Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с тунера на Panasonic TX-42G10E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    5
    #1

    Проблем с тунера на Panasonic TX-42G10E

    Наскоро Нет1 пуснаха цифрова тв която не е кодирана и аз си намерих всички програми през цифровия тунер на тв-то,но от тук ми започнаха проблемите.През около минута изчезва картината и се появява надпис,,няма сигнал''.Обадих се на техниците от Нет1,те дойдоха направиха проби с техен цифров приемник и картината не прекъсваше,но беше с по-лошо качество и ми заявиха че проблема е в тунера на тв-то.Занесох го в КиК , техника го закачи за тяхната цифрова(близу) и тв-то не трепна.Пича ми каза да си оправят сигнала и нещата ще си дойдат на място.Вече не знам на кого да вярвам ,а тв-то е още в гаранция.HELPPPPPPPP



  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Re:Проблем с тунера на Panasonic TX-42G10E

    Без паника. Проблемът е в сигнала на NET1. Телевизорът ти си е наред.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #3

    Re:Проблем с тунера на Panasonic TX-42G10E

    При мен се случваще същото нещо, когато се включваше или изключваше друг консуматор на същият предпазител, проблема се оправи като си проверих връзките на кабела в сплитерите, сгънах кабела (централната жичка) на две и така го поставих в сплитера да контактува по добре, сега като проверявам силата и качеството на сигнала и двете са на 10, другото е ако наистина сигнала си идва слаб но можеш да провериш на ръчни настройки колко ти показва.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    5
    #4

    Re:Проблем с тунера на Panasonic TX-42G10E

    hristoslav2,страшно много уважавам твоето мнение . Благодаря ти . Явно ако не се оправят нещата ще сменям оператора,въпреки че те ми обясняват че близу били на други честоти , а те били на на друг обхват и че тв-то има проблем.Ако може нещо по обстойно по темата за да ми се изясни и на мен та да не ме хвърлят в тъча.

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    5
    #5

    Re:Проблем с тунера на Panasonic TX-42G10E

    Имам сплитер ,но го разкачих и вързах директно само Панасоника и пак същото.Силата на сигнала си е на 10 ама качеството на всяка минута горе-долу пада на 0 и пак се пълни на 10.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6

    Re:Проблем с тунера на Panasonic TX-42G10E

    Цитат Първоначално публикувано от liubobo
    Силата на сигнала си е на 10 ама качеството на всяка минута горе-долу пада на 0 и пак се пълни на 10.
    Това потвърждава написаното от мен. Когато битрейта на сигнала падне много - телевизорът ти показва "няма сигнал".
    Що се отнася до това ,че с техният приемник няма проблем-при всички оператори е така. Пишат фърмуера за него така ,че да работи добре със сигнала който му подават от тяхната си техника. Техниката която използват голяма част от кабелните оператори е възможно най-евтината и не винаги настройките им отговарят на стандартите.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    5
    #7

    Re:Проблем с тунера на Panasonic TX-42G10E

    Обадих им се и обещаха да дойдат във вторник.Ще пиша тогава пак.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. samsung UE40F7000 2 тунера
    От makzla във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 15-12-13, 13:41
  2. Отговори: 4
    Последно: 05-11-11, 17:02
  3. Samsung LE32C650 проблем с тунера след Factory Reset
    От kkolev във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 31-05-11, 21:36
  4. Проблем с DVB-C тунера на Панасоник
    От ivi във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 48
    Последно: 26-12-10, 20:42
  5. Проблем с програмата за TV тунера!
    От Djniki във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-04, 20:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе