Резултати от 1 до 11 от общо 11

MySQL error

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    10
    #1

    MySQL error

    Имам Linux Slackware 10.1 когато се опитах да инсталирам php,apache и mysql и опитам да пусна phpMyadmin получавам следната грешка:



    Код:
    MySQL said: Documentation
    #2002 - The server is not responding (or the local MySQL server's socket is not correctly configured)
    Някакви предложения как да го оправя []

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    10
    #2

    MySQL error

    A това ми изписва когато се опитам да го пусна през konsole



    stormchaser@localhost:/usr/local/mysql/bin$ ./mysql

    ERROR 2002 (HY000): Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2)


  4. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    301
    #3

    MySQL error

    За да подкараш mySQL-а пишеш следното:

    mysql_install_db

    chown -R mysql.mysql /var/lib/mysql

    /etc/rc.d/rc.mysql start



    и си готов



    Ако искаш да се стартира всеки път като пуснеш Slackware-a просто правиш файла /etc/rc.d/rc.mysql изпълним





    В mySQL от console се влиза с:

    mysql -u root





    И т.н.

    ако имаш проблеми - пиши [:D]

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #4

    MySQL error

    На такива антики като слака, ако не ме лъже паметта първо трябваше да де пусне нещо от типа на mysql_install_db след което да се пусне от rc.mysql Втори вариант е да се пусне скрипта mysql.server.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    10
    #5

    MySQL error

    Опитах и с двата начина и

    mysql_install_db

    chown -R mysql.mysql /var/lib/mysql

    работят без проблем но когато опитам /etc/rc.d/rc.mysql start нямаше такъв файл проверих в директорията и намерих rc.mysqld но най интересното беше грешката която изписва когато опитам да го стартирам а тя е:



    root@localhost:/etc/rc.d# ./rc.mysqld start

    bash: ./rc.mysqld: Permission denied

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    301
    #6

    MySQL error

    Stormchaser а ти това като root ли го правиш?



    Незнам това до каква степен ще ти свърши работа, но все пак го прегледаи набързо пурвите редове за инсталацията:

    http://linux-bg.org/cgi-bin/y/index....&key=318744455

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    10
    #7

    MySQL error

    Да правя това под root опитах да компилирам от source и binary но след като направя всичко написано в статията и се опитам да стартирам сървъра ми изписва следното :



    root@localhost:/etc/rc.d# ./rc.mysql start

    Starting MySQL................................... ERROR!

    root@localhost:/etc/rc.d#



    Версията на MySQL e 4.1

    за всяка една част от инсталирането четох в google и linux-bg от каде може да идва грешката.. ?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #8

    MySQL error

    //може би офф



    Ще се изкажа малко неподготвен, но може и да има нещо вярно...

    Когато се опитах да пусна MySQL 4.1 под виндовс и след това да се логна като root гръмна с грешка access denied. Изчетох цялата документация и няколко форума по въпроса - навсякъде пише, че паролата за root е blank /нищо/. Наложи се да преинсталирам с опция за преконфигуриране на Security settings и да сетна парола за root и едва тогава успях да се логна - с моята парола. Възможно ли е да е някакъв бъг и да не приема юзър root без парола?



    //те това беше

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #9

    MySQL error

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    root@localhost:/etc/rc.d# ./rc.mysqld start

    bash: ./rc.mysqld: Permission denied



    <div align="right">Originally posted by Stormchaser - 03/06/2005 : 15:45:40</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Тва ми звучи като че скрипта да не е екзекютейбъл. Пробвай с chmod +x rc.mysqld Колкото за еръра който ти дава инит скрипта. Ми то си има логове в които всичко си пише защо и как. Я вземи да погледнеш за какво става дума в логовете.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    10
    #10

    MySQL error

    Доколкото знам логовете се пазят в /var/log но там не намерих никакъв лог за mysql предполагам защото е binary що се отнася до скрипта той не беше екзекютейбъл но след като го направих зпочна да дава тази грешка възможно ли е да си има някаква грешка в самата дистрибуция (4.1)

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    10
    #11

    MySQL error

    Благодаря на всички който помогнаха. Ако някой друг има същия проблем грешката ми е била следната:

    Инсталирал съм дб-то като роот а не е трябвало.Трябва да се смени притежателя на директорията

    в моя случай:

    Код:
    chown -R stormchaser:mysql /usr/local/mysql
    след това да се намери мястото кадето се инстлира дб-то при мен беше /usr/local/mysql/data

    Код:
    chown -R stormchaser:mysql /usr/local/mysql/data
    след това стартирате даемона и сте готови

    Ако ви изпише някъкъв проблем с /tmp/mysql.sock сменете притежателя на файла [8D]




  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PHP, MySQL,
    От Adrasteja във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 02-11-06, 16:07
  2. MySql + MSSQL
    От Spegel във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 11-01-05, 18:08
  3. PHP, Access, MySQL
    От Nedko във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 13
    Последно: 27-10-04, 08:53
  4. php/mysql on Mandrake 9.1
    От OvErRiD3 във форум Linux
    Отговори: 7
    Последно: 10-10-04, 20:20
  5. PHP - forms - MySQL
    От The_Bad_Tom-cat във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 21-07-04, 10:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе