Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Защо спряха производството на плазмени телевизори

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #16

    Отговор: Защо спряха производството на плазмени телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    - трептене - виждат го малка част от хората , докато всички виждаме "красотите" в LCD подсветката да не ги изброявам всичките, че трябва да пиша 2 часа
    .
    Докато трептенето постоянно ми се натрапва и ме дразни - вижда се с периферното зрение на светлите кадри а при LCD за да видиш "облаците" в реална ситуация е почти невъзможно или много ама много рядко и то когато свърши филм и се застои черен екран и е много тъмно в помещението - трябват ти 2-3 секунди за окото а то такива кадри само черно за токова дълго време де ще намериш.... За филми и киномани (като мен) си има фулл ейчди проектори - перфекти за целта...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #17

    Отговор: Защо спряха производството на плазмени телевизори

    Да не забравяме, че няма бройка без DSE , "новите" екстри като ефект фенерче и т.н. ... Всяка технология си има недостатъци , но вече и след толкова години "прогрес" все още за мен поне недостатъците в LCD-та са в пъти повече и по-досадни , отколкото при плазмите ... спрели развитието си преди 4-5 години ... мамка му и прогрес
    Както писах - причините за спирането на плазмите нямат нищо общо с основното им предназначение - картината ... ама там и маржа в печалбата е доста по-малък - как ще ти продават малко пластмаса залепена с двойно залепващо тиксо, панел и платка за една торба пари

    п.п.То и навремето бетамакс-а бяха по-добри , ама VHS "завладя" света ...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #18

    Отговор: Защо спряха производството на плазмени телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Както писах - причините за спирането на плазмите нямат нищо общо с основното им предназначение - картината ...
    Погледни го от друга гледна точка, така големите екрани стават по-достъпни за масата от потребители. Никога не съм имал плазма само поради една причина $$$.
    Сигурен съм, че ако Панасоник бяха пуснали СТ сериите на 1/2 пари щяха да се купуват много повече от ЛСД-тата.

    Консумацията греенето и дебелината не са за пренебрегване. Черното ST60 според rtings е 0.011 cd/m2
    А новите ЛСД-та в лицето на KS8500 докарват 0.014 което е доста близко за разлика от яркостта 82 vs 537 cd/m2


    Този пост е редактиран от Zygot; 25-08-16 в 00:51.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #19

    Отговор: Защо спряха производството на плазмени телевизори

    Грешка

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #20

    Отговор: Защо спряха производството на плазмени телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Погледни го от друга гледна точка, така големите екрани стават по-достъпни за масата от потребители. Никога не съм имал плазма само поради една причина $$$.
    Сигурен съм, че ако Панасоник бяха пуснали СТ сериите на 1/2 пари щяха да се купуват много повече от ЛСД-тата.

    Консумацията греенето и дебелината не са за пренебрегване. Черното ST60 според rtings е 0.011 cd/m2
    А новите ЛСД-та в лицето на KS8500 докарват 0.014 което е доста близко за разлика от яркостта 82 vs 537 cd/m2


    Цените на плазмите в повечето случаи бяха по-ниски от аналогичните им като клас и размер LCD-та - моят 50ST60 ми излезе към 1800лв - 47LM660 който смених с нея беше към 2000лв ... за сравнение качество на картината и дума не може да става ...
    Данните за черното са доста по-надолу , доколкото си спомням , а в случая правиш сравнение на върхов клас LCD от 2016г. със среден съм нисък клас плазма от 2013г. ..май ...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    144
    #21

    Отговор: Защо спряха производството на плазмени телевизори

    За мен основната причина е постигането на по-голяма печалба чрез по-ниски разходи за производство, и с компромиси по отношение на качеството на картината, особено в най-масовия потребителски диапазон. Частичната компенсация са опитите за интегриране на някои компютърни функции в ТВ, но мен лично това не ме интересува. За това си имам компютър. Искам да имам и Тв, който да мога да гледам... Между другото заради манипулирането на подсветката много от LEDовете мигат ужасно и това го забелязвам много повече отколкото на плазмата. А на максималната си яркост, когато подсветката не се модулира, ми е твърде ярко, не мога да гледам към екрана.

    През 2011-2013та аз лично бях "виновен" няколко мои добри приятели да се сдобият с плазми, а не с LCD. Един от тях не е толкова доволен, но не от нещо друго, а от липсата на истински smart функции в ТВто му (от серията G20). Но от най-важното - картина и звук (поне за мен) - никой не се оплаква
    Наистина може би OLED и сходните му технологии са оптималното решение за момента, но цената още "щипе" по джоба

    П.П. Като оставях ТВто в сервиза, докато го вади от кашона за да го огледа отвън, приемчикът измънка "бях забравил колко са тежки". Вярно е, тежи 28 кг .
    Този пост е редактиран от zlatacho; 02-09-16 в 00:03.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #22

    Отговор: Защо спряха производството на плазмени телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Щото ги налазиха пишман еколозите - всичко друго са глупости ... щом произвеждаха дори 32" не смятам, че проблем щеше да е 65" 4К модел ...
    Тцъ...

    Не могат да произвеждат големи размери телевизори, поради голямата консумация на ток.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #23

    Отговор: Защо спряха производството на плазмени телевизори

    Възможността за голям размер на тв и консумацията са две различни неща - аз нали точно това пиша - не е проблем размера - World's biggest TV: Panasonic's 4K2K 3D 152-inch Plasma ... проблема , е че някой ти казва , че не можеш да продаваш/си купуваш уред консумиращ над определена мощност

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    104
    #24

    Отговор: Защо спряха производството на плазмени телевизори

    М да в моята железария продавам обикновени крушки на които пише че не са за домашна употреба.И така вече седма година.Равносметката на продажбите е 90% за волфрам и 10% за енергоспестяващите.През 2010 добре послушах Христослав и взех 42G20.Вечер няма по голям кеф като седна пред плазмата и си пусна попкорна,картината е несравнима с другите ми две ТВ-та Samsung и LG- LCD LED кенефчета.Домашните обикалят от стая в стая и хоп седнат пред плазмата.Но историята показва друго.Компакткасетките убиха ролковия магнетофон и грамофона.VHS уби Betamax на Сони.Mp3 уби CD.И накрая май кореиците взеха превест над учителите си японците,включително и в автомобилостроенето.И най накрая китаеца ще победи или вече е победил.
    Този пост е редактиран от bobi700402; 11-09-16 в 04:22.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 15:20
  2. Отговори: 0
    Последно: 02-03-12, 11:17
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-02-12, 11:25
  4. Отговори: 1
    Последно: 05-12-07, 14:12
  5. Плазмени телевизори
    От Julian във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-02, 18:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе