Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Philips 42PFL5405H - въпрос за цифров тунер и канали

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #1

    Philips 42PFL5405H - въпрос за цифров тунер и канали

    Здравейте и весели празници.
    Преди два дни се зарадвах с подарък въпросния ТВ.
    Имам кабелна и цифровия тунер след доста играчка и 10то сканиране докато разбера, че трябва да се даде на пълно сканиране и стъпка 1mhz за да изкара най много канали... но успях.. и хванах май почти всички канали. Проблема обаче който видях после е че К1, BTV и NTV не са оригиналните... а с 3 часа назад... а след разцъкване на всички не намерих други... с 2, 1 и 0 назад... та как да дам и как се сменя между различните варианти... отделни канали трябва да прихване или нещо от менюто се сменя някак.. рових сканирах за актуализации... но нищо... ?!? Моля помагайте, че иначе трябва да гледам аналоговите версии и е кофти качеството много...

    Благодаря...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #2

    Re:Philips 42PFL5405H - въпеос за цифров тунер и канали

    Няма ли кой да помогнее ((
    Пробвах търсене на различни държави както четох някъде Финландия, Германия Норвегия...... не помага... K1, БТВ, Нова и HBO са ми с 3 часа назад... други техни версии няма... аз не съм и на ясно но трябва да са като отделни канали ли???

    на настройки давам пълно сканиране.. стъпка 1mhz вместо 8 и пак нищоооо... все същото... то поне да си бяха нормалните часове... не ме бърка, че тези 1,2,3 назад ги няма.. ама така е много дразнещо... с 3 часа назад....

    ПП: сега видях че след някое бързо сканиране на Финландия или не съм вече сигурен и аз.. намира само 10 канала, основни със сегашно време... като за име на мрежата си изписва и името на кабелната... и май точно тези 10 при последващо пълно сканиране и вече намерени 128 канала/не изписва името/ като обаче май тези 10 канала точно са с назад време... 2-3 часа... но намерените 10 преди това се губят... как да ги запазя въпреки новото търсене и инст. на канали?!?!!!!

    Моля дайте идея как да се оправи това... моляяяя

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    28
    #3

    Re:Philips 42PFL5405H - въпеос за цифров тунер и канали

    Защо не звъннеш на доставчика на кабелна и да попиташ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #4

    Re:Philips 42PFL5405H - въпеос за цифров тунер и канали

    Защото по принцип пакета цифрова е +5лв. като ти дават устройство... само че моя ТВ си има цифров тунер и си ги хвана като изключим споменатия проблем... и ако се обадя може и да ме накарат пак да плащам... не ми се рискува...

    Въпроса е как след пълното сканиране да добавя 10те от бързото/с реалното време/ или обратното ако е по лесно......

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #5

    Re:Philips 42PFL5405H - въпеос за цифров тунер и канали

    След голяма играчка и малко ръчно сканиране по честоти разбрах, че оригиналните 10 са на честота 602.. а тези с 3 часа назад на 714mhz, но при сканиране и съхраняване те се припокриват... пробвах да преименувам и преместя позиция, но всяко пускане на търсене и след съхраняване припокрива другите... за другите часови разлики не знам още честотите, но и няма смисъл след като не мога да ги добавя без да затрия другите... някой ако знае как да стане моля да сподели!!!

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:Philips 42PFL5405H - въпеос за цифров тунер и канали

    Триеш онези с отместването, после сканираш ръчно честотата на каналите без отместване и добавяш само тях. Не пускаш пълно сканиране, защото пак ще ти ги припокрие. Изключваш си всички ъпдейти на тунера, за да не ти ги намери без ти да искаш и пак да ги презапише.
    А вината - смотан кабелен оператор.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #7

    Re:Philips 42PFL5405H - въпеос за цифров тунер и канали

    Да така направих.. пуснах пълно сканиране.. след което дадох ръчно да намери тези 10 и да ги припокрие... изключих актуализирането както каза... а ако нещо се наложи винаги знам как ръчно да припокрия с каналите с време назад.. става бързо... само дето знам честотата само за 3 часа назад но едва ли ще се налага изобщо...

    Много тъпо наистина... мерси много

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    9
    #8

    Re:Philips 42PFL5405H - въпеос за цифров тунер и канали

    някакви други проблеми имаш ли с телевизора, качеството на предаване как е, ...от кабелната, ..от USB плеъра...?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #9

    Re:Philips 42PFL5405H - въпеос за цифров тунер и канали

    еми чесно казано няма с какво да сравня... струва ми се супер в сравнение с досегашния 22" кинескоп
    цветовете са супер.. качеството на картината на каналите с добро качество също.. но нашата кабелна си е смотана и малко са такива канали... от малък град сме и е само 1.. а булсат не ми се прекарва...
    от флашки... видях че не всички mkv файлове тръгват...
    от 4-5 пробвания тръгнаха 2 концерта на по 1-2ГБ но 2 филма на по 5гб които пробвах не тръгнаха... незнам дали размера е от значение тука :D или е друго ... даде че не чете файла или не намира.. по нататъка ще пробвам и с други като имам време и ми се занимава... иначе с лаптопа и HDMI никъв проблем...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    9
    #10

    Re:Philips 42PFL5405H - въпеос за цифров тунер и канали

    Цитат Първоначално публикувано от hristokk

    .. става бързо... само дето знам честотата само за 3 часа назад но едва ли ще се налага изобщо...

    Много тъпо наистина... мерси много
    Да не си от Асеновград

    Ако не си,намери някой с тунер от кабеларката и погледни честотите там :rolleyes:

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    13
    #11

    Re:Philips 42PFL5405H - въпеос за цифров тунер и канали

    Имам въпрос към hristokk.
    Искам да си купя същият модел: Philips 42PFL5405H

    В магазина обаче забелязах нещо много странно - при пускане на нормалen SD канал, не успяхме
    да пуснем телевизора в режим 4:3 (включително 3ма продавачи от ТМ Варна,до Метро)

    Този режим тръгва само на някой канали когато избера опция: Авто мащабиране
    Но така избрано на повечето канали се пуска някакъв странен Zoom режим.

    При теб също ли е така ?
    как гледаш SD каналите в режим 4:3 ?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    127
    #12

    Re:Philips 42PFL5405H - въпеос за цифров тунер и канали

    Ами то при мене няма 4:3 или 16:9 режими..... има:
    -Автозапълване
    -Автомащабиране
    -Супермащабиране
    -Разтеглен екран
    -widescreen

    Значи... каналите които са 4:3 се виждат реално май само на режим Автомащабиране и при цифровите и при аналогови канали. При другите или се разтегля или реже..
    ОБАЧЕ... наистина при някои канали нещо мащабира повече... мисля че се получава като гледам при такива които логото им или част от него е в черното горе над самата картина а не в нея... и екрана разтяга по картината а логото или изчезва или е изрязвано.. явно когато по тези канали дават 16:9 филми го прави... и има логика... какво като махне логото
    аз лично си гледам на последното widescreen... малко ги разтяга но без да реже.. черните ленти в страни ме дразнят иначе...
    А и има цифрови канали които са си нормално при такъв режим... за съжаление все още са малко

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    13
    #13

    Re:Philips 42PFL5405H - въпеос за цифров тунер и канали

    Чесно да ти кажа не виждам никаква логика да ми реже картината - ако изришно не съм му задал такава настройка.
    Прочетох в ръководството, че ако е избран режим на "картина" - "PC режим"
    става активен и режим:
    "Немащабиран"

    Можеш ли да пробваш в този режим как нормално ли се вижда 4:3 без да реже картина ?

    В този режим има ли видима разлика в картината ?

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,408
    #14

    Re:Philips 42PFL5405H - въпеос за цифров тунер и канали

    Цитат Първоначално публикувано от TAHCY
    Имам въпрос към hristokk.
    Искам да си купя същият модел: Philips 42PFL5405H

    В магазина обаче забелязах нещо много странно - при пускане на нормалen SD канал, не успяхме
    да пуснем телевизора в режим 4:3 (включително 3ма продавачи от ТМ Варна,до Метро)

    Този режим тръгва само на някой канали когато избера опция: Авто мащабиране
    Но така избрано на повечето канали се пуска някакъв странен Zoom режим.

    При теб също ли е така ?
    как гледаш SD каналите в режим 4:3 ?
    Хайде и аз да ти задам въпрос. Ти какво искаш-да прецакаш телевизора със това гледане в режим 4:3 ?? Имаше 4 случая от 2007 година насам.
    Не се шегувам...Предупреждавам всички ,че при продължително гледане на картина в мащаб 4:3 /на LCD телевизор 16:9/ се получава отпечатване . Тоест - получава се разлика в яркоста и цветовете ,там където е имало картина и там където са били черните ивици.
    Затова си има режим Автомащабиране ,където си разтяга картината от 4:3 на цял екран ,като реже две вертикални ивици-отгоре и отдолу.
    При този режим процесора скалира ,като взема предвид границите на картината/вертикалните без логото-то не ви и трябва/ + субтитрите /дори да са на черен фон/.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    13
    #15

    Re:Philips 42PFL5405H - въпеос за цифров тунер и канали

    Знам за проблема с "оптпечатването". Виждал съм го на два телевизора LG (32" - за съжаление не знам моделите)
    Лично аз смятам да гледам каналите както са си 4:3 или 16:9
    Пуснали са доста канали 16:9 и HD(пак 16:9) и преполагам, че често ще се сменя формата иняма да стои дълго на 4:3 за да се получат черти.

    Освен това режима на PHILIPS'a пак оставя черни черти отстрани - просто са по малки изтеглени към края.
    Освен това повечето канали си ги показва нормално 4:3.
    И се получава супер глупаво - някой канали ги пуска без да ги реже - други реже ...
    Всички модели на LG например които гледах имат "задължителен" режим 4:3 - затова ми беше въпроса.

    hristokk ако ти е удобно пробвай да избереш картина "PC" и избери "Немащабиран"
    Как се виждат каналите ?

    hristoslav2 Определено съм претенциозен към гледането на правилни форми - не искам всички по екрана да са +20кг все пак
    no offence

    Благодаря за отговорите и приятно гледане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сканиране на цифров канали DVB-C)
    От vasko_123 във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 01-02-13, 18:07
  2. Съвети за PHILIPS 42PFL5405H
    От tatiana70 във форум Philips телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-05-12, 11:44
  3. LG 42LD465, LG 42LD550 или PHILIPS 42PFL5405H - моля за съвет
    От TAHCY във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-11, 22:51
  4. Цифров сигнал за телевизор без цифров тунер
    От oggieasp във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 17-05-10, 20:22
  5. Отговори: 9
    Последно: 27-03-09, 07:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе