Резултати от 1 до 12 от общо 12

Кажете Линукс за ламери

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #1

    Кажете Линукс за ламери

    Кажете линукс за един такъв човек, на който и Windows му е труден, пък си няма хал хабер от DOS )))..... Искам да поразгледам какво е това животно, но нямам идея какво да си взема; като че ли засега везните малко клонят към Mandrake ама де да знам - всеки приказва различно - LIndows имал ясен графичен интерефейс, Червените шапчици били много стабилни, Slackware бил само за мрежа .... В общи линии за домашна система ми трябва с цел да понауча малко линукса поне да знам за какво става въпрос, да се разбира с уиндоуса колкото е възможно по - добре, да има възможно повече допълнителен софт - мултимедиен и друг, щото за програми за линукс нищо не съм чувал, но да не иска 100GB резервация, и да се справя в средата на доста обширен LAN... Надявам се че въпросът ми не е съвсем не на място сред вашите обсъждания.........

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Кажете Линукс за ламери

    @D3BEPP

    Тука ще ни се смеят защото явно се събираме две лами на тема Линукс.

    От подобни питания се страхувам, че нищо няма да научим, тъй като всеки си има любима дистрибуция и общо взето "нашето гардже си е най-хубаво".

    Аз си сложих Mandrake, виж постовете и ще разбереш откога.

    Доволен съм от гледката [KDE] и от елементарното администриране.

    Що се отнася обаче, за компилиране и инсталация, още съм като пиле в кълчища.

    Много се затруднявам, но така ще бъде и с друга дистрибуция.

    Когато се реших ме посъветваха да се ориентирам, към Red Hat ориентираните дистрибуци. Mandrake е една от тях. Имало повече документация и софтуер за тях.

    Мисля, че няма да сбъркаш.


  4. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    346
    #3

    Кажете Линукс за ламери

    за новаци е перфектно Knoppix.

    зарезда се от CD няма инсталаця , нама делене на хард-а.

    1-2 min и хоп ,цял Линукс с 1 тон софтуер...

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    4
    #4

    Кажете Линукс за ламери

    Който и Линукс да си избереш иска се четене, борба и пак четене, това аз съм разбрал от срещата си с тази добра ОС. Ако не си готов за това просто си остани на бозата. Мога само да те посъветвам да пропуснеш Mandrake , но какво разбирам аз[Duh!]

    Успех, с каквото и да се захванеш.


  6. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #5

    Кажете Линукс за ламери

    Mdam, i az reshih da go razgledam toq Linux i eto me na, sys SuSe 9.0



    Daje i kirilica nqmam oshte. Shte vidim dokyde shte q dobutam. Ne znam dali e lesno ili trudno tova SuSe, ama nego sym kachil, nego she razuchavam.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #6

    Кажете Линукс за ламери

    Аз си поръчах по пощата един Tilix ( ядро на Knoppix само че с български интерфеис ) Казват че било много добро за начинаещи . Само един диск и директно се зарежда от него .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #7

    Кажете Линукс за ламери

    Предпочитам да го имам инсталиран. Не ми се свидят 3 гига примерно. От диск сигурно бързо ще ми втръсне да ми чегърка пък и как ще го развивам - да му добавя друг софт например??? А то ако е един диск само надали е пълен със софтуер. Защо да не се занимавам с mandrake? Какво не му е наред?

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    192
    #8

    Кажете Линукс за ламери

    Ако ви трябва ОС по-вече за домашни нужди (гледане на филми, интернет и т.н.) най-добре като за начало е Mandrake.Red Hat също не е лош но при него допълнително трябва да се компилират и инсталира т много пакети.Примерно за да гледаш филми трябва да си инсталираш MPlayer със всичките му codecs или около 12-15 пакета.

    За да слушаш музика в MP3 формат трябва да инсталираш mpg123 пакета и т.н. .Така че пак казвам като за начинаещи най-добре е Мandrake където всичко го има на ЦД-тата.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    114
    #9

    Кажете Линукс за ламери

    Mandrake беше първия лин които си инсталнах и почнах да се уча, за начинаещ е идеялен. Лесен и доста виндовски направен. Това му бяха плюсовете а сега да кажа минусите, честно му се срива базата данни на рпм ти ( пакетите които са инсталирани) доста по трудно можеш да си компилнеш някаква прог или каквото и да е само с рпм не е гот да се работи, пуска доста неща които не ти трябват.

    И да си доидем на вапроса за начинаещ според мен Suse е най-добре .Много по стабилен е от мдк и има доста повечко софт ( 5 цд- Мдк 3цд тва е за хората които са на трафик не е много гот да си дърпаш постоянно по някое пакетче което ти трябва)

    И двата лина са така да се каже десктоп ориентирани макар да имат и сърварни варианти. КОйто иска да се развива след като схване основите може да се прехвърли на някоя по сериозна дистрибуция като Slackware Red Hat ili Debian според мен това са трите най-добри линукс дистрибуций кои каква ще избере е вапрос на вкус. Може още доста неща да се кажат но това са основните. Които иска да поспори или да получо повечко инфо може да ме намери на ICQ почти по всяко време.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #10

    Кажете Линукс за ламери

    Мандрейк е най-смотаната от всички линукс дистрибуции това е дистро което съумява да се самоомаже по зле от уиндолс 95 .

    Що се отнася до другите Slacka e готин само за мазохисти или когато трябва да се прави минимална линукс дистрибуция без много софтуер. За професионална работа препоръчвам SuSE Дебиан и Редхат особенно SuSE която в последно време се ползва с подръжката на гиганти като IBM и Novel.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #11

    Кажете Линукс за ламери

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Мандрейк е най-смотаната от всички линукс дистрибуции това е дистро което съумява да се самоомаже по зле от уиндолс 95 .

    Що се отнася до другите Slacka e готин само за мазохисти или когато трябва да се прави минимална линукс дистрибуция без много софтуер. За професионална работа препоръчвам SuSE Дебиан и Редхат особенно SuSE която в последно време се ползва с подръжката на гиганти като IBM и Novel.



    <div align="right">Originally posted by alexandro*-*22/01/2004*:* 20:24:55</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Редхат като такъв вече няма за съжаление [V]

    И пропускаш нещо много важно - Gentoo [:D]

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #12

    Кажете Линукс за ламери

    Sorry za GENTOO no za redhata znaesh che ima fedora na negovoto mqasto i makar redhat da tvurdqat che nqamat nishto obshto tova ne e taka . Osven tova ima i REDHAT 3.0 AS ES.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Линукс и RD ?!
    От ru-boy във форум Linux
    Отговори: 12
    Последно: 09-07-06, 04:36
  2. Линукс - шрифтове
    От Cko във форум Linux
    Отговори: 5
    Последно: 15-03-05, 01:49
  3. Линукс - изисквания
    От TopBG във форум Linux
    Отговори: 6
    Последно: 01-03-05, 08:08
  4. Проблем с Линукс
    От jsm123 във форум Linux
    Отговори: 3
    Последно: 01-12-04, 01:07
  5. Кажете книжка за линукс.....
    От D3BEP във форум Linux
    Отговори: 28
    Последно: 26-01-04, 01:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе