Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25
Like Tree3Одобрявам

LG OLED 55C9 и LG SL5Y Soundbar

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #1

    LG OLED 55C9 и LG SL5Y Soundbar

    Здравейте
    Закупих си въпросният телевизор от промоция със саундбара.Телевизора е невероятен. Темата за прогарянето няма да я засягам. За мен това са някакви хипотетични случаи, за които един здраво мислещ човек не би трябвало да се тревожи чак толкова. А да спомена , имам от всички технологии вкъщи: Samsung 40ES6100, LG47LB700, Panasonic Plasma 42PY80 - на 10 години. Е най-добрата картина вадеше до момента 10 годишната плазма.И не съм имал проблеми с прогарания а се е ползвал и в детска стая на един канал с детски доста.А много се говореше за този проблем преди години и какви ли не тъпотии.А най-голени проблеми имах със Самсунга и смотаната му подсветка.Връщах първия че, edge led подсветката му светеше между панела и матрицата в долния край, поглед под по-остър ъгъл отгоре а и страшно неравномерна подсветка имаше. Втория по-добре ,но трябваше явно да се примиря, и това за телевизор 1300лв.Скед това взех IPS LG, супер телевизор и безпроблемн и до днес , но пък там си има малко мръсен екран и пак беше 1350лв.А и на IPSa картината си седи по-плоска заради слабото черно и това си е.
    E OLED-a си е корено друга категория , бе може да има и сравнение. Относно прогарябето , ще видим но хората са направили защитен софтуер та да бе мисли човек за това.
    Аз бях приятно изненадан от Soundbar системата. Много добър звук като за нормален хол.Направих директор сравнение със старотокино Филипс, което беше много добро като качество на звука. Еми на кантар са. Да саундбара не може да направи пълния съраунд на 5 говорителя , но наличието на новите стандарти си окаЗва влияние особено при филмите и то VirtulaX. Та накрая събрах стария Филипс LX3600 и оставих саундбара.Просто на него половината ефекти във филмите липсваха.
    Питането ми е, какъв формат е звука когато е свързана през Bluetooth с телевизора?
    Телевизора декодира звука през неговите си декодери и го предава към бара ли?Забелязах че през него свързан , като се гледа телевизия звука е спо-голяма сила и горе долу наравно с HDMI ARC. За филми е обратно и ефектите са по отчетливи.

  2.  
     
  3. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #2

    Отговор: LG OLED 55C9 и LG SL5Y Soundbar

    Със здраве да се ползва и най добрата връзка е с HDMI arc. Bluethoot може да го ползвате ако искате да пускате нещо от телефона.

  4. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #3

    Отговор: LG OLED 55C9 и LG SL5Y Soundbar

    През Bluetooth звукът е стерео, независимо какъв е форматът от възпройзвеждания файл.

  5. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    427
    #4

    Отговор: LG OLED 55C9 и LG SL5Y Soundbar

    Най-добрата връзка(според мен) е оптичен кабел... Така съм вързал тв LOEWE и 5.1 канално домашно кино Panasonic.. Звука е като в киносалон... Иначе ВТ си е да си пускаш музика от телефона или лаптопа към киното... Звукът е трепач и нема кабели...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  6. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #5

    Отговор: LG OLED 55C9 и LG SL5Y Soundbar

    Ако не се лъжа Саундбар има Hi resolution audio, а този сигнал може да го получи само през HDMI. Оптиката едно време беше ок, преди да се появи DTS-HD Atmos и подобни защото те минават само през HDMI.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #6
    Имам предвид Bluetooth от ТВ към бара.Тв - то има Bluetooth 5 и не мога да си обясня защо звука е с по голяма сила към бара от това когато е вързан с HDMI ARC ,когато се гледа телевизия и го декодира телевизора. За филми през HDMI ARC бара изписва Долби Аудио и ефектите са по- отчетливи и звука по-силен от Bluetooth връзка.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #7

    Отговор: LG OLED 55C9 и LG SL5Y Soundbar

    Колко осезаемо този саундбар подобря звука спрямо този идващ от самия телевизор?
    Обмислям взимането на саундбар, като за сега основния ми проблем е, че телевизора седи на стойката си върху скрийн, а понеже фабричната стойка е доста ниска, не мога да сложа саундбара пред телевизора. Съответно трябва да мисля за някакво реорганизиране и се чудя до колко си струва да се захващам?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #8

    Отговор: LG OLED 55C9 и LG SL5Y Soundbar

    Определено си заслужава.

  11. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #9

    Отговор: LG OLED 55C9 и LG SL5Y Soundbar

    Добре. А споменатия в темата модел, дали е читав? И занаете ли някакви по-залужаващи си модели, където цена/качество е в оптимално съотношение?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #10

    Отговор: LG OLED 55C9 и LG SL5Y Soundbar

    Ами и моят не е от скъпите пак на LG и съм доволен.

  13. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #11

    Отговор: LG OLED 55C9 и LG SL5Y Soundbar

    Аз не се натискам моят да е от скъпите
    Кой е твоя модел?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #12

    Отговор: LG OLED 55C9 и LG SL5Y Soundbar

    SJ5 се води. Мисля че е старата версията на този на колегата.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #13

    Отговор: LG OLED 55C9 и LG SL5Y Soundbar

    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Колко осезаемо този саундбар подобря звука спрямо този идващ от самия телевизор?
    Аз лично бих предпочел две активни колони за около 300 лева (Microlab, Amlogic, и т.н.) ако ТВ има изход за слушалки.

  17. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #14

    Отговор: LG OLED 55C9 и LG SL5Y Soundbar

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    Аз лично бих предпочел две активни колони за около 300 лева (Microlab, Amlogic, и т.н.) ако ТВ има изход за слушалки.
    Така няма ли да се изгубят разни Dolby Atmos и подобни ефекти?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #15

    Отговор: LG OLED 55C9 и LG SL5Y Soundbar

    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Така няма ли да се изгубят разни Dolby Atmos и подобни ефекти?
    Бара от темата, LG SL5Y има много дообър звук. Не случайно споменах че, съм правил дирекно сравнение с по- старо но много добре звучащо кино Philips което имаше само DTS и Prologic2 свързано през оптика. Но явно тук по новите формати декодери си казват думата , особено при филмите а и ги няма кабеляците. Звука от бара е просто по средоточен пред него , обяснимо и не точно толкова пространствен като от разелечени колони.Въпреки че тук VirtualX се справя супер. Първоначлно мислех че бара няма да е нищо кой знае какво, защто преди години купих старото LG пак със саундбар подарък и не можеше да се мери с киното и още си седи в кашона.Гледам сега цената му е 350лв. а за тези пари читав съраунд с VirtualX не знам има ли.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какъв soundbar да изберем?
    От kalfoff във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 23-10-18, 12:30
  2. Soundbar с HDMI?
    От Златислава във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 13-10-16, 10:42
  3. Помощ за избор и свързване на Soundbar
    От Plam3n във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 02-08-16, 14:43
  4. Проблем със Samsung soundbar HW-H7500 curved
    От bubblebee във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 29-06-16, 09:26
  5. Harman Kardon 5.1 или Soundbar
    От georgibozhinov във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 15-06-14, 09:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе