Резултати от 1 до 4 от общо 4

Panasonic 42-47 ET6 или Philips 42-47 6хх8 - размисли по повод един коментар

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #1

    Panasonic 42-47 ET6 или Philips 42-47 6хх8 - размисли по повод един коментар

    Цитат Първоначално публикувано от soon Виж публикацията
    @koleto,
    в ТМ и ТП ми прави винаги впечатление, че подавания HD сигнал от генетаторите им в 90% винаги е някак спънат и с леко накъсано видео. Уж плавни картини гледаш, да ама не. Много пъти при покупки на приятели телевизорите едно показват в магазина и коренно по-добра картина и движение в домашни условия. Същия пример и е с Panasonic 42E6. Без конкуренция към момента цена/качество. Проверено в домашни условия. Аз съм с Philips-и и не съм превърженик на друга марка! Този път Panasonic с този модел и матрица удариха десятката. Адмирация!
    Пряко заинтересован съм от въпроса, както вероятно и мнозина други читатели, та затова и го задавам в отделна тема.
    Уважаемият soon, запален фен на Филипс (също като мен) достойно споделя възторга си от модел на друга марка. Моята дилема, доколкото я има, е точно между двете марки, защото, по скромната ми оценка, са най-добри в основната работа на телевизора към момента, а и в обозримо бъдеще - SD цифров тв сигнал.
    Ще си позволя да видоизменя модела на Панасоник и ще се насоча към ЕТ 60, който също като при PFL6008 е с пасивна S-IPS 100 херцова матрица на LG. Означава ли това, че се очаква еднаква като видимо качество обработка на сигнала? Умишлено не отидох да видя в действие ET60, изчаквайки появата на 6хх8 (от вчера на пазара), за да правя зрителни съпоставки. Задавам въпроса от чисто теоретичната му страна - доколко е предимство двуядреният процесор на 6хх8? Опцията Амбилайт е ясна, нея не я обсъждам, звукът на Филипс от моя гледна точка няма конкуренция, но картината е определяща все пак. Акцентирам върху процесора, защото май не виждам други съществени разлики - не се интересувам от възможностите на собствените им плеъри, защото те няма да се използват (от първия ден на сегашния ми 6606 гледам видео през блурей плеър и нямам никакви проблеми с каквото и да е), а интернет приложенията им са ми точно последната грижа.
    Моля, споделете мненията си.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #2

    Отговор: Panasonic 42-47 ET6 или Philips 42-47 6хх8 - размисли по повод един коментар

    Двуядрените процесори (поне до сега) нямат пряко отношение към качеството на картината , са главно за "смарт простотиите" . Не съм ходил да гледам новите модели , но с оглед на опита ми (неприятен) очаквам около юни-юли да излязат и ревюта с "неприятните изненади" в някои модели 2013г. . При сегашната му цена бих заложил на http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IC-TX-L47WT50E без колебание .

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #3

    Отговор: Panasonic 42-47 ET6 или Philips 42-47 6хх8 - размисли по повод един коментар

    Да, процесорът не влияе върху качеството на картината, но е определящ за скоростта, т.е. за времето на реакция на телевизора. В този форум често се коментира менюто на Филипс, обявявано за тромаво, тегаво и какво ли още не. Може и да е спрямо други марки, но предпочитам да имам "проблеми" с менюто (всъщност то си е доста удобно), вместо с качеството на картината.
    Благодаря за предложението, но телевизорът, който ще закупя при първия удобен за това момент (разбирай появата на разнообразие в моделите, т.е. към и след средата на годината, дори и есента) при всеки вариант ще е модел 2013 г и с пасивно 3Д. Затова и изрично питам за Панасоник ЕТ60.

    - - - - - - - - - -

    Казано иначе - струва ли да дам 400 лв (в момента толкова е разликата) повече за Филипс-а?

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Отговор: Panasonic 42-47 ET6 или Philips 42-47 6хх8 - размисли по повод един коментар

    По-добре не бързай с новите модели и изчакай сериозните тестове от няколко източника (също направи и свои "тестове" в магазина) , за да се предпазиш от "изненади" с 50хц панели , кофти 3Д и бъгав софтуер .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PANASONIC TX-42AS520E LED vs. PHILIPS 40PFH4309 LED
    От Ивайло Петров във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 21-12-14, 19:43
  2. PANASONIC TX-L42E5E или PHILIPS 42PFL4307H?
    От ДжинФис във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 05-06-12, 14:42
  3. PANASONIC TX-32LX80P или PHILIPS 32PFL3403/12 ?
    От bachekiko във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 07-06-10, 10:51
  4. Отговори: 22
    Последно: 22-05-08, 17:04
  5. Съвет за Philips HTS3115 vs Panasonic SC-HT855E-S
    От lazarus18 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 7
    Последно: 03-01-07, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе