Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38

Philips 32PF9966/10 Cineos - HDMI ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #1

    Philips 32PF9966/10 Cineos - HDMI ???

    Здравейте уважаеми колеги. Днес си закупих втора употреба Philips 32PF9966/10 (евентуално 10) и макар и да е на "баба ми" на годините (2004), то е един здрав и качествено направен телевизор. Веднага му чучнах кабеларката (по кабел) и ми излезнаха всичките програми със задоволително за гледане качество. Дотук добре! Реших обаче да изкарам и HD качество чрез DV-I (HDMI) и му навързах един X-Tremer. Изненадаааа! Поне 5 пъти ми изписа, че не разпознава формат и 2 пъти с една ужасна картина, която в ляво на екрана е с черта и долу е на квадратчета и една общо взето боза. Отказах се и реших през скарт-та да бъда поне малко щастлив! Уви и там не!!! Въобще не ще да мъцне на скарт - син екран и до тук!
    Някакви идеи как да подкарам HDMI или поне скарта? Ръчках, ръгах, променях настройките в менюто, но никакъв шанс.
    Помагайте, щото добре се изложих пред децата!

  2.  
     
  3. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #2

    Отговор: Philips 32PF9966/10 Cineos - HDMI ???

    Мисля, че телевизора Ви е HD Ready. Пробвахте ли да настроите изходния сигнал на X-Treamer да не е 1080р, а 720p или 1080i?

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #3

    Отговор: Philips 32PF9966/10 Cineos - HDMI ???

    vdsvicky
    Заслужаваш да ти тегля една....Даваш луди пари за Vintage Audio, а се стискаш за тв на децата..
    Много добре знаеш, че съм винаги насреща за теб. Защо не попита преди да купуваш??

    Има ли възможност да го върнеш?

    IPS, 100Hz с лампова подсветка и аналогов тунер...
    Лампите са му на изживяване със спаднала яркост и промяна в диапазона на излъчваната светлина.

    32PF9966/10 Philips Cineos widescreen flat TV 32PF9966 81 cm (32") LCD HD Ready with Pixel Plus 2 and Ambilight - Philips Support

    Прочети страница 21

    http://download.p4c.philips.com/file...10_dfu_eng.pdf

    http://download.p4c.philips.com/file...66_10_pss_.pdf

    LCD WXGA display, 1366 x 768p
    Supported Display Resolution
    • Computer formats
    Resolution Refresh rate
    640 x 480 60Hz
    800 x 600 60Hz
    1024 x 768 60Hz
    1280 x 768 60Hz
    • Video Formats
    Resolution Refresh rate
    640 x 480i 1Fh
    640 x 480p 2Fh
    720 x 576i 1Fh
    720 x 576p 2Fh
    1280 x 720p 3Fh
    1920 x 1080i 2Fh
    1920 x 1152i 2Fh
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-10-17 в 21:33.

  5. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #4

    Отговор: Philips 32PF9966/10 Cineos - HDMI ???

    Приемам критиката ти и се извинявам. Попадна ми уж на згодна цена. Доста запазено е и предава О'к. Мога да го върна, но ще се скарам сериозно с мой приятел и по-добре е да си замълча. Сега се опитвам да излезна от положението... Ще пробвам с друг сетопбокс, да видя какво ще се получи. Странното е, че през скарта ми излиза син екран и до тук.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5

    Отговор: Philips 32PF9966/10 Cineos - HDMI ???

    Виж в настройките на сет-топ-бокса трябва да има настройка на подаваният по Scart сигнал - CVBS или RGB - пробвай и с двете позиции.
    Изобщо поиграй си с настройките на бокса..

    На твое място бих го върнал. "Приятелят" ти се е възползвай от незнанието ти в областта, и ти го е пробутал.

  7. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #6

    Отговор: Philips 32PF9966/10 Cineos - HDMI ???

    Ице, прав си за "приятеля" ми. Вече ще си имам едно наум за него. Наистина бих искал да го върна, но децата го харесаха и така му се радват. Ще си поиграя с настройките и входовете. Иначе е отлично запазен и цветовете са му екстра - учудващо за тази възраст.
    Следващия път ще те питам за телевизор, защото наистина си прав! Пусни ми на лично твоя номер, защото си смених и телефона и незнайно как, но от картата ми изчезнаха хиляди номера.

    - - - - - - - - - -

    Днес закупих един скарт кабел (румънско производство) и току-що го навързах към сетопа ( но вече каръщисано Близу) и веднага тръгна. Голям кеф е картината. Явно двата ми стари скарта са дали фира (за единия ме е яд, щото съм си го купувал от Германия) и заслужено отидоха в кофата. Отделно на това, явно има някаква разлика между сетоп приемниците, щото как му забодох каръщисаното Близу, така веднага се появи картина с жестоко качество.
    Тепърва ще разнищя и проблема с HD през DV-I -я.

  8.  
     
  9. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #7

    Отговор: Philips 32PF9966/10 Cineos - HDMI ???

    Частично развитие по темата. След като изчетох маса материали относно прехода между HDMI към DVI и обратно, то стигнах до извода, че въпреки и че и двете са цифрови, то в повечето случаи не може да се осъществи връзка. Трябва ето тази "кутийка" https://www.lightinthebox.com/hdmi-t...l?prm=1.30.1.1 и нещата си идват на място. Днес скокнах до Илиенци, но не успях да я намеря, но намерих HDMI към AV (CVBS), т.е. от цифрово към аналогово и сега поне може да се използуват пълните функции на цифровия приемник (EPG и всички екстри). Качеството на картината е малко по-лошо от SKART връзка, но го отдавам на посредствения кабел с който направих връзката. Имам професинален видео кабел и се надявам утре да се убедя, че картината би била повече от чудесна. Имам едно питане за помощ! Би ли някой ми поръчал "кутийката" спомената от мен по-горе, като ще си заплатя всички разходи и причинени неудобства! Причината за молбата ми е, че си закрих сметката в E-Bay и нямам никакво желание отново да я възстановя (изчезнаха ми 50 евро). Ще бъда безкрайно благодарен! Искам чрез тази "кутийка" да използувам пълните възможности на телевизора. Благодаря!

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #8

    Отговор: Philips 32PF9966/10 Cineos - HDMI ???

    Най-важно да отпаднат съмненията в приятеля, иначе може в тази "кутийка" електрониката да е само за конвертиране на аудиото от цифрово HDMI към SPDIF и аналогово, а пък видеото без преобразуване/електроника да си минава от HDMI към DVI. Въпросната кутийка в алиекспрес е по-евтина https://www.aliexpress.com/af/HD-Vid...d=0&isViewCP=y

  11. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #9

    Отговор: Philips 32PF9966/10 Cineos - HDMI ???

    За сега шанс за преминаване от HDMI към DVI е никаква без "кутийката"! Да ми беше проблема в аудиото, то с мед да намажеш!

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #10

    Отговор: Philips 32PF9966/10 Cineos - HDMI ???

    Компонентен вход няма ли тоя модел ? Да не си объркал DVI кабелите - би трябвало и с такъв да стане - може да си вземеш само преходник HDMI>DVI и да си ползваш обикновен HDMI кабел ... само не знам аудиото как ще се получи ... Голяма е вероятността, че ще има разминаване на звука ако вземеш от скарта или чинчовете на СТБ ...

  13. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #11

    Отговор: Philips 32PF9966/10 Cineos - HDMI ???

    Само с преходник - не работи! Аудиото ми е най-малкия проблем.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #12

    Отговор: Philips 32PF9966/10 Cineos - HDMI ???

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Компонентен вход няма ли тоя модел ?
    ето какво има

    https://www.philips.co.uk/c-p/32PF99...grated-digital
    ама така е когато се купува без да се мисли....

  16. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #13

    Отговор: Philips 32PF9966/10 Cineos - HDMI ???

    Имам нужда от приятелска подкрепа и да ми се помогне да получа "кутийката"! Аз сам се вкарах в това приключение и трябва да изляза от него с ваша помощ. Телевизора е хубав в крайна сметка.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #14

    Отговор: Philips 32PF9966/10 Cineos - HDMI ???

    DVI-I HD input with HDMI, VGA and Component video support

    A DVI-I input connects the non-compressed high-bandwidth digital RGB signal from source to screen. By eliminating the conversion of the digital signals to analogue, it delivers an unblemished and noise-free image, that is clear and flicker-free. The DVI input supports HDCP copy protection that allows viewing of copy protected programmes from Digital Set-top boxes, DVD players and HD recorders. DVI-I is future proof as it can be be connected to all HDMI devices (a converter cable is required). The DVI-I input also supports analogue PC-VGA and YPbPr Component video signals (adapters supplied).
    Това е по спецификации - сигурен ли си в преходника/кабела HDMI>DVI каква версия е, че навремето май се сещам и аз имах такива проблеми с един монитор - дали е DVI-I или DVI-D пък и вече съм забравил точно каква им беше разликата ?
    Пише, че трябва да има и накакви преходници в комплекта - даде ли ти ги продавача ... макар и те да са по-скоро за връзка с компютър?
    В настройките на СТБ ако зададеш 720р60 почти съм сигурен, че ще изкара картина .
    Тая кутийка с надпис ъпскейлър не виждам как реално ще е ъпскейлър, след като от цифров 1080/720 вади аналогов 576 май беше ... по-скоро е даунскейлър

  18. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #15

    Отговор: Philips 32PF9966/10 Cineos - HDMI ???

    Разбира се, продавача не ми даде никакви кабели. В DVI-I имало някакъв черен цвят и още нещо, но го забравих. Без тези неща - не тръгва. В крайна сметка, утре е понеделник и ще си намеря DVI кабел дето е 24+1 пина с накрайник HDMI. ХМ... ще видим!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Philips 32PW9551 HDMI Audio In въпрос
    От Gena_bs във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 10-08-14, 13:54
  2. Решение на проблема DVI-HDMI при свързване PC-TV за Philips
    От dudaev във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 4
    Последно: 26-08-11, 20:25
  3. Продавам телевизор Philips Cineos 29"
    От krpetrov във форум Продава
    Отговори: 10
    Последно: 19-05-10, 01:02
  4. Продавам Philips Cineos 32PW9551 32"
    От kristov във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 16-05-10, 21:55
  5. продавам PHILIPS Cineos 52 PFL 9632D/10
    От ministur във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 16-09-08, 16:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе