Резултати от 1 до 11 от общо 11

Panasonic TX - L42U10E и липсващи субтитри на HBO, Cinemax

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    60
    #1

    Panasonic TX - L42U10E и липсващи субтитри на HBO, Cinemax

    Здравейте,

    телевизора е модел TX -L42U10E.От Техномаркет е купуван преди 4г.
    Ползвам кабелна цифрова с CAM модул. От 2 -3 месеца нямам български субтитри на HBO и CINEMAX. Като говорих с хората от телевизията ми казаха, че самите канали са сменили начина на пускането на субтитрите т.е. те са отделно и трябва да направя настройки на телевизора и тук идва проблема: В Настройки ---> Език на субтитри - трябва да укажа език "български" , да но, той липсва там!Има всякакви езици, дори каталунски и баски, но не и български. Иначе самото Меню на телевизора, може да е на български и е така съм, но направил, но не и език на субтитри.



    Мерси:rolleyes:
    Този пост е редактиран от ontario1; 31-10-13 в 08:17.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: Panasonic TX - L42U10E и липсващи субтитри на HBO, Cinemax

    Като натиснеш бутона STTL би трябвало да се появи списък с налични субтитри за съответния канал.

  4. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #3

    Отговор: Panasonic TX - L42U10E и липсващи субтитри на HBO, Cinemax

    Бутона STTL само включва и изключва субтитрите.За смяна на езика се ползва бутона Options.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    60
    #4

    Отговор: Panasonic TX - L42U10E и липсващи субтитри на HBO, Cinemax

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola Виж публикацията
    Бутона STTL само включва и изключва субтитрите.За смяна на езика се ползва бутона Options.

    През тези етапи съм минал вече....нека който разбира какво питам да пише, моля!

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #5

    Отговор: Panasonic TX - L42U10E и липсващи субтитри на HBO, Cinemax

    всеки разбира какво питаш .. според мен те мотат нещо от кабеларката няма как да липсва точно българския език от списъка и това да е от телевизора .. що не липсва финландски например ..

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #6

    Отговор: Panasonic TX - L42U10E и липсващи субтитри на HBO, Cinemax

    Добре де, би трябвало да може да се изведе списък с налични субтитри за определен канал (независимо какъв предпочитан език на субтитри е зададен в главните настройки). Не си написал кой ти е оператора. Има ли други канали с външни DVB субтитри и какво е положението при тях, или само на тези два канала има проблем?

  8.  
     
  9. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #7

    Отговор: Panasonic TX - L42U10E и липсващи субтитри на HBO, Cinemax

    Кажи ми кой ти е Доставчика, за да ти кажа кой те лъже.

    Сега без да се ядосваш...имам Р42S10, който е 90% същия телевизор.Български език в Настройки ---> Език на субтитри НЯМА. Бъди сигурен обаче, че от бутона Options, ако българските субтитри идват като информация(сигнал) до твоя телевизор през Options ---> Eзик на субтитри можеш да го избереш и СЕ появява в менюто Options.

    Преди 2 години даже по тоя повод имаше тука едни настроения срещу Панасоник България.Имаше опити за пращане на колективни писма до поддръжката на Панасоник, за да се добави Български в списъка на заложените субтитрите.Дали го оправиха не знам - не съм се и интересувал.


  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #8

    Отговор: Panasonic TX - L42U10E и липсващи субтитри на HBO, Cinemax

    Цитат Първоначално публикувано от ontario1 Виж публикацията
    Здравейте,

    телевизора е модел TX -L42U10E.От Техномаркет е купуван преди 4г.
    Ползвам кабелна цифрова с CAM модул. От 2 -3 месеца нямам български субтитри на HBO и CINEMAX. Като говорих с хората от телевизията ми казаха, че самите канали са сменили начина на пускането на субтитрите т.е. те са отделно и трябва да направя настройки на телевизора и тук идва проблема: В Настройки ---> Език на субтитри - трябва да укажа език "български" , да но, той липсва там!Има всякакви езици, дори каталунски и баски, но не и български. Иначе самото Меню на телевизора, може да е на български и е така съм, но направил, но не и език на субтитри.
    Мерси:rolleyes:
    Меню -> Настройки -> Език -> Всички позиции на Оригинал
    Option -> Език на субтитри -> bul (DVB)
    STTL -> Субтитри включени

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    60
    #9

    Отговор: Panasonic TX - L42U10E и липсващи субтитри на HBO, Cinemax

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Меню -> Настройки -> Език -> Всички позиции на Оригинал
    Option -> Език на субтитри -> bul (DVB)
    STTL -> Субтитри включени
    Здравей,

    направих това според инструкциите - няма резултат!
    Когато съм на дадения канал напр. HBO и дам Options, за субтитрите ми дава НЯМА НАЛИЧНИ СУБТИТРИ,все пак не би ли следвало независимо, че в МЕНЮ-->ЕЗИК на субтитри нямам български език все пак да имам някакви други варианти за субтитри?
    Страшна тъпотия, наистина нещо са особени тези Panasonic телевизори. По принцип в някои случаи не иска да ми реди и каналите и то правя ръчно.
    Доставчика ми се казва ПЛЕВЕН СПРИНТ http://sprint-bg.net/ , по принцип едва ли ме лъжат хората, те са голяма фирма тук, а не квартална кабеларка. Дори смятам, че в града имат най-много абонати. А и какво значи да ме "лъжат"?То е ясно че тези канали си имат субтитри DVB, на нещо при мен не тръгват.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #10

    Отговор: Panasonic TX - L42U10E и липсващи субтитри на HBO, Cinemax

    Цитат Първоначално публикувано от ontario1 Виж публикацията
    Здравейте,

    телевизора е модел TX -L42U10E.От Техномаркет е купуван преди 4г.
    Ползвам кабелна цифрова с CAM модул. От 2 -3 месеца нямам български субтитри на HBO и CINEMAX. Като говорих с хората от телевизията ми казаха, че самите канали са сменили начина на пускането на субтитрите т.е. те са отделно и трябва да направя настройки на телевизора и тук идва проблема: В Настройки ---> Език на субтитри - трябва да укажа език "български" , да но, той липсва там!Има всякакви езици, дори каталунски и баски, но не и български. Иначе самото Меню на телевизора, може да е на български и е така съм, но направил, но не и език на субтитри.
    Мерси:rolleyes:
    HBO не са променяли начина на пускането на субтитрите!! Винаги е бил DVB. (другият способ е TXT)
    Провери как е при съседите ти, абонати на същият кабелен оператор.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    60
    #11

    Отговор: Panasonic TX - L42U10E и липсващи субтитри на HBO, Cinemax

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    HBO не са променяли начина на пускането на субтитрите!! Винаги е бил DVB. (другият способ е TXT)
    Провери как е при съседите ти, абонати на същият кабелен оператор.
    Хм, не зная от кога субтитрите на HBO са DVB, но нещо стана и от 2 -3 месеца при мен не излизат автоматично.Трябвало да се направят горепосочените неща,за да ми се пуснат, което при Панасоника не се получава.Има нещо особено при Панасониците напр. не винаги при автоматично настройване ми реди каналите правилно т.е. българските отначало.Говорил съм с един познат, който работи там и ми каза, че само при тази марка има проблеми....Та така...
    Този пост е редактиран от ontario1; 05-11-13 в 16:44.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. DVB-C нямам субтитри HBO, CINEMAX, TV1000 и т.н.
    От cip във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 6
    Последно: 03-01-15, 01:39
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-09-13, 11:43
  3. Networx - проблем със субтитрите на HBO, Cinemax и др.
    От jovko във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 04-12-11, 22:06
  4. Субтитри за Panasonic Viera
    От gorogeorgiev във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 16-02-11, 22:55
  5. PANASONIC TX-P42U10E plasma vs PANASONIC TX-L42U10E LCD
    От niggalcd във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 04-03-10, 18:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе