Цитат Първоначално публикувано от TAHCY
Освен това режима на 'a пак оставя черни черти отстрани - просто са по малки изтеглени към края.
На старият ми PHILIPS 7603 никога не съм забелязвал да има черни ивици отстрани при настройка AUTO...

Освен това повечето канали си ги показва нормално 4:3.
И се получава супер глупаво - някой канали ги пуска без да ги реже - други реже ...
Това зависи мащабите на предаване от съответнат телевизия. TV7 и Pro BG /BTV Action от 22,01,2011г/ си предават в мащаб 16:9

Всички модели на LG например които гледах имат "задължителен" режим 4:3 - затова ми беше въпроса.

hristokk ако ти е удобно пробвай да избереш картина "PC" и избери "Немащабиран"
Как се виждат каналите ?

hristoslav2 Определено съм претенциозен към гледането на правилни форми - не искам всички по екрана да са +20кг все пак
no offence
Благодаря за отговорите и приятно гледане.
Аз също съм претенциозен И в момента съм недоволен от мащабирането на настоящият ми Panasonic....Philips са по-добри в тази област. Имам база за сравнение.
на AUTO Panasonic-а разтяга 4:3 картината по хоризонтала ,но не и по вертикала-затова гледам леко сплескани хора докато при Philips ги разтяга както по хоризонтала така и по вертикала - 4:3 я реже отгоре и отдолу картината за да я покаже в правилни пропорции на екран 16:9. Освен това Panasonic е значително по-бавен в анализирането на мащаба на картината и съответната реакция.