Резултати от 1 до 3 от общо 3

Запис различни видове файлове върху DVD+R

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    4
    #1

    Запис различни видове файлове върху DVD+R

    Помегнете скоро ми мъзникнаха два проблема.
    1.Исках да запиша на ДВД диск два филма - единията да е от оригинално ДВД, а другият да е в DivX формат. НЕРО- то ги записва /след едно съобщение за несъмвестимост на файловете/, но после на домашното ми ДВД /ЕЛИТЕ 366Х/ тръгва само ДВД филма и то автоматично. Пробвах с Nero vision expres, но не иска да запише субтитрите и пак тръгва само ДВД филма. Знаета ли някакъв начин, без да се налага да им променям форматите да си запиша една такава компилация?
    2.НЕРО-то ми позволява запис на ДВД само до 4,5 Gb. Какво ли не опитах с настройките, но никакъв ефект. Щом задам стойност по- голяма от 4600МБ ми излиза съобщение, че стойността в прозорчето не можела да бъде повече от 4560. /DVD5/. Не е както със СД- тата, въпреки, че и там трудно се записват 90 минутни.
    Предварително Благодаря

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Запис различни видове файлове върху DVD+R

    1. на компютър можеш да гледаш и двата филма, но на dvd player, който се закача към телевизор ще виждаш само dvd формата. все пак това е само един глупав player, който като види dvd формата и пренебрегва наличието на avi
    2. разпространените dvd подложки са 4.7GB "на етикет" и събират нещо от рода на 4 600 MB. с overburn можеш да качиш още съвсем малко, но това не означава, че можеш да го претъпчеш с 5-6GB. освен това обемът не се измерва в минути, защото при различна компресия (респективно качество) може да се съберат само 30 минути, а може и 6 часа... запознай се повече с кодеците, компресията, форматите и т.н.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    4
    #3

    Re: Запис различни видове файлове върху DVD+R

    Благодаря за отговора. Щом не става - не става. Така е, плеяра си е "глупав",.
    Не можах да разбера как да вкарвам субтитрите, когато искам да запиша два кратки ДВД филма на едно ДВД с помоща на НЕРО вижън /не става с copy/.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Запис върху флашка от LG 42LM671S - възможно ли е?
    От agentpat във форум LG телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 20-11-12, 19:56
  2. Видове фреон и влиянието им върху производителността
    От bobo21 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 33
    Последно: 15-09-08, 19:01
  3. Отговори: 5
    Последно: 13-11-06, 18:59
  4. Защита на файлове върху USB Flash
    От nommo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 19-07-05, 11:04
  5. Запис върху CD
    От zdoro във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 16-10-04, 23:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе