Изненадата обаче идва от задната част, която е много по -минималистична от миналата година! Това първо се усеща в тежестта на телевизора: когато го инсталирахме, бяхме много изненадани от лекотата му. Със само 17 кг (без стойката) това е най-лекият 65-инчов OLED телевизор, който сме тествали досега. HZ1000 все още показва 10 кг повече на кантара.
Сензорът за околна светлина обаче е активиран по подразбиране в режим Filmmaker. Това дава възможност да се адаптира изображението според условията на гледане, по -специално чрез регулиране на гама кривата и яркостта. Посред бял ден ние възприемаме, че тъмните области на изображението са преекспонирани, неизбежно колориметрията след това е по -малко точна, но остава доста вярна с тази функция, която ни позволява да се възползваме от добрата видимост и да поддържаме добро ниво на детайлност през целия ден. Хубавото тук е, че няма от какво да се притесняваме: изображението ще възвърне своята точност и вярност, тъй като околната светлина намалява интензивността, до изживяването на тъмните помещения.
Нашите мерки
Избрахме режима Professional2 за нашите измервания, след което проверихме и уместността на сензора за околна светлина с режима Filmmaker. По подразбиране изобразяването е малко прекалено горещо и става твърде студено, ако изберете опция, различна от Hot2 или Hot1, в рамките на температурните параметри. Въз основа на това наблюдение, ние предпочетохме да намалим усилването на червеното до -7 и това на синьото до -1, основна настройка, която ни позволява да бъдем по -близо до референтната стойност от 6500 K.
След като нашата настройка бъде приложена, цветната температура е отлична с измерване при 6486 К. Кривата е перфектно стабилна в целия спектър или почти.
От друга страна, когато излезе от кутията, чувстваме, че изображението черпи малко прекалено много върху червеното.
При цветна температура, много близка до референтната, получаваме абсолютно безупречни нива на сивото. Делтата Е тук винаги се намира под стойността на 2.
Гама кривата е безупречна. Със средна гама от 2.41, JZ1000 е много верен, като се придържа перфектно към референтната крива.
Средната Delta E е 0,89 и никой нюанс на цвят не надвишава референтната стойност, отвъд която се усещат хроматичните отклонения. Това е най-ниската стойност, която сме виждали тази година.
Най -добрият избор за всеки ден?
Режимът Filmmaker е оборудван по подразбиране с Intelligent Sensing. Това означава, че като изберете този режим на картината, сензорът за околна светлина се активира. Това е значителен избор от страна на Panasonic, защото ако се придържаме към различни проучвания и статистика, изглежда, че по -голямата част от потребителите не докосват опциите за изображения и разширените настройки и обикновено просто превключват от един режим в друг.
Следователно тази опция дава възможност за адаптиране на изображението според средата на зрителя. Казано по-просто, колкото по -силна е околната светлина, толкова повече тъмните зони ще бъдат преекспонирани, за да се отблокират черните. Идеята очевидно не е лоша, защото ни позволява да поддържаме добро ниво на детайлност дори посред бял ден и знаем, че гледането в това състояние не е особено силната страна на OLED телевизорите и тяхната лъскава плоча.
Изненадата най-накрая е, че верността остава на срещата, въпреки че визуализацията е адаптирана според яркостта. Както може да се види тук, средната Delta E е само 2,15 в средата на деня и показва леки отклонения, но нищо лошо.
Веднъж потопен в тъмнината, телевизорът възвръща образа си, калибриран почти до съвършенство, с Delta E от 1,36 за този режим на режисьора.
Светлинният пик достига 741 cd/m² при прозорец от 10%, той е по-добър от HZ1000, но разликата очевидно не е значителна в сравнение с предходното поколение. За по -добър светещ връх е необходимо да се обърне към JZ2000 и неговия панел, модифициран от инженерите на Panasonic.
Средната Delta E е 1,88 в HDR, в режим True Cinema. Като цяло вярността отново е на срещата с изобразяване, което почти не показва дрейф.
Delta E HDR: 1.88
JZ1000 продължава да демонстрира своите отлични постижения в цветовите пространства. Рек. По този начин 2020 г. е покрита до 76,2%, резултат, който се нарежда сред най -високите, които сме виждали по телевизията за това пространство. Покритието на DCI-P3 е отлично, 98,38% по-точно.
https://infogram.com/input-lag-on-tv-1h174951d5vl2zj