Резултати от 1 до 8 от общо 8

Откъде да намеря слушалки (тип тапи) с жак 2.5 мм?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #1

    Откъде да намеря слушалки (тип тапи) с жак 2.5 мм?

    Дедо Коледа донесе на децата ми по един MP3 плейър - много са доволни и прочее. Единствено слушалките в комплекта са адски неудобни и "дървени" и на всичкото отгоре дъщеря ми видя сметката на нейните (свири само дясната). Днес направих един солиден рейд по магазините и установих че слушалки с 2.5 мм жак е невъзможно да се намерят - нито евтини, нито скъпи. Не знам iPod-ските дали не са такива, но 126 лева за слушалки просто няма да дам.
    Единственото решение ми се струва някакъв адаптор 3.5 --> 2.5 мм, какъвто видях в едно магазинче и най-вероятно ще закупя такъв, но реших да попитам и тук. Ако някой знае октъде мога да купя слушалки с 2.5 мм жак (но максимума ми е 25 лева) - нека сподели, моля.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Re: Отгде да намеря слушалки (тип тапи) с жак 2.5 мм?

    2.5 е стандарт при мобилните телефони. Всички МП3-та (почти явно) ползват стандартния 3.5мм. Явно производителя на твоите се е "изхитрил".

    Такива слушалки е почти невъзможно да намериш нормални - 99% (вече ме е "страх" да кажа всички) са за телефони. Решението за теб е 2.5-3.5мм стерео преходник. Приятел (Zetle) ми беше взел такъв от София от Вали за 25 или 15 стотинки. Хубаво е преходника да не е "дълъг" няколко сантиметра с кабелче, а да е "твърд" така че по-лесно да се разнася заедно със слушалките, на които е прикрепен.

    Успех.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Отгде да намеря слушалки (тип тапи) с жак 2.5 мм?

    Миналата седмица взех хендсфри за Motorola C115 с жак 2,5мм за един експеримент, но се оказа, че няма да го ползвам. Ако си в София мога да ти го дам - 6лв, но ще се наложи да се преработи, за да се махне микрофона и да се направи стерео. Ако те устройва - пиши на ЛС,

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #4

    Re: Отгде да намеря слушалки (тип тапи) с жак 2.5 мм?

    Адаш, всичките хендс фрита които са продават са с отвратително качество на звука, дори и това за моя телефон, което струва 42 кинта. По-добрият вариант е да се вземе преходник и нормални слушалки. След като обиколих един ден буквално целия център на София, намерих преходник единствено в едно базарче на Мария Луиза, намира се до един германос ако не ме лъже паметта между Халите и Лъвов мост от страната на паспортното, струваше около 5 лева. Вторият вариант е да си направиш преходник - 15 минути работа с поялник, материалите на мен ми излязоха 1.10 лв. и една педя кабел от слушалки. Третият вариант е - купуваш си жак и го запояваш на някакви слушалки - единственият проблем е че слушалките стават несъвместими.
    Моето безсмъртно произведение изглежда така:

  6. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #5

    Re: Отгде да намеря слушалки (тип тапи) с жак 2.5 мм?

    Извинявам се че не доразвих темата, а може да е полезно за някой!
    Въпроса го реших по следния начин: отказах се от слушалки с 2.5 mm жак. Наистина след страшно обикаляне намерих следния адаптер: цък , в едно магазинче на Дондуков (в съседство с компютърния магазин на RTS) на цена от 6 лева бройката - абсолютно същото изделие Hama.

    Но 6 кинта ми се видяха множко и след още по голямо обикаляне намерих съвсем същото нещо за 2.80 лева, като освен това имаше както черен, така и бял вариант. Е, не е в кутийка "Hama", но това се преживява. Магазинчето е в един безистен срещу "Малкия Цум" на Жданов (Пиротска), от лявата страна като влизаш в безистена, продават тонколони, високоговорители и други разни джаджи.

    След това купих и два чифта слушалки SONY - MDR NE2 - от щанда в партера на малкия цум. Това са слушалките, като не мога де не отбележа че в споменатия магазин платих по 23 лева за чифт. Звука, който дават е невероятен, особено в сравнение с тези от комплекта.

    Така вече всички сме доволни, само дето плейърите станаха ми излезоха с 50 лева по-скъпи, но това е живота.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #6

    Re: Отгде да намеря слушалки (тип тапи) с жак 2.5 мм?

    Е ти ме разби... Обиколих половината център за да си намеря преходник за 6 кинта и ти сега казваш че на 30 метра от офиса ми е на половин цена. Живота не е справедлив

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: Отгде да намеря слушалки (тип тапи) с жак 2.5 мм?

    Цитат Първоначално публикувано от fori
    Е ти ме разби... Обиколих половината център за да си намеря преходник за 6 кинта и ти сега казваш че на 30 метра от офиса ми е на половин цена. Живота не е справедлив
    Хехе... Същото и аз го намерих в едно магазинче на пътеката на Младост 1А - за 3лв

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    1
    #8

    Отговор: Откъде да намеря слушалки (тип тапи) с жак 2.5 мм?

    Здравейте аз имам един брой слушалки Motorola , бели на цвят с 2,5 мм жак , продавам ги , ако някой се интересува да ми пише или се обади на тел : 0897 / 981 581

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. СПЕШНО КУПУВАМ СЛУШАЛКИ HPM-70 тип тапи
    От stiv92 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-08-08, 20:40
  2. Слушалки-тапи за МП3 плеер
    От KTT във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 2
    Последно: 04-10-06, 23:32
  3. Откъде да си намеря принтъбъл CD-R
    От Jogo_1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 03-11-05, 14:52
  4. Откъде да намеря PII 500-600 Mhz Slot1
    От binx във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 24-12-04, 19:50
  5. Откъде да намеря RAM за IBM?
    От uha_rampage във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 02-09-03, 01:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе