Резултати от 1 до 13 от общо 13

Линукс и RD ?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #1

    Линукс и RD ?!

    Искам в един от офисите да сложа Линукс, както ОС за работа.

    Интересува ме:

    1. Има ли Скайп за Линукс

    2. Има ли нещо в Линукс с което да взема Remote Desktop на уиндоус в прозорец и от там да си свърша работата

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Линукс и RD ?!

    1. Има Скайп за линукс: http://www.skype.com/download/skype/linux/

    2. RealVNC, ето един приятен за четене урок как става упражнението: http://yolinux.com/TUTORIALS/VNC.html


  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #3

    Re: Линукс и RD ?!

    мдам.. по точка две, почти всяка дистрибуция идва с vncviewer, който е съвместим с повечто vnc сървъри.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #4

    Re: Линукс и RD ?!

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Искам в един от офисите да сложа Линукс, както ОС за работа.

    2. Има ли нещо в Линукс с което да взема Remote Desktop на уиндоус в прозорец и от там да си свърша работата
    Не разбрах, дали искаш от линукс да влизаш във Windows или обратно.

    От линукс във windows: http://www.rdesktop.org/ - чисто, просто и ясно, без да се слага допълнителен софтуер по Windows-а.

    За обратната схема: realvnc или да пуснеш X сървър под Windows. Преди няколко месеца направих второто, но за съжаление сървъра, който открих беше платен и демо версията позволяваше само 30 минутни сесии.

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Re: Линукс и RD ?!

    Значи с Линук почти не съм се занимавал, но и това ще стане в близко бъдеще.
    Идеята ми е: през Линукс да си отворя един от служебните компютри, а той е с уиндоус ОС и да ползвам ххх програмки в отвореното прозорче на линукс-машината, които да се изпълняват на другия комп с уиндоуса.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #6

    Re: Линукс и RD ?!

    Значи ти трябва RDESKTOP. Това е клиент за RDP. Знам, че на теб няма нужда да ти се казва какво да направиш с Windows-а, за да получиш достъп до него...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #7

    Re: Линукс и RD ?!

    Ще се оправя, не съм расал в гората ...
    Благодаря за информацията, явно всичко което съм си намислил ще стане.



  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #8

    Re: Линукс и RD ?!


  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #9

    Re: Линукс и RD ?!

    Цитат Първоначално публикувано от ru-boy
    Ще се оправя, не съм расал в гората ...
    Благодаря за информацията, явно всичко което съм си намислил ще стане.
    Ще стане. И аз съм го пробвал. И обратния вариант съм пробвал - от windows да си гледам в прозорче десктопа на линукса. С Putty и Cygwin става препращане на Х сесия през ssh.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #10

    Re: Линукс и RD ?!

    Цитат Първоначално публикувано от grgeorgiev
    Ще стане. И аз съм го пробвал. И обратния вариант съм пробвал - от windows да си гледам в прозорче десктопа на линукса. С Putty и Cygwin става препращане на Х сесия през ssh.
    А би ли споделил как става, ако не те затруднява. 10х

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #11

    Re: Линукс и RD ?!

    Цитат Първоначално публикувано от Usera
    А би ли споделил как става, ако не те затруднява. 10х
    трябва ти Х сървер, който да си пуснеш под Прозорците. като например такъв или такъв
    после се връзваш през putty като отметваш "Forward X session" (или неще подобно), или използваш командния ред и нормалната ssh команда с опция -X (тя по подразбиране е включена).
    когато стартираш програмка на другия компютър, която иска X server тя автоматично ще се закача към локалния при теб.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #12

    Re: Линукс и RD ?!

    dark ме е изпреварил. Точно по този начин го направих. Първо трябва да има стартиран X сървър - аз използвах този на cygwin. След това в панела на Putty трябва да се разреши Х11 forwarding. При мен това беше достатъчно.
    Има обаче вероятност да възникнат трудности - така пишеше в ръководството на Putty. Там, доколкото си спомням, бяха описани характерни проблеми и начини за решаването им.
    И, за да няма разочаровани, както бях аз, трябва да добавя, че ако нямате бърза връзка между двете машини, може да се поизнервите.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #13

    Re: Линукс и RD ?!

    Това е новина за мен. Когато наскоро ми се наложи да правя акробатиката с X под Windows директно търсих решение, различно от cygwin. Явно нещата с този проект са потръгнали, щом е сработила схемата. Последния път (преди наколко години), когато се опитах да пускам нещо с помощта на cygwin доста ругатни избълвах и го обявих за боза, направена да работи под Бозата. Дано следващия път, когато ми се наложи да правя подобно чудо, да се сетя, че и с cygwin може да се пробва....в същност дано не ми се налага да правя подобно нещо...или каквото и да е - искам да съм на морето ;-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Трябва ми линукс
    От Usera във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 19-03-10, 19:35
  2. Линукс и Виста
    От PeterPan във форум Linux
    Отговори: 12
    Последно: 24-02-08, 11:09
  3. Mаxthon за Линукс?
    От dimoh_H във форум Linux
    Отговори: 10
    Последно: 09-09-05, 14:09
  4. Курсове за Линукс?
    От Djniki във форум Linux
    Отговори: 5
    Последно: 02-05-05, 01:56
  5. KNOPPIX 3.1/3.2 Линукс ?
    От ru-boy във форум Linux
    Отговори: 16
    Последно: 30-04-03, 08:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе