Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с цветовете на Panasonic

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #1

    Проблем с цветовете на Panasonic

    Имам ТВ Панасоник TX-29PS12P от близо 2 години. Наскоро изчезна белия цвят и това става за втори път. Първия път беше още в гаранция и го занесох в сервиза. Там ми казаха че ако е от сервизните менюта веднага щял да стане ако не ще ме бавят. Тъй като стана веднага тогава шредполагам че пак ще е нещо от тоя сервизни менюта. Някой знае ли как да влезна в гореспоменатото меню да се пробвам аз да си го направя че не ми се мъкне по сервизи ?

    Благодаря Ви !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #2

    Re: Проблем с цветовете на Panasonic

    Т.е. как така изчезна - вече има някакъв отенък ли? Явно някой от основните цвята (RGB) ти се губи и това би трябвало да се отрази като оцветяване на целия образ, а това с меню не се оправя.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #3

    Re: Проблем с цветовете на Panasonic

    Бялото се вижда бледо жълто. От време на време се появява бялото но само за секунди. Не че не може да се гледа така но ме дразни

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Проблем с цветовете на Panasonic

    Телевизора е за отваряне. Всеки телевизионен техник може да оправи повредетата и дано да не е от студена спойка, че тогава става гадно. На един стар руски телевизор беше се получило така от студена спойка. Майстора почна наред да оправя спойките на RGB платката и стана.

  6. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #5

    Re: Проблем с цветовете на Panasonic

    Всеки цвят се получава от смесването на 3-та основни цвята - червен, син, зелен. Най-гадната повреда е тази която не ти е ясна каква е, т.е. се проявява от време на време. Възможни повреди са суха спойка, изсъхнал електролит, полу изпукал полупроводник, замърсена платка. Ако нямаш проблеми с технически умения на първо време бих ти препоръчал отваряне и почистване на платките - с прахосмукачка, влажна кърпа или каквото се сетиш. Ако не стане с почистване - си е за техник. И при отварянето го огледай за сухи спойки по платката на кинескопа. Там напреженията, температурата, както и количеството мръсотия са най-високи. Но в никакъв случай няма да се оправи от сервизното меню. В случая говорим за повреда а не за настройка.
    Успех.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #6

    Re: Проблем с цветовете на Panasonic

    При условие че няма да се оправи от сервизни менюта засега мисля да не го отварям. Гледах днес сутринта че пак си беше добре

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #7

    Re: Проблем с цветовете на Panasonic

    Цитат Първоначално публикувано от obshtinska_mishka
    При условие че няма да се оправи от сервизни менюта засега мисля да не го отварям. Гледах днес сутринта че пак си беше добре
    Ако случайно влезеш в сервизното меню си запиши всички стойности(не са малко) ,че после ще видиш зор да го нагласиш (ако успееш изобщо)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с цветовете при Philips 42PFL7662D
    От juliante във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 04-10-13, 19:58
  2. NEO 2100 TXK проблем с цветовете
    От neo във форум Други телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 14-08-12, 17:51
  3. 29" JVC, CRT - проблем с цветовете в ъглите
    От angelthepep във форум Други телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 11-04-07, 11:26
  4. Проблем с настройката на цветовете в AV
    От lazarus18 във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-10-06, 02:36
  5. Проблем с цветовете от Direct3D
    От y0y0 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 07-05-03, 22:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе