Резултати от 1 до 11 от общо 11

Какво върви под SuSe

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    117
    #1

    Какво върви под SuSe

    Искам да ви попитам може ли да се инсталира IE, Photoshop, Dereamweaver под SuSe. Чел съм, че има wine - един вид програма с която може да се ползват тези програми под линукс, но дали върви конкретно със Suse струва ли си да пробва аматьор като мене без специализирана помощ и безплатна ли е -wine имам предвид за Suse знам че е безплатна.
    В смисъл дали ще станат нещата като при windows инстал инстал инстал и това е или ще има разни команди под конзоли и пр. работи?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #2

    Re: Какво върви под SuSe

    Не може.
    Няма да станат така нещата.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #3

    Re: Какво върви под SuSe

    wine е безплатен.
    Може би това: http://www.codeweavers.com/products/cxoffice/ ще ти свърши работа, но струва 40$.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    Re: Какво върви под SuSe

    "Не може".... Чак пък не може... Щом един го е правил, значи може!
    Тъй както гледам тук, IE6 си работи, тук се вижда, че и Dreamweaver e подкаран, а тук и за Photoshop7 показват, че е така...
    Пробвал съм Wine под Fedora, инсталира се. След това в зависимост от желаното приложение инсталацията му протича повече или по-малко проблемно. Съвет - намери си познат "онлайн", занимавал се с този проблем, който да ти помага!
    Друго ми е интересно - каква е идеята да се използват (с евентуални проблеми с функционалността) маса скъпи (~800$ за Photoshop в сравнение с ~100$ за XP Home) програми под безплатна ОС?!?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #5

    Re: Какво върви под SuSe

    Емос, ако изобщо успееш да инсталираш изброените софтуерни продукти под wine, изследвай производителността и стабилността им, и тогава репликирай. Това, че тръгва, не означава, че работи коректно. Моето мнение е: Принципно wine (cedega) емулациите са супер зле и не заслужават внимание. Боза.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    Re: Какво върви под SuSe

    Ами да разясня какво съм написал тук:
    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Друго ми е интересно - каква е идеята да се използват (с евентуални проблеми с функционалността) маса скъпи (~800$ за Photoshop в сравнение с ~100$ за XP Home) програми под безплатна ОС?!?
    Горе долу същото, като теб! Съгласен съм на 100% за проблемите с инсталацията под Wine, затова и написах това за онлайн "поддръжката" от познат, както и недоумението ми да се емулира една ОС под безплатна друга, за да се пускат ресурсоемки и маса скъпи приложения, проектирани за емулираната ОС, при положение, че тази ОС, за която са проектирани, макар и платена, е в (десетки) пъти по-евтина от въпросните приложения...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #7

    Re: Какво върви под SuSe


  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    117
    #8

    Re: Какво върви под SuSe

    Благодаря ви хора, май ще си остана на XP, ako инсталирам сусе то ще е с цел да го разуча.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #9

    Re: Какво върви под SuSe

    То така разучавнето НЕ СТАВА -
    отдели си две години -
    а защо Сусе - по-добре дебиан -

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #10

    gimp

    Защо никой не каза на човека, че има линукски "еквивалент" на фотошоп. казва се Gimp и май го има в инсталацията на сусето. е, вярно, че adobe-ския фотошоп е много по-гъзарски, ама и онзи може да направи същите работи, но с малко повече "бъзикане". и за какво ти е IE, като за линукс имаш файърфокс и опера? за дриймуевър не мога да ти кажа еквивалентче.
    аз още не съм се решил за линукса, само заради оригиналния фотошоп, илюстратора и корел-а.
    ПП. много се кефя да пиша английски думи на кирилица

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    301
    #11

    Re: gimp

    Цитат Първоначално публикувано от IBANEZ_
    Защо никой не каза на човека, че има линукски "еквивалент" на фотошоп. казва се Gimp и май го има в инсталацията на сусето. е, вярно, че adobe-ския фотошоп е много по-гъзарски, ама и онзи може да направи същите работи, но с малко повече "бъзикане". и за какво ти е IE, като за линукс имаш файърфокс и опера? за дриймуевър не мога да ти кажа еквивалентче.
    аз още не съм се решил за линукса, само заради оригиналния фотошоп, илюстратора и корел-а.
    ПП. много се кефя да пиша английски думи на кирилица



    Quanta Plus

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ще ми върви ли Windows Vista
    От SaliSbg във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 27-02-08, 19:01
  2. Отговори: 11
    Последно: 16-12-06, 16:52
  3. Heroes 3 върви ли под Win XP SP2 ? При мен, не ???
    От LudZaVrazvane във форум ИГРИ
    Отговори: 7
    Последно: 25-03-05, 16:26
  4. Нормално ли е Р3 да не върви на МВ за Р2?
    От binx във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 13-12-04, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе