Резултати от 1 до 2 от общо 2

Съвет: MHI SRK/SRC 35 ZJ-S или аналог с плазма (General ASHB 12 LDC)?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    2
    #1

    Question Съвет: MHI SRK/SRC 35 ZJ-S или аналог с плазма (General ASHB 12 LDC)?

    Здравейте,

    почти съм се навил да вземем Мицубишито, ама ми е дерт да ви попитам за мнение - много ли ще изгубим ако купим машина без плазмен филтър.
    Хубави неща прочетох също и за LDC-серията на General-а, а пък има и плазма (но шуми повече, пък това е кофти).

    От мненията, които прочетох за MHI също съм впечатлен (е, и то си има кусури: висок минимум, в някои случаи дефроста му не е адекватен, но - не може перфектно).

    За M. Electric казват, че замръзвали, а ние сме в Русе - това е съществен недостатък.

    Стаята е 17 кв.м, панелка, дограма и топлоизолация - след климата (но като се сформира бюджет). Иначе е ниска - 245 см.

    Ще ме посъветвате ли да взимаме Мицибука или ...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Отговор: Съвет: MHI SRK/SRC 35 ZJ-S или аналог с плазма (General ASHB 12 LDC)?

    Ако има фуджицу/фуджи илектрик/дженерал 12LDC взимай него.Ако не мицубишито.Мицубишито е по-тихо.

    От моят опит обаче мога да кажа, че при фуджицу всичко е много индивидуално и изключително много зависи от мястото на монтажа, материала върху който се закрепват стойките на външното тяло, материала на стената през която минават тръбите за фреона и най-накрая самия монтаж на вътрешното тяло.
    При мицубиши тези зависмости са по-малки и почти не влияят на шума.
    Аз имам две фуджица 12 ЛДЦ и при едното се получава резонанс,макар че е с тръбен път от 3.9 метра но той не е от вибрации, а от факта, че терасата на жилището ми е като дъното на квадратна кутия, като прозорците са дъното, а климатика е монтиран преди самия отвор(капак) на кутията(терасата) и има някакво ехо/резонанс в определени честоти.Като спусна външните ролетни щори и не се чува този шум-той е само след първоначално пускане или след дефрост и досега никога не ме е будил и не е бил проблем.

    В офиса е обратното-климатика е изключително тих и макар, че е монторан на външната ми стена с около 1.5 метра тръбен път не се чува, докато дайкина на съседите FTX25JV когато моят климатик не работи или вътрешното тяло е спряло да духа защото е достигнал температура се чува едно скрибуцане от този дайкин на съседите.Скрибуцането се чува и когато моето вътрешно тяло работи, но се ува по приглушено поради лекия шум на излизащият от моят климатик въздух.

    Мицубишито при всички положения е по-тихо, но аз тъй като не държа на пълна 100% тишина бих купил фуджици 12/9 ЛДЦ отново.Беше добра сделка тогава и сега също считам че съм направил добра сделка.
    не очаквайте нещо революционно от плазма филтъра, но фуздуха в стаята при пусната плазма не е застоял сутрин когато се събудите и изобщо не е застоял когато работи плазма филтъра.Цигарен дим трудно ще "почисти", но след запой алкохолните изпарения от дъха при спане ги неутрализира :rolleyes: и на сутринта няма специфичния "аромат" в спалнята...

    По принцип повече климатик без плазма не бих купил.Дори за хола си закупих отделна плазма, тъй като подовият дайкин няма плазма филтър-а те другите филтри са ефективни само за прах- за друго не стават.За деца и болни хора плазма флтъра също си струва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 08-06-14, 00:15
  2. моля за съвет Fudjitsu или General
    От lord_kik във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 07-10-13, 21:12
  3. General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 19-06-12, 21:42
  4. Анатомия на една плазма конзола на климатик General/Fuji/Fujitsu 12 LD(C)
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-11, 18:59
  5. ТЪРСЯ Fujitsu General ASHB-12LD ASYB 12LD
    От CoolDevil във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 19-07-11, 23:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе