Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

TV LG 43UF671V запис върху HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    9
    #1

    TV LG 43UF671V запис върху HDD

    Здравейте,

    имам телевизор LG 43UF671V - виждам че има опция да записва върху външен носител. Сложих 16 GB флашка, като я тествах да я форматирам във FAT32 и NTFS. Пробвах часовника на TV да се вземаавтоматично от кабелният оператор или ръчно, но все без успех. Не мога да запиша предаване независимо дали съм на конкретния канал или на друг. Когато задам определено предаване да бъде записано, телевизорът ми казава да се уверя, че е правилно настроен часовникът на твърдият диск?!
    Моля за съдействие как да мога да си записвам предавания.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #2

    Отговор: TV LG 43UF671V запис върху HDD

    При свързване на памет към тв-то трябва само да разпознае устройството и да ти предложи да го форматира. Може би е малко паметта 16Гб.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    9
    #3

    Отговор: TV LG 43UF671V запис върху HDD

    Разпознава я и ме пита дали искам да в използвам. Аз така си свалям филми от нета и си ги гледам на ТВ, но не ме пита за формат.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #4

    Отговор: TV LG 43UF671V запис върху HDD

    За да можеш да записваш , я форматира , записва и после можеш да гледаш съдържанието само на този телевизор и никъде другаде. Паметта също става неизползваема в други устройства, докато не я форматираш наново през РС.

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    9
    #5

    Отговор: TV LG 43UF671V запис върху HDD

    Това което намирам в нета е:
    It is recommended that you use a USB Flash Drive of 32 GB or less or a USB HDD of 2 TB or less.
    т.е. не би трябвало да е проблем че е 16BG

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #6

    Отговор: TV LG 43UF671V запис върху HDD

    За начало трябва да уточниш някои неща:
    1.За запис по таймер ли става въпрос (задаване на време на запис по часовник или EPG на оператора) или Time Shift (запис на текущото предаване с възможност за връщане в реално време).
    Пробвай да зададеш ръчно параметрите на записа, а не ползвай EPG.
    Time Shift е невъзможно с флашка. Иска задължително HDD с определен минимален обем.
    2.За каква кабелна питаш?
    Цифрова кабелна по коаксиален кабел ли е, с външен приемник или CAM в ТВ?
    Можеш да записваш само цифрови канали, които приемаш с CAM.
    С външен цифров кабелен приемник и box за IPTV (интернет телевизия) не е възможно да запишеш програма.
    3.Пробвай запис на ефирна програма за всеки случай. За да елиминираме евентуален проблем с ТВ.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    9
    #7

    Отговор: TV LG 43UF671V запис върху HDD

    Значи нз до колко разбрах от всичко, така че отговарям по точките до колкото съм разбрал
    1. Използвам цифрова кабелна телевизия от НЕТ1, като канала идва по коаксиален кабел. На дистанционното имам бутон Guide, който ми показва програмата на всички канали и тяхното разписание. Избирам предаването и давам да бъде записано. Не желая да връщам в текущо време. Идеята ми е докато гледам нещо на заден фон да се записва друго предаване по друг канал.
    2 Цифрова кабелна без допълнителни приемници.
    3. Опитвам да си запиша епизод на сериал по Foxlife примерно.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #8

    Отговор: TV LG 43UF671V запис върху HDD

    Най-вероятно ще може да записваш само канала, който гледаш в момента ... или в най-добрият случай друг канал от същия транспондер като гледаният в момента .
    ... и всичко това при положение, че флашката е с необходимият размер и поддържана скорост на запис.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    9
    #9

    Отговор: TV LG 43UF671V запис върху HDD

    А как мога да разбера какви са тези характеристики за флашката?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #10

    Отговор: TV LG 43UF671V запис върху HDD

    1.Прочети упъването на телевизора!
    Има го на сайта на LG България.
    2.Портът ти е USB2.0, но по-добре ползвай flash USB3.0, защото е по-бърза. Няма да достигнеш скоростите на стандарта 3.0, разбира се.
    Минимум капацитет 16GB, но при цена на A-data 32GB от 13лв. не виждам смисъл от по-малка.
    Формат - NTFS или я форматирай на TV.
    3.За мен проблемът ти не е в носителя, а в задаването на записа. Но времето и парите са си твои.
    Жив и здрав!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 29-02-20 в 17:22.

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    9
    #11

    Отговор: TV LG 43UF671V запис върху HDD

    Флашката е кингстън 3.0
    Капацитета не до пари а налична в момента. Това е най-голямата която имам вкъщи. Форматирах я през компа на ntfs и не стана
    Какво визираш под задаването на запис. Как става

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #12

    Отговор: TV LG 43UF671V запис върху HDD

    Още веднъж - прочети си упъването на телевизора!
    https://www.lg.com/bg/poddryjka/ruko...V&superCateId=
    Scheduler - лилавата иконка от Smart менюто.

    Флашката е ОК. Включи я директно в USB порта на ТВ или с удължител USB2.0, а не 3!
    Форматирай я с приложението на телевизора.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    9
    #13

    Отговор: TV LG 43UF671V запис върху HDD

    Прочетох го и следвам уж нещата там, но не става. ТВ не е смарт и нямам и смарт меню.
    Тествах с usb 2.0 ,но пак не става. Сякаш usb-то е само reader.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #14

    Отговор: TV LG 43UF671V запис върху HDD

    В ръководството пише , че само моделите обозначени с Time Machine Ready поддържат запис. Виж дали твоя има такова.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #15

    Отговор: TV LG 43UF671V запис върху HDD

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    В ръководството пише , че само моделите обозначени с Time Machine Ready поддържат запис. Виж дали твоя има такова.
    Освен това не е ясно дали НЕТ1 позволява запис на каналите или има ограничения за някои. Независимо дали са кодирани или не.
    Не можеш да гледаш един канал и да записваш друг в общия случай. Колегата svetlio1 ти го е обяснил вече в пост #8.
    TV се превключва на канала, на който е зададен записа и не е възможно да се сменя. Това е в общия случай, ако не отчитаме транспондерите.
    Затова ти написах да пробваш с ефирна антена, преди да се мъчиш с кабелната.

    Бутона Guide, предполагам е на дистанционното на тв? Не ползвай EPG (програмата на каналите), въпреки, че по принцип не би трябвало да има някаква разлика с директното задаване на записа.
    Влез през MENU или Settings - не знам какви са бутоните на телевизора, както и опциите в менюта и подменюта. На сляпо не е възможно да те насочим, Затова качи някъде снимки или клип на менюто на телевизора. Като започнеш от главното такова.
    Просто всеки производител пише различни фирмени наименования за едно и също нещо. Но PVR (Personal Video Recorder) и Timer / Scheduled recording са общи като значения.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 01-03-20 в 10:39.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Philips 43PUS6201 Ultra HD LED vs LG 43UF671V - молба за помощ!
    От mobbol във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 03-07-17, 21:29
  2. Запис върху флашка от LG 42LM671S - възможно ли е?
    От agentpat във форум LG телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 20-11-12, 18:56
  3. Windows 7 върху XP
    От getzov във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 02-11-09, 09:22
  4. Запис различни видове файлове върху DVD+R
    От psyhi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-02-06, 14:41
  5. Запис върху CD
    От zdoro във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 16-10-04, 22:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе