Резултати от 1 до 14 от общо 14

Panasonic Viera TX-P50G20E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #1

    Panasonic Viera TX-P50G20E

    Здравейте,

    имам някои въпроси, на които не мога да намеря отговор и поради тази причина се обръщам към вас!
    Става въпрос за Panasonic Viera TX-P50G20E ( http://panasonic.net/avc/viera/eu201.../g_plasma.html ).

    Взех телевизора доста набързо и грам идея си нямам какво правя. Исках голям телевизор с full hd. Имам го и съм много доволен, но в последствие изникнаха няколко въпроса.

    #1. Имам ли DVB-C тунер? ( В различните сайтове този модел има и няма този тунер ? ) - Има ли го или го няма всъщност?
    #2. Ползвам Булсат и с техният приемних скоро разбрах, че телевизора ми е направо осакатен. Пуснат е през HDMI ( което е ок ), но когато го пусна на TV енджин... излизат маса опции, които ги няма в HDMI-а.

    Признавам си, че грам не разбирам от тая работа и за това се обръщам към вас. Забелязах, че ми се е отбелязало едно статично изображение ( от някой тв канал ) на телевизора. Трудно се забелязва, но доста дразни... Видях, че не влиза в гаранцията. Има ли шанс да го премахна или ще си го влача така? Принципно гледам на THX режим и почти не пускам динамичният, освен ако не гледам някой филм от PC-то.

    Ако имате желание, може да ми кажете и някакви други интересни неща за този телевизор, защото аз със сигурност няма да ги знам

    Благодаря ви предварително!

    Редакция : Става въпрос за DVB-S тунер, а не DVB-C... моя грешка

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #2

    Re:Panasonic Viera TX-P50G20E

    Цитат Първоначално публикувано от dhtodorov
    Здравейте,

    имам някои въпроси, на които не мога да намеря отговор и поради тази причина се обръщам към вас!
    Става въпрос за Panasonic Viera TX-P50G20E ( http://panasonic.net/avc/viera/eu201.../g_plasma.html ).

    Взех телевизора доста набързо и грам идея си нямам какво правя. Исках голям телевизор с full hd. Имам го и съм много доволен, но в последствие изникнаха няколко въпроса.

    #1. Имам ли DVB-C тунер? ( В различните сайтове този модел има и няма този тунер ? ) - Има ли го или го няма всъщност?
    #2. Ползвам Булсат и с техният приемних скоро разбрах, че телевизора ми е направо осакатен. Пуснат е през HDMI ( което е ок ), но когато го пусна на TV енджин... излизат маса опции, които ги няма в HDMI-а.

    Признавам си, че грам не разбирам от тая работа и за това се обръщам към вас. Забелязах, че ми се е отбелязало едно статично изображение ( от някой тв канал ) на телевизора. Трудно се забелязва, но доста дразни... Видях, че не влиза в гаранцията. Има ли шанс да го премахна или ще си го влача така? Принципно гледам на THX режим и почти не пускам динамичният, освен ако не гледам някой филм от PC-то.

    Ако имате желание, може да ми кажете и някакви други интересни неща за този телевизор, защото аз със сигурност няма да ги знам

    Благодаря ви предварително!
    Най-лесно е да разберете, дали имате DVB-C, ако погледнете, дали имате слот за карта CI Modul отстрани на телевизора.

    Но дори и да имате DVB- C, няма да можете да гледате директно с кабела на Булсат, понеже за целта ще Ви е необходим DVB-S. За статичното изображение, всички плазми страдат от този проблем но в различна степен. Трябвало е да разработите телевизора, преди да гледате повече програми със статични изображения. Нека колегите се изкажат по-подробно, защото аз не съм много в тази област, но поне от прочетеното в нета, това което казвам е трябвало да се направи. 200 часа разработване на поне 50% настройки на контраст и особено на нисък динамичен контраст, както и не по-вече от 1 час гледане на канал със статично лого, или черни ленти отстрани или отдолу и горе.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #3

    Re:Panasonic Viera TX-P50G20E

    има DVB-C

    "Принципно гледам на THX режим и почти не пускам динамичният, освен ако не гледам някой филм от PC-то."
    странно решение

    "#2. Ползвам Булсат и с техният приемних скоро разбрах, че телевизора ми е направо осакатен. Пуснат е през HDMI ( което е ок ), но когато го пусна на TV енджин... излизат маса опции, които ги няма в HDMI-а."

    тази част не ми стана много ясна

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #4

    Re:Panasonic Viera TX-P50G20E

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu
    има DVB-C

    "Принципно гледам на THX режим и почти не пускам динамичният, освен ако не гледам някой филм от PC-то."
    странно решение

    "#2. Ползвам Булсат и с техният приемних скоро разбрах, че телевизора ми е направо осакатен. Пуснат е през HDMI ( което е ок ), но когато го пусна на TV енджин... излизат маса опции, които ги няма в HDMI-а."

    тази част не ми стана много ясна

    Това за THX-на го казах, защото до колкото знам има някакво време да се разработи телевизора и не е хубаво да е на динамично. Ама файда нямаше в моя случай. Гледах да не задържам много на един канал, но...

    Относно #2... най-образно казано... на дистанционното имам бутон "Options". Когато съм на HDMI ( както е приемника на булсат ) в "Options" имам само сила на звука.
    Когато сменя и пусна на TV и дам "Options" ми излизат някъде 10-15 опции.

    ---------------

    Имам CI Modul, но без DVB-S май не ми върши никаква работа...

    Редактирах първият пост, че бях допуснал грешка: Става дума за DVB-S тунер, а не DVB-C.

    Мерси за отговорите

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #5

    Re:Panasonic Viera TX-P50G20E

    Няма DVB-S тунер.

    За HDMI входа просто нямаш тези опции, те са допълнителни настройки при гледане с вградения тунер. Ти трябва да ги имаш /подобни/ на приемника на Булсат - да сменяваш език на канала, субтитри...

    Отпечатаното лого ще се махне след време като гледаш на други канали. Освен ако не е прогорено, което вече е неприятно.

    THX режима е създаден точно и предимно за филми.
    Динамичния е само за зарибяване на хора по магазините.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #6

    Re:Panasonic Viera TX-P50G20E

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Няма DVB-S тунер.

    За HDMI входа просто нямаш тези опции, те са допълнителни настройки при гледане с вградения тунер. Ти трябва да ги имаш /подобни/ на приемника на Булсат - да сменяваш език на канала, субтитри...

    Отпечатаното лого ще се махне след време като гледаш на други канали. Освен ако не е прогорено, което вече е неприятно.

    THX режима е създаден точно и предимно за филми.
    Динамичния е само за зарибяване на хора по магазините.
    Не мога да направя разлика между прогорено и отпечатано. Струва ми се, че избледнява, но може и да си въобразявам.

    Явно нямам такъв тунер, а дори и да мога да си добавя ще трябва да е след 4 години, защото толкова ми остават от гаранцията. Идеята ми беше да премахна този приемник и да си ползвам само дистанционното на телевизора. Явно нямам късмет.

    Благодаря за отговора

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #7

    Re:Panasonic Viera TX-P50G20E

    Можеш да махнеш външния приемник ако се абонираш на цифрова кабелна(като близу).

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #8

    Re:Panasonic Viera TX-P50G20E

    Цитат Първоначално публикувано от iwoto
    Можеш да махнеш външния приемник ако се абонираш на цифрова кабелна(като близу).
    Няма ли да падне качеството така?

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #9

    Re:Panasonic Viera TX-P50G20E

    Цитат Първоначално публикувано от dhtodorov
    Няма ли да падне качеството така?
    Не би трябвало.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #10

    Re:Panasonic Viera TX-P50G20E

    Цитат Първоначално публикувано от dhtodorov
    Няма ли да падне качеството така?
    Разликата ще се дължи на особеностите на операторите , някои канали ще са по-добре ,други по-зле.Като цяло качеството ще е същото , но удобството от използването на вграденя тунер е голямо.
    Обърни внимание ,че говорим за "цифрова" кабелна а не за аналогова.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #11

    Re:Panasonic Viera TX-P50G20E

    Цитат Първоначално публикувано от iwoto
    Разликата ще се дължи на особеностите на операторите , някои канали ще са по-добре ,други по-зле.Като цяло качеството ще е същото , но удобството от използването на вграденя тунер е голямо.
    Обърни внимание ,че говорим за "цифрова" кабелна а не за аналогова.
    Целта ми е да ползвам тунера, защото махам приемника и е много по-удобно да ползвам функциите на тунера. Проблема е, че трябва да се намери читав доставчик на цифрова кабелна телевизия, а за съжаление нямам никаква идея на кой да се спра.
    Ако има някой с опит и е доволен от някой доставчик, ще съм благодарен да сподели!

    Благодаря за отговорите


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #12

    Re:Panasonic Viera TX-P50G20E

    Ами пиши от кой град си и да се надяваме че градските ти ще те ориентират.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #13

    Re:Panasonic Viera TX-P50G20E

    Цитат Първоначално публикувано от iwoto
    Ами пиши от кой град си и да се надяваме че градските ти ще те ориентират.
    София

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    348
    #14

    Re:Panasonic Viera TX-P50G20E

    Цитат Първоначално публикувано от dhtodorov
    София
    Ето ти четиво за вечерта.

    https://forum.setcombg.com/index.php/topic,42823.0.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic Viera и 3D субтитри
    От sp1der80 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 37
    Последно: 28-09-19, 14:44
  2. Телевизор Panasonic Smart Viera и NAS
    От Stuna във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 05-05-14, 00:10
  3. Panasonic Viera model TX-P42UT30E
    От sekovandi във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 6
    Последно: 13-02-12, 17:38
  4. Субтитри за Panasonic Viera
    От gorogeorgiev във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 16-02-11, 23:55
  5. Panasonic P50G20e настройки?
    От sporty123 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 31-12-10, 01:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе