Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree2Одобрявам

Проблем при връзка на LG C9 със сундбар

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #1

    Проблем при връзка на LG C9 със сундбар

    Преди два черни петъка си взех LG 65C9, от който съм супер доволен. Още тогава се заглеждах по някакви бюджетни саундбарове, но така и нищо конкретно не избрах притеснявайки се, че ако е без Dolby Atmos няма да имам голямо подобрение в звука. В последните месеци отново се загледах по саундбарове, тръгвайки от по-бюджетните, но колкото повече четях ми се искаше да взема по-висок клас. И така миналата седмица Rtings в съветника за покупки за черния петък написаха The Samsung HW-Q950A is the best soundbar we've tested. , а Емаг пуснаха Самсунга на изкушаваща цена и веднага поръчах.
    До тук добре, вчера бара пристигна, свързах го през HDMI ARC, настроих Digital Sound Out на PassThrough и включих отметката на eARC. Като се надявах всичко да заработи без грижа, нали то реално заработи, но не мога по никакъв начин да подкарам Dolby Atmos. Пускайки съдържание Netflix и Apple TV на бара, не се показва Dolby Atmos надписа, докато като превключа на вътрешните спикър излиза. Не знам аз ли правя нещо грешно, трябва да се включи някаква настройка на телевизора или бара, или просто LG телевизора не иска да си играе със Самсунг саундбар.

    Като цяло разположението на бара и телевизора акустично е тъпо, защото са близо до стена от едната страна, все още не съм закачил задните спикъри на стената, а само съм ги подпрял на дивана, нито съм си играл особено с настройки, а може би и съм се пренавил,,,, но очаквах да чуя нещо малко по-различно като цяло, някакъв по-впечатляващ съраунд ефект, не основно дълбок бас като усиля повече.(за което не знам как ще се разберем с комшиите)

    Та дайте някакъв акъл как да подкарам Dolby Atmos от телевизора на саундбара, защото ми се струва срамота да не се възползвам от тези му възможности?

  2.  
     
  3. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #2

    Отговор: Проблем при връзка на LG C9 със сундбар

    Цитат Първоначално публикувано от Board Виж публикацията
    Преди два черни петъка си взех LG 65C9, от който съм супер доволен. Още тогава се заглеждах по някакви бюджетни саундбарове, но така и нищо конкретно не избрах притеснявайки се, че ако е без Dolby Atmos няма да имам голямо подобрение в звука. В последните месеци отново се загледах по саундбарове, тръгвайки от по-бюджетните, но колкото повече четях ми се искаше да взема по-висок клас. И така миналата седмица Rtings в съветника за покупки за черния петък написаха The Samsung HW-Q950A is the best soundbar we've tested. , а Емаг пуснаха Самсунга на изкушаваща цена и веднага поръчах.
    До тук добре, вчера бара пристигна, свързах го през HDMI ARC, настроих Digital Sound Out на PassThrough и включих отметката на eARC. Като се надявах всичко да заработи без грижа, нали то реално заработи, но не мога по никакъв начин да подкарам Dolby Atmos. Пускайки съдържание Netflix и Apple TV на бара, не се показва Dolby Atmos надписа, докато като превключа на вътрешните спикър излиза. Не знам аз ли правя нещо грешно, трябва да се включи някаква настройка на телевизора или бара, или просто LG телевизора не иска да си играе със Самсунг саундбар.

    Като цяло разположението на бара и телевизора акустично е тъпо, защото са близо до стена от едната страна, все още не съм закачил задните спикъри на стената, а само съм ги подпрял на дивана, нито съм си играл особено с настройки, а може би и съм се пренавил,,,, но очаквах да чуя нещо малко по-различно като цяло, някакъв по-впечатляващ съраунд ефект, не основно дълбок бас като усиля повече.(за което не знам как ще се разберем с комшиите)

    Та дайте някакъв акъл как да подкарам Dolby Atmos от телевизора на саундбара, защото ми се струва срамота да не се възползвам от тези му възможности?
    Нормално когато вградените колони на телевизора върпройзвеждат атмос той съобщава, вече когато звукът е от бара той трябва да изписва атмос ако има тази възможност.
    inches9 одобрява това.

  4. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #3

    Отговор: Проблем при връзка на LG C9 със сундбар

    Цитат Първоначално публикувано от petiopetrow87 Виж публикацията
    Нормално когато вградените колони на телевизора върпройзвеждат атмос той съобщава, вече когато звукът е от бара той трябва да изписва атмос ако има тази възможност.
    Ами да, сигурно това е случая. Супер, реши ми се проблема който го нямах.
    Но лошото тогава е, че при атмос не съм останал толкова доволен.

    А някакви съвети за настройки или разполагане на колоните дали можете да ми дадете при това положение?

  5. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #4

    Отговор: Проблем при връзка на LG C9 със сундбар

    Ако говорим за атмосът на Netflix да няма да сте доволен, но ако си дръпнете някой блурей около 50gb ще останете доволен. другото по спомен тпзи саундбар трябва да има вграден микрофон и да може да се калибрира според стаята.

  6. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #5

    Отговор: Проблем при връзка на LG C9 със сундбар

    А има ли някоя стрийм услуга, която може да даде добро качество? Понеже с годините тотално отвикнах да свалям торенти, но ако няма как да постигна добро качество, явно ще почна.
    И второ питане в тази връзка, има ли някакви хубави демо клипове или конкретни филми с по-впечатляващ атмос ефект? Просто искам да чуя наистина какви са възможностите на технологията, а и да покажа на половинката, която ме гледа малко с "за това ли беше целия зор"

    Когато преди две годин от средняшки LCD телевизор минах на OLED и пуснах първите си HDR клипчета и филми, останах впечатлен. Очаквах, че и с ъпгрейда от звук от телевизора, към уж хубав саунд бар, ще го има същия уау ефект. Но може би се пренавих или просто още не съм си настроил добре системата и не съм попаднал на подходящото съдържание.

  7. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #6

    Отговор: Проблем при връзка на LG C9 със сундбар

    Два готини филма с атмос за който се сещам са Лигата на справедливостта на Зак Шнайдер и Играч първи приготви се. А разликата между олед и лед няма как да не се забележи тя е доста по осезаема от атмоса. Но и при атмосът е много от значение какъв е филма и как е направен найстина не на всички филми може да забележите разликата с нормален 5.1 звук. Другото важно нещо за да сработи атмосът на този саундбар е таванът не трябва да е много висок иначе няма как да отрази звукът и да го върне на правилното място към вас.
    felipe одобрява това.

  8.  
     
  9. tek
    tek е на линия
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #7

    Отговор: Проблем при връзка на LG C9 със сундбар

    От новите филми, може да тестваш Dune (2021) на системата.

    С две думи Atmos звук, който се отразява в тавана създава Atmos ефект, няма същият ефект сравнен с DA, от атмос модули, които не се отразяват (директно монтирани на тавана или на стените).
    Ако стаята е голяма и тавана е висок ефекта се губи съвсем.
    Все, пак това е саунбар и не може да изискваш звука да е мн. добър , а само задоволителен. Саунбар-а дава удобство, пести място.
    Но, не може да замени многоканална система (AV ресийвър + n бр. пасивни ОТ).

    Редакция: KODI + добавка за торенти и субтитри, е възможно да стриймваш/да гледаш директно видео без да го сваляш.
    Този пост е редактиран от tek; 23-11-21 в 19:11.

  10. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #8

    Отговор: Проблем при връзка на LG C9 със сундбар

    Все повече осъзнавам колко безумна тема съм пуснал.
    Едно на ръка, че наистина нямаше проблем с атмоса, просто дисплейчето е върху бара и не се вижда и изписва атмоса за секунда и после изчезва. За това и не съм го видял.
    Второ, мислех, че какъвто и филм с атмос да пусна за 5 минути ще усетя яката разлика. Е да, ама не във всеки флим съраунд ефектите са интензивни и особено впечатляващи. Примерно пуснахме си снощи Маугли (уж атмос), ама за пътвите 15 минути на филма задните колони ги чух два пъти да се обадят с нещо като изчуроликване на птички. Но пък след това пуснах 6 Underground, където първите 15 минути са интензивен екшън и преследване с коли, през които съраунда не спра да възпроизвежда ефекти, а дори при не много усилен звук, баса да ръмжи и да придава една страхотна плътност на всичко... и да в крайна сметка разбрах за какво всъщност си говорим и се впечатлих. А най-лошото е(за околните), че колкото повече с усили звука, цялото усещане става все по-впечатляващо. Това беше и една от причините първата вечер да не ми хареса много, защото сглобих системата късно и гледах да не я усилвам за да не преча на комшиите.

    Така че като цяло фалшива тревога, благораря за съветите.

    Аз всъщност все още не съм монтирал и задните спикъри на стената, защото се оказа, че монтажа е с болт в инчов размер и резба, каквито не се намират много лесно у нас. А Самсунг не са били така любезни да включат два болта след като го продават в Европа където стандарта е друг.

  11. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #9

    Отговор: Проблем при връзка на LG C9 със сундбар

    Важното е че крайният резултат е постигнат. А за да имате динамика когато е слабо усилено вече имате нужда Ресивър и прилични колони, на по късен етап вече може да се замислите за това ако искате да имате дази динамика и на тихо.

  12. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #10

    Отговор: Проблем при връзка на LG C9 със сундбар

    Цитат Първоначално публикувано от petiopetrow87 Виж публикацията
    Другото важно нещо за да сработи атмосът на този саундбар е таванът не трябва да е много висок иначе няма как да отрази звукът и да го върне на правилното място към вас.
    Моето разположение не е никак сред най-добрите, понеже всичко е в единия край на стаята. За това и гледах за саундбар със задни колони, защото не мога особено да разчитам на отражения в стените да създадат съраунд.
    Не знам обаче дали можете да ми дадете акъл къде да закача задните спикъри в тази ситуация. Първо мислех дясната колона да е в самия ъгъл на стаята зад дивана, но понеже самата колона има говорители разположени от 3 страни, свирещи напред, нагоре и надясно(наляво за лявата), вероятно е хубаво да оставя поне някакво разстояние. Но пък понеже като цяло е малко пространстовото вероятно не трябва и да е много далеч, та на какво разстояние от стената бихте разположили вие колоната? И следващия въпрос е по втората кордината, на каква височина? Саундбара е поставен на 90см височина. От една страна допускам, че ако колоните са малко по-високо има по-голям шанс да се получи отражението в тавана и атмос ефекта. От друга страна не знам дали ще е добре да е по-високо за съраунд ефекта.

    Та както вече разбрахте, познанията ми са много доста слаби по темата и бих се радвал на някакви съвети.

    Схематично това ми е разположението:


    Като мисля да използвам такива стойки с възможност за нагласяне на някакви ъгли.







  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,172
    #11

    Отговор: Проблем при връзка на LG C9 със сундбар

    Пробвай да го свържеш и по оптика.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #12

    Отговор: Проблем при връзка на LG C9 със сундбар

    Те са с безжична връзка към саундбара, само ток имат нужда да им подам.

  16. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #13

    Отговор: Проблем при връзка на LG C9 със сундбар

    Ами за съжаление това ви е единствената опция, аз съм по същия начин с едната колона забита в ъгълът насочена директно към дивана.
    Този пост е редактиран от petiopetrow87; 24-11-21 в 14:46.

  17. Junior Member Аватара на Board
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    92
    #14

    Отговор: Проблем при връзка на LG C9 със сундбар

    Тук ме изненада, все си преставях колоните на нещо като 45 градуса, сочещи към центъра на дивана.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,244
    #15

    Отговор: Проблем при връзка на LG C9 със сундбар

    Вземи да отдалечих колоната от радиатора, за да не пускаш друга тема за нея.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с връзка лаптоп - тв
    От Slusatel във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 28-08-17, 21:07
  2. проблем при връзка DVI-HDMI
    От velpatre във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 30-12-13, 10:19
  3. Проблем с Wi-fi връзка
    От Conqueror във форум Технологии
    Отговори: 2
    Последно: 06-03-13, 08:26
  4. Проблем с Hdmi връзка
    От stoyancho във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-01-10, 18:33
  5. проблем с лаптоп към ТВ връзка?
    От profusion във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 2
    Последно: 26-02-09, 16:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе