Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By svetlio1

Имам ново TV Philips но....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    19
    #1

    Post Имам ново TV Philips но....

    Здравейте
    На 24.12.2015 г. точно по Коледа си взех Philips 43PUS7150 4k Ultra HD 3D.
    Занесох го в къщи монтирах всичко си е OK,върви си WI FI е добър youtube зарежда също добре и даже 4K клиповете се държат доста добре.Изтеглих филм стандартен и 3D и там всичко е наред,поне за сега.
    HD каналите са с нормално качество няма размазване,НО на стандартните канали да вземем канал 1,нова телевизия,канал 3 че и БТВ - нещо не ми харесват.Получава се нещо като не съвсем изчистен образ като леко не съвсем снежинки и как да го кажа точно и аз не знам.Някъкъв футболен мач пуснах да пробвам и там така се получава,гледаш игрището зеленото на тревата сякаш нещо като на трептене почва до го дава и виждаш леко отделни фрагменти, а не цяла чиста картина.Ползвам HDMI кабел през порта който е за това.На цифрова TV на Виваком съм.Настройки нещо знам ли,уж гледах нагласях.Ако някой има виждане по въпроса нека сподели мнение и съвет.
    Какво може да е това,какво трябва да настройвам или вече това е до самият сигнал на даденият канал ли?
    Този пост е редактиран от topcho; 28-12-15 в 08:58.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #2

    Отговор: Имам ново TV Philips но....

    Още не сме дорасли за 4К Телевизия - визирам телевизионните канали. Надали ще можеш да отстраниш този проблем...защото то всъщност не е проблем на телевизора.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #3

    Отговор: Имам ново TV Philips но....

    Виж какви настройки са зададени в СТБ за изходящия сигнал - щом си на HDMI му задай на всичко да пуска 1080р50 или 60 според това как е по-добре на твоя тв .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #4

    Отговор: Имам ново TV Philips но....

    На 1080p трудно ще стане. Просто нямат такъв upscaling.
    По-скоро 1080i и да си смени HDMI кабела с накакъв по-качествен.
    Не стана ясно за IPTV или сателитна става въпрос.

    Освен това качеството на каналите, доставяни от нашите оператори (не визирам само Вива) е "умопомрачително".
    Така, че по описаната методика ще се отстранят външните причини.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #5

    Отговор: Имам ново TV Philips но....

    На IPTV СТБ-то им има такива настройки, то ако е на сат. по-добре да вземе направо модул , че поне едното дръвце да елиминира .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    19
    #6

    Отговор: Имам ново TV Philips но....

    На сателитна TV съм.Чинията е монтирана на блока и кабелите си влизат в приемника.Той си има HDMI извод,там съм закачил TV - то.А за 1080 искаш да кажеш ако може в настройките да оставя този тип резолюция,без да се ползва UHD-ли?И тези карти който се купуват от тв операторите СА модул ли как се водят?Ще има ли разлика в качеството на картината или само в броя на каналите -да станат повече на брой?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    258
    #7

    Отговор: Имам ново TV Philips но....

    Цитат Първоначално публикувано от topcho Виж публикацията
    ...На цифрова TV на Виваком съм.
    Цитат Първоначално публикувано от topcho Виж публикацията
    На сателитна TV съм.
    Последно на цифрова или сателитна си ?! [emoji53]

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #8

    Отговор: Имам ново TV Philips но....

    А ако изключиш всички "екстри" и "подобрители" на картината (включително "Natural Motion"), дали го има пак проблема?

    Цитат Първоначално публикувано от nqmapa Виж публикацията
    Последно на цифрова или сателитна си ?! [emoji53]
    Може би искаш да попиташ, дали е на IPTV, или сателитна?
    Този пост е редактиран от Frogst; 29-12-15 в 00:16.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #9

    Отговор: Имам ново TV Philips но....

    На цифрова сателитна е човека .

    В настройките за изходяща резолюция на СТБ-то задаваш най-голямата възможна - на сат. дръвчетата на Виваком май това беше 1080i50 , в IPTV има и 1080р50/60 ама и те са калпави .
    Може да вземеш (или да дойдат инсталатори от Вива-та) СА модул с карта и да пробваш как ще са каналите гледани от вградения сат. тунер на телевизора . Пак ще гледаш толкова канали , колкото плащаш (е може и повече , но ще трябва и към друг сателит да насочиш) , но елиминираш посредствения приемник на Вива-та и работиш с едно дист. у-е .
    Frogst одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    19
    #10

    Отговор: Имам ново TV Philips но....

    Здравейте
    Относно качеството на картината която бяхме дискутирали за TV PHILIPS 43PUS7150 4k Ultra HD 3D,да направих това за което бяхте ми писали.Беше в настройките на приемника на Виваком HD 720p 50,картината не бе добра./това си бе старата настройка/
    Сега е на максимума което ми разрешава приемника HD 1080i 50,но кой знае каква разлика в картината не виждам.Пак няма яснота в картината,говорих с Виваком казаха ми че тези CA модули не дават повече канали за гледане а ползваш това което е заложено в пакета и качеството на картината няма да бъде кой знае колко по добро от досегашното.Просто ползваш до колкото разбрах само едно дистанционно което е на TV.Изключил съм Ultra HD екстрата за да не влияе на картината и пак така си е.Това не знам до сигнал ли е,до опреснявяне ли е,тези херцове за това ли служат?Ката дам на информация на самото TV изписва HD 1080i 50.
    Ако някой знае от тези по големите оператори било то и Булсат или Близоо кои са по добри и с по хубав сигнал за по ясна и чиста картина,нека сподели.Къкъв сигнал имат и как са при тях нещата.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #11

    Отговор: Имам ново TV Philips но....

    Явно става въпрос за сателитната услуга на Виваком , която си е трагична ... при кабеларките (или IPTV-то на Виваком , но с оптика) е по-добре качеството (в повечето случаи)

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 62
    Последно: 15-11-20, 08:08
  2. Помощ имам Проблем с Philips LCD телевизор
    От modano във форум Philips телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 16-08-15, 20:50
  3. Отговори: 5
    Последно: 07-11-13, 21:00
  4. ново старо 42PFL7603D/12 Philips покупка
    От isergi във форум Philips телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 18-01-13, 17:13
  5. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 16:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе