Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 20 от общо 20

Съвет за безжични слушалки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #16

    Re:Съвет за безжични слушалки

    * почти пълна тишина - 0 db

    * Шепот - 15 db

    * Нормален разговор - 60 db

    * Моторна косачка - 90 db

    * Клаксон - 110 db

    * рок концерт - 126 db

    * фойерверки и изстрел от пушка - 140 db
    Тези измервания са направени в близост до източника всичко над 85 децибела, на практика е опасно за ушите и може да причини оглушаване, и нивото на оглушаване е зависимост между силата на звука и продължителността му на въздействие. ЗА всяко въздействие около 85 децибела, трябва да викате за да може да надвиете това въздействие. Ако сте изложен на звуково въздействие със сила 90 децибела за 8 часа това може да увреди слуха ви. Всяко излагане на звук със сила над 140 децибела указва моментално увреждане и болка.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    15
    #17

    Re:Съвет за безжични слушалки

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    Аз имам такива http://gdgt.com/philips/sbc-hc8445/ , имат голям обхват аз съм в къща и с тях слушам на двора, звукът е добър, батериите са вътре в слушалките а зарядното е в кутийката на излъчвателя, ако няма звук преди да почне песента има съвсем лек шум.
    Пробвах Sony MDR-RF800RK и MDR-RF840RK там също имаше шум. Предполагам проблема е в FM-предаването или усилването в
    слушалките. Такова качество не ме устроива - вероятно ако предаването на звука е цифрово, голяма част от смущенията
    ще изчезнат. Направо вече се колебая дали да не си купя слушалки с по-дълъг кабел - примерно 6 метра.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #18

    Re:Съвет за безжични слушалки

    Crossblade ти предложи вариант с блутут(Nokia BH-214) и по-нататък може да вземеш слушалки по избор.Ама по-скъпичко става.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    15
    #19

    Re:Съвет за безжични слушалки

    Благодаря на всички за съветите. След обикаляне и дълго избиране се отказах от идеята за безжични слушалки. Оказа се, че по качество на звука дори и нисък клас обикновени слушалки предават многократно по добре и чисто. Смущенията в FM честотите и аналоговото предаване на звука ме разубедиха напълно. Не съм пробвал моделите над 200 лева на Philips или Bluetooth варианти, просто бяха извън бюджета ми.

    Така се спрях на Sennheiser HD 202, чиито звук ме удовлетворява за сега.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #20

    Re:Съвет за безжични слушалки

    Честито

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проблем с безжични слушалки Сони мдр840рк
    От kokiche69 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 0
    Последно: 01-09-12, 09:44
  2. Безжични слушалки за ТВ Samsung C650
    От plamen101 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 14-02-12, 13:43
  3. Сервиз за безжични слушалки HAMA
    От profyt във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 0
    Последно: 27-11-10, 20:02
  4. Отговори: 5
    Последно: 01-06-10, 18:44
  5. Отговори: 0
    Последно: 16-02-07, 23:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе