка ли е ? първо исках да взема Самсунг q8 но няколко човека ме отказаха и в течения на обстоятелствата си взех лг-то но след закупуването му разбрах че имам някаква опастност от изгаряне на пиксели, та какви мерки трябва да предприема за да го предпазя ,за статичните изображения разбрах че трябва да ги избягвам или да ги сменям по често, по колко часа на ден приблизително трябжа да използвам тв-то , трябва ли да променя някакви настройки на картината за защита от изгаряне или там каквито и да е било други настройки на тв-то, от субтитри също ли трябва да се притеснявам ?Така да попитам и за филми HDR ,4k и т.н. Освен в Нетфликс Амазон и някви други платени сайтове ли мога да гледам ,само в тубата ли мога да гледам безплатни клипове 4к и хдр , как стават нещата теглене на филми от замунда примерно с лаптопа ли трябва да свързвам тв-то или ? наистина не разбирам много извинявам се.За игри по колко време трябва да го ползвам ? трябва ли да променям опцията за това което правя когато гледам филми или играя игри или гледам спорт и т.н. Това е засега ,Благодаря Предварително !
    Здравей!
    От 1год. имам същият телевизор. Би трябвало да си със софтуер версия 05.10.03. Пишати защото някои от примерните настройки които са дадени на следващата страница според мен не са правилни.Разбира се ти можеш да ги сложиш така както ти харесва образа на теб.

    OLED Light - 62. Тази стойност зависи от осветеността на стаята където гледаш тв. Колкото е по-светло в стаята толкова по-малка трябва да бъде стойността.При оледа се вижда най-хубаво в тъмни помещения/ примерно вечерно време/.Но е и въпрос на вкус.При мен OLED Light е 23.
    White balance Color temp Warm2
    Method 2 point
    R High -11
    G High 10
    B High -1
    R Low -3
    G Low 0
    B Low 1
    Тези настройки са калибровани с апаратура и са за определен телевизор.Няма как да важат за всички панели.

    Gamma 2.2. Пак е въпрос на вкус. Аз гледам Gamma - 2.4

    Sharpness - 10.
    Това би било тест, за който хората предпочитат. Това е съвсем различна тема изцяло! Ако искате да въведете заточване, по всякакъв начин го направете - оставете го на 10, увеличи до 20, настройте го според собствените си вкусове, всеки е различен. Някои / много хора предпочитат малко заточване. Разбира се, тя губи подробности, не можете да изострите картината, без да губите детайл, както обяснява Винсънт Тео отново и отново, но дава усещането за "по-добра" картина в очите на някои хора.

    Връщайки се към тази тема, дискусията беше за това кой номер по скалата на LG прави НИЩО на снимката, няма никаква обработка и показва точно сигнала, който му е бил даден. Видео ентусиастите обикновено искат картината, която е най-точна за стандартите, с възможно най-малко изкуствено обработване. За хората с тази цел, които първоначално са смятали, че "10" е "без обработка", е полезно да се обясни и докаже, че всъщност 0 е "без обработка".

    Стойностите 1-10 осигуряват изглаждане на ръбовете.
    Стойностите над 10 осигуряват заточване
    Само стойност 0 не прави нищо.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    pafger одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #275

    Отговор: LG телевизори 2019


  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    17
    #276

    Отговор: LG телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от valseat Виж публикацията
    Здравей!
    От 1год. имам същият телевизор. Би трябвало да си със софтуер версия 05.10.03. Пишати защото някои от примерните настройки които са дадени на следващата страница според мен не са правилни.Разбира се ти можеш да ги сложиш така както ти харесва образа на теб.

    OLED Light - 62. Тази стойност зависи от осветеността на стаята където гледаш тв. Колкото е по-светло в стаята толкова по-малка трябва да бъде стойността.При оледа се вижда най-хубаво в тъмни помещения/ примерно вечерно време/.Но е и въпрос на вкус.При мен OLED Light е 23.
    White balance Color temp Warm2
    Method 2 point
    R High -11
    G High 10
    B High -1
    R Low -3
    G Low 0
    B Low 1
    Тези настройки са калибровани с апаратура и са за определен телевизор.Няма как да важат за всички панели.

    Gamma 2.2. Пак е въпрос на вкус. Аз гледам Gamma - 2.4

    Sharpness - 10.
    Това би било тест, за който хората предпочитат. Това е съвсем различна тема изцяло! Ако искате да въведете заточване, по всякакъв начин го направете - оставете го на 10, увеличи до 20, настройте го според собствените си вкусове, всеки е различен. Някои / много хора предпочитат малко заточване. Разбира се, тя губи подробности, не можете да изострите картината, без да губите детайл, както обяснява Винсънт Тео отново и отново, но дава усещането за "по-добра" картина в очите на някои хора.

    Връщайки се към тази тема, дискусията беше за това кой номер по скалата на LG прави НИЩО на снимката, няма никаква обработка и показва точно сигнала, който му е бил даден. Видео ентусиастите обикновено искат картината, която е най-точна за стандартите, с възможно най-малко изкуствено обработване. За хората с тази цел, които първоначално са смятали, че "10" е "без обработка", е полезно да се обясни и докаже, че всъщност 0 е "без обработка".

    Стойностите 1-10 осигуряват изглаждане на ръбовете.
    Стойностите над 10 осигуряват заточване
    Само стойност 0 не прави нищо.

    Благодаря ти!! Ще видя какви настройки ще направя само да сложа тв-то. Като притежател на този тв от 1 год. какви са ти впечетленията ? има ли някакви проблеми/дефекти? по колко г/д телевизия гледаш на ден ? Има ли много ограничения ? Може би е смешно но ще попитам,понеже е много тънък екрана ако пусна в стаята много силна музика може ли да му стане нещо . Как гледаш 4к и ХДР филми ? Извинявай че задавам толкова много въпроси ,но като разбрах че имаш същия тв просто ми е любопитно и важно. Благодаря сърдечно, хубав ден!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #277

    Отговор: LG телевизори 2019

    Ето едни подробни настройки за OLED.

    Можете да ги опитате като начало.
    Единствено използвам Warm 1 за цветната температура, защото е по-реално, според мен.
    cable одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    18
    #278

    Отговор: LG телевизори 2019

    Впечатленията от тв. са горе-долу добри. Аз го купих за 3740лв с 5год.гаранция./ гаранцита не важи за така нареченото прогаряне./ Но си мисля,че за тези пари трябваше да дава още по-хубава картина. Може би трябваше да си купя Сони олед/ ама той е още по-скъп/. Зависи и какъв сигнал подаваш на тв. Аз гледам само сателитни канали/ имам сат. антена и се гледат хиляди канали се вкл. и uhd канали/. Тези канали които са с висок битрейт се виждат хубаво. uhd каналите с hdr и те са горе-долу добре въпреки че може да се желае още.....Настройките за uhd hdr са други. Досега не съм имал никакви проблеми с тв. Тв. работи по 8,10 часа почти всеки ден.Но при мен няма как да се получи прогаряне защото много често сменявам каналите. Примерно дават 3 интересни мача по едно и също време.... гледам ги и 3- те ама сменявам каналите през 1,2мин. Досега нямам изгорели пиксели или нещо подобно.Хубаво е да прочетеш и спазваш правилата които са ти казали по-горе./ за прогарянето/. Нищо няма да му стане от силна музика. При мен на тв. на екрана отпред а и отзад имаше фолио което аз го махнах. То е специално. Поинтересувай се дали е правилно да се маха. 4к и ХДР филми гледам с smart share . Оттук https://www.lg.com/bg/poddryjka/resh.../smartshare-pc я изтегляш и инсталираш. Засега не съм имал проблем с някакъв формат на филм. Телевизора има player/ можеш да настройваш доста неща...субтитри,звук,положение на субтитри и др./ Някои неща по настройките не работят с последният софтуер/ но не са фатални за качеството на образа/. Но това е друга тема.В снимки и видео- примерно видео/вътрешна памет/ трябва да има 2 клипа които са dolby vision. E така ако се виждаха всички канали щеше да е добре. Не знам за какви ограничения говориш. Ако те интересува друго ---питай. Стига да го знам ще ти го кажа.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    pafger одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #279

    Отговор: LG телевизори 2019

    LG Display сменя шефа
    Очаква се LG Display да започне тежко преструктуриране на губещият си бизнеса с LCD и се надява да увеличи рентабилността на своите OLED дисплей панели под ново ръководство.
    https://www.zdnet.com/article/lg-dis...rket-squeezes/


    LG 65B9 review
    https://www.lcdtvthailand.com/review...B9_Review.html
    https://www.lcdtvthailand.com/images/review/2019/LG-…5B9_SDR_Table.png
    https://www.lcdtvthailand.com/images/review/2019/LG-…5B9_HDR_Table.png
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 18-09-19 в 20:16.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #280

    Отговор: LG телевизори 2019

    https://www.avsforum.com/forum/40-ol...0714?_k=opc423
    Не бъркайте ABL и ASBL !
    ...The LG OLED TV will dim when the "average" picture stays unchanged for more than 60s. This can be really annoying when watching videos/movies that have scenes longer than 60s. This feature/function cannot be turned off in the normal user accessible menu. It can however be disabled the Service Menu (also known as In Start)...
    ABL - Automatic Brightness Limiter
    APL - Average Picture Level
    ASBL - Anti Static Brightness Limiter


    https://www.avsforum.com/forum/139-d...l#post58608526
    https://displaycalibrations.com/lg_t...9_OLED_TV%27s.
    https://www.avsforum.com/forum/139-d...l#post58608614


    https://www.reddit.com/r/OLED/commen...l_degradation/
    Hi and thanks for contacting us. Pixel refresher should be run if you notice retention or any uniformity issues. For most people, this will probably be once every few weeks at the most, and LG did confirm to us that is should not affect the lifetime of the TV itself. For OLED light at 100 when the TV is in HDR, it is not as bad as 100 OLED light in SDR since when in SDR, OLED light at 100 will raise the luminance of the TV to the maximum, and everything on screen is going to be brighter. When in HDR, the content is mastered in a different way than SDR, and even if you put the OLED light to maximum, the overall screen luminance won't be at the maximum, but only the small highlights (it could be a sun in the sky, an explosion or just a specular highlight from the reflection on a shiny surface). The problem with HDR games is that there are not all mastered the same way, and some games do look darker than other. In those occasions, you can turn on 'Dynamic contrast' for games that are a bit too dark and it should help considerably.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 28-09-19 в 21:58.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    89
    #281

    Отговор: LG телевизори 2019

    Каква е разликата между LG OLED55C9PLA и LG OLED55C9MLB


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #282

    Отговор: LG телевизори 2019

    Виж назад в темата.


    На LG беше наложена глоба от австралийски съд за изключване на клиенти, чиито телевизори имат прогаряне.
    https://www.heise.de/newsticker/meld...t-4516429.html
    https://www.judgments.fedcourt.gov.a...19/2019fca1456

    https://www.heise.de/select/ct/2018/23/1541830604585671

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    89
    #283

    Отговор: LG телевизори 2019

    LG OLED55C9PLA закупих този телевизор от Зората и искам да видя заработените часове,слагам флашката натискам 7 пъти червения бутон на дистанционното и излиза ето това-{"INFO":"{ \"core_os_release\": \"4.6.0-2209\", \"returnValue\": true }{ \"device_name\": \"o18\", \"returnValue\": true }"}.Каде тук са наработените часове.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #284

    Отговор: LG телевизори 2019

    Settings>General>AboutThisTV>TVinformation
    и в сервизното меню



    LG пуска HomeKit & AirPlay 2 фърмуер за телевизори от серията UM7
    Фърмуерът (версия 04.70.03) вече се разпространява към телевизорите от средния клас на UM7 от LG като UM7600, UM7500 и UM7100.
    https://www.lg.com/bg/poddryjka/podd...lg-55UM7660PLA

    Освен това Apple и LG потвърждават, че телевизорите от нисък клас серия UM6 от LG също ще получат фърмуера по-късно тази година.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #285

    Отговор: LG телевизори 2019

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-10-19 в 20:33.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 34 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. TCL телевизори (инфо на първа страница)
    От hristoslav2 във форум TCL телевизори
    Отговори: 1723
    Последно: Вчера, 20:48
  2. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 10:46
  3. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 10:11
  4. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 20:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе