Резултати от 1 до 8 от общо 8

Помощ за pppoe.conf на сусе 10.0

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    29
    #1

    Помощ за pppoe.conf на сусе 10.0

    Моля спецовете да помогнат - опитвам се да подкарам pppoe на сусето, но когато трябва да променя горепосочения файл, ми дава че не може да записва или нямам достатъчно права за това. При положение че съм супер юзер, и пак не става. Моля някой да каже как може да запиша промените във файла pppoe.conf.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #2

    Re: Помощ за pppoe.conf на сусе 10.0

    Дай малко повече подробности. И си виж пермишъните на файла да не ти е само r - - ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    29
    #3

    Re: Помощ за pppoe.conf на сусе 10.0

    Доколкото ми показва , разрешението за файла са rw--r--r. Значи помощната страница на ISP всичко по инсталирането на PPPOE е обяснено и се изпълнява без проблеми, до момента в който трябва да добавя името на доставчика и вида връзка във файла. Въвеждането е ОК, но при опит да го запазя, ми дава съобщение , че или диска е препълнен, или нямам права за промяна на файла! В Сусе-то съм единствен юзер, опитвах през конзолата да редактирам файла, но да си призная не ми достигат знанията. Предполагам , че трябва да си сменя групата, пробвах да е root, пак не стана. Пробвах да сменя и собствеността на файла - прехвърлих го на мое име, но първо без никакъв успех, а в момента нямам достъп до папката в която се намира файла е заключена ( /etc/ppp).
    Дано не е много объркано..

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #4

    Re: Помощ за pppoe.conf на сусе 10.0

    А пробва ли да се логнеш като root и тогава да конфигурираш нещата?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    29
    #5

    Re: Помощ за pppoe.conf на сусе 10.0

    Дай ми малко повече подробности за логването като администратор! Излизам от сесията и след това! Защото като му дам администрейшън не мога да браузвам из папките! Просто все още не съм в час с линукса!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #6

    Re: Помощ за pppoe.conf на сусе 10.0

    Пускаш си конзолата, пишеш на нея su - след това паролата на root-a и готово.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    29
    #7

    Re: Помощ за pppoe.conf на сусе 10.0

    Цитат Първоначално публикувано от fori
    Пускаш си конзолата, пишеш на нея su - след това паролата на root-a и готово.
    Благодаря за помощта, справих се, сега пиша от Сусе - то
    Трябваше да се науча да сменям собствениците и групите на папки и файлове
    Не е толкова сложно, само че сега има интернет само ако аз съм собственик на конкретния файл.
    Ако настроиш DSL ти дава само вътрешна връзка!
    Но с две думи : работи :coolsmiley:

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #8

    Re: Помощ за pppoe.conf на сусе 10.0

    Дам. При опит за конфигурация на pppoe от yast-a в suse 10 се получава някаква уникална боза - от към страна на access concentrator-a нещата се виждат нормално - клиента се е закачил с реално ИП и т.н. А от страна на сусето се вдига един интерфейс dsl0 който е с ИП от типа 192.168.х.х Тъпа история...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Монтиране на диск под СУСЕ 10
    От petcu5 във форум Linux
    Отговори: 3
    Последно: 12-04-06, 07:51
  2. Отговори: 11
    Последно: 10-09-05, 18:32
  3. RQ: PPPoE Малко помощ
    От Sd0 във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 23-04-05, 11:46
  4. PPPoE over Wireless
    От varbancho във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 05-02-05, 15:42
  5. PPPOE
    От stefankos във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 14-07-03, 11:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе