Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Проблем със субтитрите на телевизор Panasonic Viera TX-L47ET5E

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    4
    #1

    Проблем със субтитрите на телевизор Panasonic Viera TX-L47ET5E

    Здравейте, извинявам се ако темата се повтаря или съм я поставил в неправилен раздел, но съм в безизходица и се надявам някой да ми помогне.
    Имам три прекрасни дечица и реших да ги зарадвам по страхотен начин, дори и да трябва това да ми виси после на финансите, години наред, но все искат да ги водя на 3Д филми. Та им взех телевизор Panasonic Viera TX-L47ET5E, имам и един подвижен хард диск, свалих филми 3Д от торент сайтовете заредих филма на телевизора и за нещастие субтитрите излизат от лявата и дясната страна на екрана и в средата нищо, колкото и филми да пробвах и различни субтитри ефекта за съжаление е един и същ. а нещастните погледи на децата още по-големи. Молбата ми е имам ли как да оправя този проблем, някаква програма или някакъв метод. Имам само лаптоп, но той няма HDMI връзка, само мога да го връзвам с VGA кабела, а на него като пусна филми с HD или 3D качество, много забива и насича филмите дори да са mkv.

    Какви са ми възможностите да гледам 3Д филмите с добри субтитири и как мога да ги оправя, Blue Ray изобщо не съм пробвал. Моля Ви за съдействие за да мога да зарадвам истински децата и да си оправдая огромният заем пред жената . Благодаря Ви предварително за помощта.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Отговор: Проблем със субтитрите на телевизор Panasonic Viera TX-L47ET5E

    Ако нямаш някакъв по-съвременен и мощен компютър/лаптоп (а като гледам нямаш) за да ползваш DNLA, то единствения ти вариант е да си вземеш външен мултимедиен плеър, който да възпроизвежда и 3D със субтитри.
    Вградения плеър на телевизора не може да възпроизвежда 3д субтитри, а 2д (такива каквито пускаш ти) ги показва по описания от теб начин.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Проблем със субтитрите на телевизор Panasonic Viera TX-L47ET5E

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Ако нямаш някакъв по-съвременен и мощен компютър/лаптоп (а като гледам нямаш) за да ползваш DNLA, то единствения ти вариант е да си вземеш външен мултимедиен плеър, който да възпроизвежда и 3D със субтитри.
    Вградения плеър на телевизора не може да възпроизвежда 3д субтитри, а 2д (такива каквито пускаш ти) ги показва по описания от теб начин.
    А може ли да ги вграждам във филма с някаква програма?

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #4

    Отговор: Проблем със субтитрите на телевизор Panasonic Viera TX-L47ET5E

    Можеш, но трябва за филма да има 3д субтитри, в унакса има за повечето филми. Теглиш субтитрите, там където пише динамични, те са 2 файла .idx и .sub с помощ а на mkvmerge GUI или нещо подобно се казва програмата ги добавяш към мквто и после пускаш на тв-то. Този процес е сравнително бърз, понеже не изисква конвертиране, качеството на видеото не се п4оменя, субтитрите са леко кофти, но просто рвндера за субтитри на плеъра толкова може. Има вариант с програмата 3д събтайтлър да си правиш субтитрите, но при мен правените не сработиха, може при теб да стане. От блурей тв-то не чете субтитри, просто pgs субтитри по никакъв начин не можеш да подкараш. Можеш да ги извадиш от блурея с tsmuxer после да ги конвертираш до idx с програмата bd2sup (името на програмата е подобно не го помня точно ще я нямериш в папката на 3д събтайтлър я има, изисква java)
    Ще драсна още няколко реда като имам време с линкове към програмите които може да се ползват.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Проблем със субтитрите на телевизор Panasonic Viera TX-L47ET5E

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Можеш, но трябва за филма да има 3д субтитри, в унакса има за повечето филми. Теглиш субтитрите, там където пише динамични, те са 2 файла .idx и .sub с помощ а на mkvmerge GUI или нещо подобно се казва програмата ги добавяш към мквто и после пускаш на тв-то. Този процес е сравнително бърз, понеже не изисква конвертиране, качеството на видеото не се п4оменя, субтитрите са леко кофти, но просто рвндера за субтитри на плеъра толкова може. Има вариант с програмата 3д събтайтлър да си правиш субтитрите, но при мен правените не сработиха, може при теб да стане. От блурей тв-то не чете субтитри, просто pgs субтитри по никакъв начин не можеш да подкараш. Можеш да ги извадиш от блурея с tsmuxer после да ги конвертираш до idx с програмата bd2sup (името на програмата е подобно не го помня точно ще я нямериш в папката на 3д събтайтлър я има, изисква java)
    Ще драсна още няколко реда като имам време с линкове към програмите които може да се ползват.
    Тц, няма да стане. Телевизора не разпознава вградени субтитри в mkv в 3D режим. За 2D става....

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #6

    Отговор: Проблем със субтитрите на телевизор Panasonic Viera TX-L47ET5E

    Същия телевизор ли имаш, моя е малко по различен и работи, нямаше да пиша иначе. Ще дам по-късно линк към филм който работи, само мисля е по-добре на лс. Довечера ще ти пусна лс.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #7

    Отговор: Проблем със субтитрите на телевизор Panasonic Viera TX-L47ET5E

    Докато събереш пари за мултимедиен плеър избирай 3Д рипове с бг аудио.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Отговор: Проблем със субтитрите на телевизор Panasonic Viera TX-L47ET5E

    От същата серия - 32". Току що пробвах с Iron.Man.3.2013.3D.BluRay.HSBS.1080p.DTS.x264-CHD3D - пише че има вградени, но като гледам всички 3D филми които "идват" с вградени субтитри са в PGS формат.... Предполагам ако са в някакъв друг може и да стане - не съм пробвал.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #9

    Отговор: Проблем със субтитрите на телевизор Panasonic Viera TX-L47ET5E

    Да пгс са, вадят се конвертират се и се мъксват като идх, точно айрънмена го правих и съм сложил и оригиналните от блурея и тези от унакса. Процедурата е леко играчка, но не отнема време и процесорна мощ.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Отговор: Проблем със субтитрите на телевизор Panasonic Viera TX-L47ET5E

    Ако не те затруднява дай линк към някой 3D филм mkv с вградени субтитри които НЕ СА PGS.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    4
    #11

    Отговор: Проблем със субтитрите на телевизор Panasonic Viera TX-L47ET5E

    Благодаря на всички за страхотните коментари и помощта, ще пробвам всичко което ми е предложено, интересното е, че пробвах да една програма и от mkv филма го направих avi с вградени субтитри и те нямаха проблем с визуализацията, но филма беше с много лошо качество. Поне може ли да ме насочите към марка мултимедиен плеар, които да има и usb за да пускам филми от хард диска и да е с добри отзиви.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #12

    Отговор: Проблем със субтитрите на телевизор Panasonic Viera TX-L47ET5E

    Заповядай
    https://forum.setcombg.com/%D0%BC%D1...1186dd-3d.html

    В момента е на промоция в ТП
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...PREMIUM-CENTER

    Наистина ако можеш се обзавеждай с един ММП и не си трови живота с конвертиране видео, субтитри, DLNA и пр.
    Вградените плейъри на телевизорите са с ограничени възможности - стават за снимки, видео клипове(сватби, кръщенета) и музика (мп3), но не и за сериозно съдържание (3D Blu-ray ISO напр.).

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    55
    #13

    Отговор: Проблем със субтитрите на телевизор Panasonic Viera TX-L47ET5E

    Ето едно предложение и от мен за ММП. (EGREAT) R6S 3D Network HD Media Player with Wifi TTH-99045 - TinyDeal
    Цената е на половина от предложения по горе от колегата, а върши същата работа. До сега не е имало нещо което да не чете.
    Неудобството е в това, че пристига две седмици след поръчката, но си заслужаваше чакането.
    Късмет!

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Отговор: Проблем със субтитрите на телевизор Panasonic Viera TX-L47ET5E

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Да пгс са, вадят се конвертират се и се мъксват като идх, точно айрънмена го правих и съм сложил и оригиналните от блурея и тези от унакса. Процедурата е леко играчка, но не отнема време и процесорна мощ.
    Благодаря за линковете, видях филмите. Така излизат субтитрите, но мен определено много ме дразнят... нещо не е както трябва - не излизат ясно четими.... и много напрягат зрението. Определено не бих гледал с такива субтитри - по добре от компютъра по HDMI ili от външен плеър. Ако има начин да се подобри положението при тези който ги вграждаш тогава може...

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #15

    Отговор: Проблем със субтитрите на телевизор Panasonic Viera TX-L47ET5E

    И на мен изглеждат кофти, от плеър от компютър са по-добре. Не ми идва на ум как може да се заобиколи това, по-скоро няма начин. Понеже уж са графични субтитри и виждаш снимките, ама не - нормалните плеъри ги дават по-гладки, да не говорим, че дори и цветовете им можеш да смениш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Телевизор Panasonic Smart Viera и NAS
    От Stuna във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 04-05-14, 23:10
  2. Panasonic TX-L47ET5E 3D LED (проблем при Normal moda)
    От Stag във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 02-09-13, 21:49
  3. Отговори: 0
    Последно: 28-06-13, 07:48
  4. Отговори: 12
    Последно: 15-10-12, 22:25
  5. Wi-Fi адаптор за телевизор Viera Panasonic
    От adgj във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 18-02-12, 00:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе