Резултати от 1 до 4 от общо 4

Проблем с екрана на Panasonic плазма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    2
    #1

    Проблем с екрана на Panasonic плазма

    Здравейте форумци,

    От доста време се заглеждам по този форум, но така и не ми се беше налагало да се включвам в обсъжданията. Ето, че сега ми се наложи...

    Собственик съм на Panasonic Viera TX-P42U10E. От седмица насам се появи проблем, който ми лази по нервите (леко казано). След като включа и гледам телевизия известно време (от 30 мин до 1:30 мин), долната половина на екрана започва да мига на интервали, които зачестяват до момент, когато цветовете в мигащата част се променят напълно (изглеждат като погледнати през найлоново фолио). Направи ми впечатление, че когато това започне да се случва телевизора е доста нагрят. Същевременно горната половина на екрана си предава нормално, т.е. перфектно! Зачудих се дали в кутията на телевизора има охлаждащо устройство, което евентуално е спряло да действа и след прекомерно нагряване някоя малка платка сдава багажа, а като поизстине възстановява функционалността си.

    Искаше ми се да постна 2-3 снимки, за да се придобива по-ясна представа за проблема. Днес по-късно като се "развали картината" ще снимам и ще ги постна.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #2

    Re:Проблем с екрана на Panasonic плазма

    Занеси го в сервиза. Съдейки по описанието проблема не е в панела.
    В горната част отзад на корпуса има вентилатори.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    2
    #3

    Re:Проблем с екрана на Panasonic плазма

    Хмммм ... от както отворих темата телевизора не ми е правил тези номера. Чудех се, така и така гаранцията му е изтекла... дали да не го отворя сам и просто да погледна... Ако установя, че нещо не е наред с охладителната система просто да поизчистя вентилатора, а ако не е видим проблема, просто ще затворя кутията и марш на сервиз ако пак направи номер разбира се.

    Не съм видял да има тема за сервизите на Panasonic. Най-удобен ми е този - http://www.royal.bg/. Дали някой може да ме насочи все пак към сервиз, за който се знае, че е читав

    Благодаря!

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #4

    Re:Проблем с екрана на Panasonic плазма

    Проблема може и да е в захранващият блок/кондензатори/ и няма как да го видиш ей така-трябва да се замерят.
    За сервизите погледни на официалната страница на Панасоник или в книжката с инструкции.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам пералня Crown LL 442 ZT - 5 кг., 400 об. - Варна
    От T_O_B във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 25-03-12, 12:49
  2. Продава широкоекраннна 14 " матрица за лапm
    От Mr.TECHNO във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-11, 22:47
  3. Отговори: 9
    Последно: 28-04-10, 07:28
  4. Проблемът с газта от Украйна (януари 2009)
    От enkov във форум Коментирай новина
    Отговори: 56
    Последно: 21-01-09, 10:32
  5. Отговори: 3
    Последно: 06-01-07, 15:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе