Резултати от 1 до 12 от общо 12

Шумоизолиращи слушалки за спане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    11
    #1

    Шумоизолиращи слушалки за спане

    Здравейте,
    Търся информация за всякакъв вид слушалки,които могат да се използват за спане(да изолират външните звуци).

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #2

    Отговор: Шумоизолиращи слушалки за спане

    ако е за спане в самолет или влак, трябва да са с noise cancelling. Има такива на Bose и на Sony. Пълна тишина няма, слухът се настройва на по-ниския шум и отново се струва шумно. Решението е да се свалят за 10 мин и после да се поставят отново и така.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #3

    Отговор: Шумоизолиращи слушалки за спане

    Защо са ти слушалки? Можеш просто да използваш тапи за уши за спане. По принцип не е много добра идея да слушаш музика докато спиш. Ще си увредиш слуха перманентно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    11
    #4

    Отговор: Шумоизолиращи слушалки за спане

    Необходими са ми за спане нощем в апартамент.Живея на шумен булевард.
    Цитат Първоначално публикувано от bajotierra Виж публикацията
    ако е за спане в самолет или влак, трябва да са с noise cancelling. Има такива на Bose и на Sony. Пълна тишина няма, слухът се настройва на по-ниския шум и отново се струва шумно. Решението е да се свалят за 10 мин и после да се поставят отново и така.
    - - - - - - - - - -

    Ползвам тапи за уши,но ми е дискомфортно с тях(сърбеж,болка,дразнене).Няма ли такива без музика?
    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Защо са ти слушалки? Можеш просто да използваш тапи за уши за спане. По принцип не е много добра идея да слушаш музика докато спиш. Ще си увредиш слуха перманентно.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #5

    Отговор: Шумоизолиращи слушалки за спане

    Има. Антифони се наричат изолиращите "слушалки" без музика.
    Работата е там, че повечето слушалки с активно шумоподтискане улавят външните звуци с микфорон и пускат обратният звук в слушалката. За най-добър ефект, трябва да върви музика. Ако намалиш музиката на 0, но я оставиш да върви, активното шумоподтискане отново ще се активира. Ще трябва да носиш от слушалките, които се слагат над ушите обаче. Тип "тапи" няма да ти свършат много работа. В крайна сметка, каквото и да сложиш, пак ще ти е неудобно по една или друга причина.

    Вземи си специални тапи за уши за спане и пробвай с тях. Не с тези оранжевите за еднократна употреба. Те изглеждат неудобни.

    https://www.dynamed.bg/hearing-protection-bg

    На теб ти трябва най-горният продукт. SleepSoft. Има го и по други магазини. Производителят също доставя до БГ.
    Аз имам техния модел за концерти. Ефектът е много добър. Пищенето в ушите изчезна напълно и не се губи от музиката. Предполагам, че продуктът им за спане също ще е ефективен. Нищо не ти пречи да пробваш.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #6

    Отговор: Шумоизолиращи слушалки за спане

    Пробвай с памук, така ще избегнеш дискомфорта от тапите, със слушалки само ако спиш по-гръб и не се въртиш.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Отговор: Шумоизолиращи слушалки за спане

    нали се сещате, че 7-8 часа спарване на ушите си е рецепта за гъбички?

    между другото моята по-лоша половинка има същия "проблем", макар спалнята да не е към шумен булевард, и ползва еднократните тапи, които поръчваме с чували от китай, и досега не е развила гъбички, но както казва народната мъдрост: Зло зло не го лови

    първо пробвай с тях, макар че аз недоумявам как бих заспал с нещо, тикнато в ушите
    по-скоро бил заложил на троен стъклопакет и други подтискащи шума екстри, защото те се купуват, докато ушите са ти "едни на мама и тати"!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    11
    #8

    Отговор: Шумоизолиращи слушалки за спане

    Има. Антифони се наричат изолиращите "слушалки" без музика.w00x

    Имам,но нали се досещаш,че с тях може да се спи само по гръб.Ще пробвам тези-Sleep Soft Alpine с филтър,само че ако знаеш ми изясни какъв е този филтър,и каква е ролята му,защото при другите не се споменава за филтър.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #9

    Отговор: Шумоизолиращи слушалки за спане

    Цитат Първоначално публикувано от Miro40 Виж публикацията
    Има. Антифони се наричат изолиращите "слушалки" без музика.w00x

    Имам,но нали се досещаш,че с тях може да се спи само по гръб.Ще пробвам тези-Sleep Soft Alpine с филтър,само че ако знаеш ми изясни какъв е този филтър,и каква е ролята му,защото при другите не се споменава за филтър.
    Нали и аз съм написал същото? Че няма да е удобно да се спи с тях. Защо очакваш, че със слушалки ще е по-различно?

    При кои "други" няма филтър? Филтърът служи, за да си чуеш алармата за ставане сутринта (например).
    Представлява една много, много малка дупчица в пластмасова отливка, която се слага в средата на тапата. Има филтър и на моите тапи за концерти. Служи за същото, но намалява различни честоти с различни нива.

    На сайта има замервания. Може да ги погледнеш.
    Този пост е редактиран от w00x; 07-04-20 в 15:34.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    11
    #10

    Отговор: Шумоизолиращи слушалки за спане

    w00xЗащо очакваш, че със слушалки ще е по-различно?

    Защото мислех,че може би има такива направени специално само за спане,но се оказва,че такъв вид все още не съществува.Благодаря ти за вниманието, и на всички останали които откликнаха също благодаря.Бъдете здрави.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #11

    Отговор: Шумоизолиращи слушалки за спане

    Има такива, които са специално за спане, но те пак са си слушалки и има възможност да ти увредят тъпанчето.

    https://www.bose.com/en_us/products/...sleepbuds.html

    Аз лично бих пробвал първо с тапите за уши, които ти показах. Прочети малко мнения все пак. Не съм се интересувал от този конкретен модел.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,172
    #12

    Отговор: Шумоизолиращи слушалки за спане

    Най-доброто е смес от памук с восък - продават се в аптеките в кутийки като малки топчета. Оформяш ги на ръка и ги слагаш.
    Не са за многократна употреба , освен ако не си от Габрово.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Правилните слушалки
    От ponjo13 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 14-05-18, 13:15
  2. Слушалки AKG K512
    От spielberg във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 08-02-13, 23:03
  3. Отговори: 8
    Последно: 14-07-11, 20:25
  4. Търся устройство против спане
    От dragozow във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 30-06-08, 11:43
  5. Слушалки
    От p3ps1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 31-08-06, 11:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе