Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

PHILIPS 42PFL7603D проблем!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    19
    #1

    PHILIPS 42PFL7603D проблем!

    Взех си въпросното тв.

    Като пуснах пц през хдми при вкл. тв сичко е наред но после като сменя на някой канал и се върна на хдми казва няма сигнал, единтвено като извадя кабела и го сложа докато е на съответния канал включва.
    На компа ми излиза 120хз а пише че моделът е 60 дали ако ъпдатна фирм. ще изчезне опцията или просто компа лъже нещо, но тв работи в този режим.
    При игри забелязвам леко замазване но не при всички, например при футболните ако се загледаш в краката на играчите или при преместване бързо на камерата дали е от дефектен модел, дали е щото е 60 хз или пък защото е голям като размер 42"?

    Някой ако знае ще съм много благодарен защото се чудя дали да върна тв а то има срок в който ти връщат парите!

    Мерси!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Re:PHILIPS 42PFL7603D проблем!

    Всички LCD телевизори работят на 60Hz. Затова подавай такъв сигнал.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    19
    #3

    Re:PHILIPS 42PFL7603D проблем!

    Как всички това значи ли че тези 100 дори 200 хз дето ги предлагат са просто реклама :О
    Между другото проблема с лага при игри при филми го няма колкото и да е динамичен филма дори да има е супер минимално но при игрите се вижда

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #4

    Re:PHILIPS 42PFL7603D проблем!

    100,200 хз няма значение при сигнал подаден от pc всички си работят на 60хз без значение колко подържа тв-то,проблемът е ,че не си четете инструкциите към продуктите.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Re:PHILIPS 42PFL7603D проблем!

    Системите 100-200 херца най-общо казано преобразуват вече получения сигнал във 100-200 херца. На практика е доста по-сложно, но така или иначе тези 100 херца не са като на кинескопа да му зададеш честота на опресняване толкова и той така да трепти с тази честота.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    19
    #6

    Re:PHILIPS 42PFL7603D проблем!

    Пич, прочел съм изнструкциите точно затова попитах като ми излиза тая опция на тв дали пц не се лъже нещо?
    И да като има тв-та по 200хз и дори 600 които са ми прекалено скъпи за да купя не съм чел техните инструкции.
    Някой знае ли дали това забавяне при игри го има само при мен, на всички голями монитори или пък на всички които не поддържат 100хз, наистина се чудя да върна телевизора.

    лазарус18, мерси!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7

    Re:PHILIPS 42PFL7603D проблем!

    Компютърни формати подържани от 42PFL7603D/12
    640 x 480, 60, 72, 75, 85Hz, 800 x 600, 60, 72, 75, 85 Hz, 1024 x 768, 60, 70, 75, 85 Hz, 1920 x 1080i, 60Hz, През входа за HDMI/DVI,

    Някъде да пише че подържа 100Hz през HDMI/DVI ??
    Няма телевизор който да поддържа 100Hz сигнал от външен източник !!
    Тези 100Hz ,200Hz телевизора си ги генерира сам хардуерно !!

    Лагът на този модел е наистина голям и това е от шасито/хардуерно/и не може да се намали
    7603 input lag:
    1920x1080 -- 125 ms on average
    1280x720 -- 105 ms on average
    миналата година в старата тема писах че който си търси монитор за игри да избягва този модел
    за това основният ми съвет е като си купуваш телевизор да го тестваш на място в магазина с лаптоп
    дал съм тестове в темата

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    19
    #8

    Re:PHILIPS 42PFL7603D проблем!

    Тествах компа на 32 инча най обикновен модел почти без екстри и е по-бързо едвам се забелязва проблема, а дори е с повече милисекунди реакция, не разбирам.
    Аз мислех че лагът е само при подаваната картина тоест ако мръднеш мишката тя мърда по късно но не и да замазва :О
    Нямам лаптп с хдми днес ще ходя до магазина май, интересното е че там ми пуснаха същия модел с Х накрая което значи мпег 4 нищо повече и ПС3 с няква игра с коли и нямаше проблем но може би колите не са толкова динамични, все пак са по голями образите докато малките футболистчета....

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #9

    Re:PHILIPS 42PFL7603D проблем!

    Цитат Първоначално публикувано от Zvdo
    Тествах компа на 32 инча най обикновен модел почти без екстри и е по-бързо едвам се забелязва проблема, а дори е с повече милисекунди реакция, не разбирам.
    Аз мислех че лагът е само при подаваната картина тоест ако мръднеш мишката тя мърда по късно но не и да замазва :О
    Нямам лаптп с хдми днес ще ходя до магазина май, интересното е че там ми пуснаха същия модел с Х накрая което значи мпег 4 нищо повече и ПС3 с няква игра с коли и нямаше проблем но може би колите не са толкова динамични, все пак са по голями образите докато малките футболистчета....
    лага не е само от матрицата-основно е от хардуерната обработка на сигнала-колкото повече се обработва видеосигнала от процесора толкова по-голямо е забавянето
    - затова има режим GAME-при него всички подобрители на картината се изключват и от там лага е по-малък

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    19
    #10

    Re:PHILIPS 42PFL7603D проблем!

    Аз нямам гейм моде в опциите или поне не го намирам.
    Значи тествах с компа другят модел и действително там лагът е около половината, почти не се забелязва, но при мен е голям.
    Понеже е на промоция модела тествах и друг и той беше така, да не би промоционалните да имат дефект(отзад не пише да са оправяни нещо) , защото такава голяма разлика между този модел и този с Х като ги дават абсолютно еднакви, само тъпия декодер.

    Пс. Ползвам последен фирм на тв и последни драивери за компа!

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #11

    Re:PHILIPS 42PFL7603D проблем!

    този модел не е предназначен за игри поради големият лаг-заради това компанията не предвидила настройка GAME MODE
    предлагам ти да почетеш тук FAQ на руски за Philips /само 4 страници е/ приятно четене и образоване
    http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=62:14399

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    19
    #12

    Re:PHILIPS 42PFL7603D проблем!

    Ей, златен човек си ти

    Малко ми е трудно с руския но ще се оправя.
    Мисля не ме разбра, като явно аз не съм обяснил добре, сега ще опитам.
    Моделът с Н накрая е абсолютно същия, няма гейм моде и тн, 1:1 гледам го в каталог на филипс в нас и в сайта им, но когато го тествах в магазина (просто там имаха само тоя модел) се справи по добре определено, идеята е че след като моят е на промоция може да е с дефект нещо, виждал съм такива. Когато звъннах във филипс също казаха да го занеса за ремонт.
    В книжката ми пише че поддържа пц вход 1920х1080 и 1024х768 горе долу няма разлика в представянето, обаче ти си написал 1920x1080 -- 125 ms on average
    1280x720 -- 105 ms on average реших да го тествам на 1280х720 е да ти кажа заспа разликата определено е МНОГО по голяма от 20 мс. Замазването е едва забележимо и се играе супер, докато на голямата резолюция може да те заболят очите наистина мисля че не е нормално да има таква голяма разлика след като тук я дават само 25мс. Много ми е интересно да чуя някой техник от филипс но там вдига една жена и само казва донесете го и така.

  16. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #13

    Re:PHILIPS 42PFL7603D проблем!

    @Zvdo
    Ти май бъркаш "input lag"(забавяне показването на входящия сигнал) с "motion blur"(загуба на детайлност при бързо движение). Двете нямат нищо общо.
    В първия случай става въпрос за забавяне визуализирането на сигнал влезнал в телевизора поради неговата дълга обработка в самия телевизор. Т.е. ако дадена сцена е подадена на HDMI входа от източника във време Х, то на екрана ще я видиш във време Х + 0.125сек. Това няма никакво значение при гледане на филми, но може да е фатално при игри. Например ти виждаш, че целта е на мушка и натисаш спусъка, но реално това което виждаш се е случило преди 0.125сек, и в момента на изстрела целта е на различно място и ти стреляш в нищото и играта отчита пропуск.
    Когато говорим за "замазване" на картината при движение имаме предвид или загуба на детайли поради невъзможността на телевизора да показже всички линии при бързо движение(например от 1080 линии се показват само 600 или 800) и това се нарича "motion blur", или имаме предвид "замазване" дължащо се на бавната реакция ма кристалите на самата матрица(виждаш следа след топката например).
    Като чета постовете ти, ти явно се оплакваш от лоша картина при игри, а не от "input lag". И проблема ти вероятно идва от настройките на видео карта и телевизор, който проблем е почти винаги решим. Но проблема с "input lag" на 7603 е хардуерен и никога няма да можеш да отстраниш

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    19
    #14

    Re:PHILIPS 42PFL7603D проблем!

    Златко,

    разгада ме,

    не ми пука за забавянето виждам точно следа след топката да кажем, но това мисля е малко а виждам доста замазано точно защото част от лините липсват от близко се вижда съвсем ясно как липсват линии и мисля че точно като са по малко линиите виждам топката замазано защото няма ясен контур, но съм убеден че показва по малко линии и то точно тези който са по хоризонтала тоест 1080 но реално са по малко на 720 няма никакъв проблем. Но тествах на друг тв със същите настроики същия комп нищо не съм пипал и беше много по добре. В руския форум четох за артефакти обаче не разбирам руски и не можах много да ги разбера, но мисля че при движение на мишката виждат това което и аз някои линии просто липсват.
    Някакъв съвет с какви настройки да го подобря?

    Пс. сега ще гоогле мошън блур, не знаех как се казва а колко търсих да се..... , а иначе бавни кристали уж 5мс. трябва да са достатъчни. Точно това се чудех на стар лаптоп не съм имал проблеми са изведнъж на далеч по нова технология съвсем видимо и дразнещо.
    Пс. за инпут лаг гледах клипчета в тубето (преди да купя тв) и мисля че е преодолим чисто психически, аз за сега не го усещам, може би щото имах джойстик който реагираше доста по бавно, за сега не го забелязвам и не ми пречи.

    Благодаря за помоща, въпреки че не бях успял да обясня добре!

    едит: това което показа гоогле за мошън блур определено не е моя проблем, точно липса на линии е, вече съм сигурен!
    Това което прочетох в уикипедия за 1080и маи е точно моя проблем, при този начин се показват само половината линии 540 и при видео не липсвали защото се дублирали нещо си, а при други кадри се виждат, но пък на тв пише че поддържа 1080п а пък на видео картата имам да избера само резолюция (не пише п или и, както на обикновен монитор) и отделно херците, там имам 25и, 30 и 50 и 60 без озна1ения работи най добре на 50 60 хз и нагоре. На 30 и картината е яко зле.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #15

    Re:PHILIPS 42PFL7603D проблем!

    Цитат Първоначално публикувано от Zvdo
    Взех си въпросното тв.

    Като пуснах пц през хдми при вкл. тв сичко е наред но после като сменя на някой канал и се върна на хдми казва няма сигнал, единтвено като извадя кабела и го сложа докато е на съответния канал включва.
    Сигурно си с АТИ видеокарта. И при мен с Тошиба при превключване на входовете и се губи образа.
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,35136.0.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблем с Philips
    От hopcyns във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-01-16, 15:59
  2. Philips 4007 wi-fi проблем
    От Azmo във форум Philips телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 26-07-13, 18:49
  3. ново старо 42PFL7603D/12 Philips покупка
    От isergi във форум Philips телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 18-01-13, 17:13
  4. Philips LCD 42 проблем!
    От pet1r83 във форум Philips телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 28-01-11, 19:36
  5. PHILIPS 42PFL7603D/12 - Първи впечатления (LCD vs. Plasma)
    От roumen68 във форум Philips телевизори
    Отговори: 72
    Последно: 12-12-10, 21:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе