Резултати от 1 до 5 от общо 5

PANASONIC TX-P42U10E plasma vs PANASONIC TX-L42U10E LCD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2
    #1

    PANASONIC TX-P42U10E plasma vs PANASONIC TX-L42U10E LCD

    Пичове помагайте при избора... Ще го гледам от 2.5 - 2.8м и парите са ми максимум като бюджет. Стаята е светличка, но няма прозорец който директно да свети в TV-то, а и имам щори. Гледах ги и двата почти един до друг... плазмата повече ми хареса като цветове, но ме притеснява това с прогарянето ако се гледа много време една и съща програма. Като съм на работа по цял ден и понякога се случва да съм уморен и да заспя пред TV-то и така да си бачка почти цяла нощ.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    319
    #2

    Re:PANASONIC TX-P42U10E plasma vs PANASONIC TX-L42U10E LCD

    Цитат Първоначално публикувано от niggalcd
    Пичове помагайте при избора... Ще го гледам от 2.5 - 2.8м и парите са ми максимум като бюджет. Стаята е светличка, но няма прозорец който директно да свети в TV-то, а и имам щори. Гледах ги и двата почти един до друг... плазмата повече ми хареса като цветове, но ме притеснява това с прогарянето ако се гледа много време една и съща програма. Като съм на работа по цял ден и понякога се случва да съм уморен и да заспя пред TV-то и така да си бачка почти цяла нощ.
    Правилно си забелязал, че плазмата има по-добра картина - по-естествена, по-наситени и приятни цветове.
    За прогаряне изобщо не се притеснявай. Няма такова нещо, или поне много трудно може да стане - повече от 8-10 часа статичен образ.
    Ако помещението е добре осветено, LCD-то ще има по-малко отблясъци, заради матовия панел - контраста му ще е по-изразен.
    Успех с избора!

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #3

    Re:PANASONIC TX-P42U10E plasma vs PANASONIC TX-L42U10E LCD

    Няма прогаряне има временно отпечатване което изчезва, стига да не гледаш само един канал,и то само в първите 200-300 часа,след това всичко е ок, плюсовете на плазмата са при спорт и филми по добро черно,на LCD -то предимството е че може да гледаш 1 канал денонощно без да го мислиш,но пък няма 100 hz , което ще се отрази зле ако гледаш формула 1 и други спортове, всъщност от тази плазма има май само две бройки в цяла българия като гледам сайтовете, и със сигурност са работили доста време ,ако е така по добре LCD-то.

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2
    #4

    Re:PANASONIC TX-P42U10E plasma vs PANASONIC TX-L42U10E LCD

    Има я в Метро. 1200лв е цената. Значи ако не е останала само мострата, да я взимам

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    319
    #5

    Re:PANASONIC TX-P42U10E plasma vs PANASONIC TX-L42U10E LCD

    За тези модели по-добре вземи плазмата ако намериш неработила бройка.
    Това според мен е по-доброто решение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic Plasma телевизори - част 4
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1725
    Последно: 01-10-23, 23:58
  2. Panasonic TX - L42U10E и липсващи субтитри на HBO, Cinemax
    От ontario1 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 05-11-13, 07:23
  3. Отговори: 19
    Последно: 28-09-13, 11:43
  4. Panasonic Plasma PC Connection
    От ShaMana999 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 6
    Последно: 01-06-10, 09:52
  5. Проблем с PANASONIC PLASMA TH-42PX8ES
    От bogdan69 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 17-02-09, 10:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе