Резултати от 1 до 9 от общо 9

Нуждая се от съвет - има ли LED или плазма със сходни праметри на PANASONIC TX-P50ST60E?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    8
    #1

    Нуждая се от съвет - има ли LED или плазма със сходни праметри на PANASONIC TX-P50ST60E?

    Здравейте,

    През някой от следващите десетина дена планирам да закупя телевизор.
    Първоначално се бях спрял на PANASONIC TX-P50ST60E. Прочетох доста мнения, според които в момента този модел е с доста добро съотношение цена-качество за 50 инчов телевизор. На живо картината ми допада. Днес посетих магазините на Технополис в България мол и в Парадайс мол. И в двата магазина беше останала само мострата. Не е сигурно, че в някой от останалите магазини ще се намери неразопакована бройка от този модел.
    В момента у нас се гледа ТВ на CRT модел на Беко. Качеството на картината и работата на тунера са незадоволителни.
    Имам впечатления и от 32 инчов лед тв на LG модел 2012г. Като че ли при някои настройки на LG-то се получава леко неприятно усещане докато се гледат филми. Имам усещането, че гледам телевизионен театър.

    Доставчик на кабелна телевизия е НЕТ1 в София. Гледа се единствено кабелна телевизия - националните канали, доста спорт, дискавъри и енимъл планет. В семейството ми няма маниаци на тема кристално качество на звук и картина.
    ТВ се гледа както през деня в сравнително светло помещение, така и през нощта при изключено осветление.
    Разстоянието между ТВ и канапето е около 3,5 метра.
    Не се интересувам от 3D.

    Има ли модел от 47 инча на горе, който да ми препоръчате вместо TX-P50ST60E?
    Без значение дали е LED или плазма.
    Цена до 1800лв.
    На живо в магазина, гледайки подбраната от производителите картина не мога да преценя към кой модел да се насоча.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #2

    Отговор: Нуждая се от съвет - има ли LED или плазма със сходни праметри на PANASONIC TX-P50ST60E?

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...T60E-3D-PLASMA
    в доста магазини го има

    • Технополис Благоевград
    • Технополис Бургас
    • Технополис Бургас 2
    • Технополис В.Търново
    • Технополис Кърджали
    • Технополис Кюстендил
    • Технополис Пазарджик
    • Технополис Перник
    • Технополис Плевен
    • Технополис София Люлин
    • Технополис София МОЛ Paradise
    • Технополис София МОЛ The Mall
    • Технополис София МОЛ България
    • Технополис София Младост
    • Технополис София Сердика
    • Технополис Ямбол



    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...8AS640E-3D-LED
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...47FT60E-3D-LED

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: Нуждая се от съвет - има ли LED или плазма със сходни праметри на PANASONIC TX-P50ST60E?

    Благодаря за информацията.
    Ами май остава да се види дали има останали бройки в Младост и Люлин. В двата Технополиса (мол България и мол Парадайс) разгледах мострените бройки на плазмата. Там нямаше бройки от този модел, които да не са мостра. Вероятно ще изчакам до 13.06 когато би трябвало да започнат нови промоции и ако са останали неразпечатвани бройки от 50ST60E в някой от двата най- големи магазина на веригата в София вероятно ще купя 50ST60E.

    Ще съм благодарен за още коментари и съвети по темата.

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    8
    #4

    Отговор: Нуждая се от съвет - има ли LED или плазма със сходни праметри на PANASONIC TX-P50ST60E?

    Днес посетих Т-с в Младост. Сравних на живо мострите на ST60 с два ЛЕД модела с параметри 47-50 инча и цена до 1800лв. За сравнение използвах фалшка със следните клипчета:
    - японката;
    - футболен мач, който би трябвало да е в HD формат;
    - индиана джоунс в не-HD формат;
    - епизод от сериал в HD формат;

    Пуснах горепосочените видеа на всики ТВ, като редувах гледане в режим с включени подобрения на картината на max и гледане с изключени подобрения на картината на всеки ТВ. Контрастът на всички ТВ беше на 100. Не съм се занимавал да променям контраста.

    Може би отидох вече предубеден в полза на ST60. На място в магазина не успях да забележа съществени разлики с изключение на футболния мач където мисля, че плазмата се справяше най- удачно. Казаха ми че имат само 3 бройки ST60 , които не са мостри. Помолих да донесат от склада онази бройка ST60, която има най- малко навъртяни часове.

    Най- любезният от асистент-продавачите донесе запечатан ТВ от склада. Според него бройката била работила съвсем малко часове. При първоначалното пускане на ТВ не излезна меню за въвеждане на ПИН.
    Влизайки в меню Menu -> Help -> System Information - на ред Status4 пишеше C0820.
    Това предполагам означава, че ТВ вече е работил около 2800 часа. Това са почти 17 седмици работа без прекъсване. Според един от другите асистент-продавачи нямало начин тази бройка да е работила 2800 часа. Друг пък каза, че тази бройка е била мостра в някой от другите магазини на веригата. Според мен дори и да не е бил мостра, някой предишен купувач го е върнал поради някаква основателна причина след като вече го е експлоатирал 2800 часа. Това направо ме отказа от купването на плазмата.
    Любопитно ми беше каква отстъпка биха дали. Човекът с отстъпките предложи 5% отстъпка. Аз поисках 15% отстъпка с оглед на факта, че производителите прогнозират продължителност на живота на плазмените ТВ около 50хил. часа и че те не могат да гарантират дали конкретната бройка е разработена съгласно предписанията на производителя . Тоест в случая те ми предлагаха само 5% отстъпка за бройка, на която около 6% от живота вече е изчерпана.
    Не можахме да се разбереме и си тръгнах без да купя телевизор.
    Този пост е редактиран от techs; 07-06-14 в 15:24.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #5

    Отговор: Нуждая се от съвет - има ли LED или плазма със сходни праметри на PANASONIC TX-P50ST60E?

    Телевизора е на 1020 часа.
    С0000 - това са 200 часа

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    8
    #6

    Отговор: Нуждая се от съвет - има ли LED или плазма със сходни праметри на PANASONIC TX-P50ST60E?

    Явно съм се объркал. 1020 часа ми се виждат множко за нова плазма. Сбърках ли, че не го взех заради това, че вече е работил над 1000 часа?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #7

    Отговор: Нуждая се от съвет - има ли LED или плазма със сходни праметри на PANASONIC TX-P50ST60E?

    Трябва да се провери за отпечатъци преди да се даде оценка.
    Работил е 102 дни по 10 часа.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    8
    #8

    Отговор: Нуждая се от съвет - има ли LED или плазма със сходни праметри на PANASONIC TX-P50ST60E?

    1020 часа ми се вижда доста. Не можах да видя отпечатъци, а доста се взирах докато гледах филмите в магазина.Явно няма да успея да купя плазма.
    Смятам да изчакам до октомври или ноември. Тогава необременен с мисълта за плазма пак ще гледам LED-ове. Замислям се за вариант с гледане на конкретни модели в магазина и последваща поръчка онлайн с възможност за връщане на стоката в определен срок. Няма как да пусна сигнал на НЕТ1 в магазина за да преценя дали картината на даден модел/бройка ще ми допадне.

  11. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #9

    Отговор: Нуждая се от съвет - има ли LED или плазма със сходни праметри на PANASONIC TX-P50ST60E?

    Цитат Първоначално публикувано от techs Виж публикацията
    ......
    Menu -> Help -> System Information - на ред Status4 пишеше C0820.
    .
    Телевизора е на 820 часа. Буквите се сменят на няколко стотици като "C"е крайна, за сега. Моят телевизор е на 2270 часа на 7 месеца от нов и показва в момента C2270... Ако не си убеден в правотата на който и да е от нас обърни се към Панасоник или техен сервиз. Ако аз съм прав тези часове не са нищо. Ти решаваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с плазма Panasonic
    От jovko във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 26-05-13, 22:42
  2. Проблем с плазма Panasonic TH-42PX70E
    От lozunga във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 27-04-13, 00:10
  3. Съвет: MHI SRK/SRC 35 ZJ-S или аналог с плазма (General ASHB 12 LDC)?
    От king_lion във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 22-11-12, 00:56
  4. Коя е по добрата плазма PANASONIC TX-P42X10E или PANASONIC TH-46PY8P?
    От tattoo777 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 21-05-09, 12:34
  5. Panasonic Viera плазма '42 и компот
    От myrshavija във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 16-01-07, 08:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе