Резултати от 1 до 5 от общо 5
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Frekoko

LG 32LQ63806LC стартиране/настройки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    2
    #1

    LG 32LQ63806LC стартиране/настройки

    Здравейте мили хора, наложи се спешно да купим нов телевизор, аз нищо не разбирам, по бюджет и на око взех този LG 32LQ63806LC, но се оказа, че въобще не разбирам от такава техника. Може ли да ми помогнете за глупавите ми въпроси:
    1) Каква честота трябва да въведа за търсене на цифровите програми? (в Пловдив съм, ползвам кабелна телевизия) Аз въведох нещо произволно, което видях набързо от друг форум в гугъл - триста и нещо си хиляди.... срам.
    2) Какво значи съобщението "Няма CI модул". Трябва ли да купувам това допълнително нещо, което се хака в самия телевизор? Аз си мислех, че като е с разните му там вградени цифрови тунери, няма нужда вързала съм кабел от приемник на А1 (бивши Близу, т.е. картата в приемника е още с бранд на Близу)
    Много благодаря предварително на който ми помогне да ми отговори от познавачите.
    И желая хубав уикенд!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #2

    Отговор: LG 32LQ63806LC стартиране/настройки

    Трябва да има или карта или външен СТБ на доставчика на кабелна ТВ.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,408
    #3

    Отговор: LG 32LQ63806LC стартиране/настройки

    Frekoko
    Щом ползваш кабелна телевизия външен приемник на А1 , не ползваш вградените в телевизора тунери. Тях ги ползваш само при директна употреба на кабелната телевизия - без външен приемник.
    В твоят случай, след като си свързала с кабел външният приемник и телевизора, в менюто на телевизора трябва да избереш за източник на сигнал порта(входа) на който си свързала кабела от приемника. Погледни отзад над входа е изписано HDMI 1 или 2

    На дистанционното, натискаш бутон Input (горе в дясно) - отваря се ново меню и чрез бутоните със стрелките на дистанционото, избираш съответният вход на който е свързан външният приемник - потвърждаваш с бутона OK.
    Сменяш програмите и контролираш звука само с дистанционното на приемника.




    CI модул и карта се поставя за декодиране на на кодираните програми от доставчика на сигнал.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    667
    #4

    Отговор: LG 32LQ63806LC стартиране/настройки

    В CI модула се слага картата, а него ще поставиш, ако махнеш приемника, което пък ще доведе до ползване на само едно дистанционно, но ще загубиш опцията да връщаш назад, ако в момента я имаш или ползваш. Самия модул се предоставя от А1. Ако ще си ползваш приемника hristoslav ти е обяснил просто сменяш Input-a на HDMI и това е.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    2
    #5

    Отговор: LG 32LQ63806LC стартиране/настройки

    Здравейте, благодаря за отговорите. Пиша, за да завърша темата. В крайна сметка се оказа, че външният ми приемник е много стар - той нямаше hdmi порт, за да мога да го свържа с телевизора. Чудих се дали да купувам преходник, но в крайна сметка писах в чата на А1. Те ми пратиха момче, което махна стария приемник, даде ми CI модул с карта и сега съм с 1 дистанционно.
    berpan одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Стартиране на мултимедия
    От novamen във форум Linux
    Отговори: 0
    Последно: 27-02-09, 11:29
  2. проблем при стартиране!!!
    От mironen във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 30-01-09, 20:22
  3. Грешка при стартиране на Serious Sam 2
    От badboy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 04-12-06, 20:44
  4. Стартиране на Win XP
    От Pat във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 06-01-04, 11:57
  5. Грешка при стартиране на XP
    От giovanni_666 във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 13-08-03, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе