Страница 26 от 31 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 454
Like Tree93Одобрявам

Philips телевизори 2016

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #376

    Отговор: Philips телевизори 2016

    Здравейте!!! Доста неща прочетох конкретно за модел Philips PUS6501! Изводите ми са следните:
    На хартия и тестове излиза, че е добро попадение като съотношение цена-възможности!...но....има едно но...-надушвам някакви проблеми относно матрицата!
    ТП Вижън дали си позволяват лукса, да не осъществяват пълен контрол върху крайния контрол на продукцията...-отнесена към масовия потребител...-с две думи проблеми от сорта на ...неравномерна подсветка, тинтове, DSE, просто да са пренебрежими за тях и телевизорите да се пускат в продажба именно с такива симптоми?!



  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #377

    Отговор: Philips телевизори 2016

    Според мен, отговорът е - ДА. Това е практика на всички производители...Може би се надяват че потребителят няма да ги забележи
    До пред година, TPVision купуваше матрици и ги поставяше в собствено производство видеопанели(корпус, подсветка, T-con..)
    От година и нещо насам има фабрика за производство на матрици по силата на някакво споразумение с лиценз от AUO (говори се и за още една компания)
    Производителите на видеопанели не ги тестват за неравномерна подсветка, DSE, TINT....Тестват ги на компютърен стенд - дали работят, както и за изгорели пиксели...като за второто си има стандарти до колко бройки.. в коя част на екрана при еди каква резолюция. После ги пакетират и изпращат...
    Дори след като бъдат монтирани в телевизор, единствените тестове са за непрекъсната продължителна работа(24часа), смяна на цветови заливки. При това тестовете не са за всяка бройка, а случайно се сваля бройка от конвеера за тест.
    Понякога неравномерната подсветка е причинена поради неравномерно притягане на болтовете по краищата(при монтажа в телевизора), което води до промяна на геометрията...

    Попитай ги
    Homepage - TP Vision Global
    TPV Technology Limited

    Софтуера се пише в Индия
    https://www.google.bg/search?q=TPVis...15712321451403
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 28-11-16 в 23:38.

  4. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #378

    Отговор: Philips телевизори 2016

    Сигурно ли е, че матриците в тазгодишните филипси са auo?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #379

    Отговор: Philips телевизори 2016

    Повечето модели 2016 година са с IPS матрици и много малко с VA. Почти всички са производство на TPVision.

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #380

    Отговор: Philips телевизори 2016

    От кой бива произвеждана матрицата на новия ОЛЕД модел на Филипс?

  7. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #381

    Отговор: Philips телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Повечето модели 2016 година са с IPS матрици и много малко с VA. Почти всички са производство на TPVision.
    Много странно. Служител на филипс ми беше намекнал, че матриците им са LG IPS? Значи ме е подвел с тази информация...
    А за oleda е сигурно, че е матрицата е на lg.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #382

    Отговор: Philips телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от Chocho35 Виж публикацията
    Дoбъp дeн ,Πpeди няĸoлĸo дни cи зaĸyпиx Филипc TB мoдeл 65рuѕ7601,имaм cлeднитe двa пpoблeмa1)нe чeтe cyбтитpи пo ниĸaĸъв нaчин oт флaшĸa или външeн xapд диcĸ дocтa нeщa пpoбвax e нe cтaвa,ĸoeтo e aдcĸи дpaзнeщo нa фoнa нa цeнaтa мy ....c пpeдишният cи мoдeл ,58рuѕ6809 нямax ниĸaĸви гpижи .Moля няĸoй aĸo имa peшeниe дa cпoдeли.2)paзпoлaгaм c pиcийвиp, TB e cвъpзaнo c oптичeн ĸaбeл ĸъм нeгo,ĸaĸ дa пoдĸapaм звyĸa Дoлби oт НВО ...бъзиĸax нacтpoйĸитe и нe cтaвa...3)дaли e нyжнo TB дa ce ĸaлибpиpa глeдax ĸлип ,чe e дoбpe дa ce нaпpaви и ĸoй гo пpaви.Блaгoдapя Bи пpeдвapитeлнo зa внимaниeтo

    От къде го купи този тв и на каква цена.В бг го няма май.Надявам се PHILIPS да пуснат 55'' скоро.
    Относно DD.Аз съм на Близу и на HBO DD излиза като влезнаеш в настройки и там има настройка за bulg или engl.DD.Трябва да избереш второто.Лошото е,че настройката винаги се връща на bulg. и всеки път се сменя,ама не ми трябва често...Аз съм с Panasonic AS640.Не знам как е при другите модели и др. оператори.
    За тв-те -над 40''(вече над 50 ще трябва ..май)гледам само със задна подсветка или FALD.И като че ли Филипс 7601 е най-достъпният от добрите.Гледам,че си му сложил оценка за картина 7(от десет сиг.).Не знам с какво сравняваш и на какво би сложил по-висока оценка,освен на OLED.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    15
    #383

    Отговор: Philips телевизори 2016

    До cable Купих го чрез една фирма директно от доставчика за България ,не знам кой е ,цена 4500 лв ,пише че е FALD аз лично не съм запознат какво е това ,сравнявам го с предишният си Тв ,58pus6809 ,оценката ми 7 (от 6 сиг.),картината е перфектна .

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #384

    Отговор: Philips телевизори 2016

    FALD - най-общо - диодите на подсветката са зад екрана , а не в рамката , разделени на няколко зони с локално затъмняване - идеалният случай е пиксел-диод , ама няма как да сте случи та за тоя модел мисля бяха към 150 зони .

    п.п. В Панасоник DX900 са към 512 зони

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #385

    Отговор: Philips телевизори 2016

    Аха,не е зле цената.Гледам за сравнение65''- LGOLEDB6-8 000,PAN DX900-7 500, LG-EF950- 7 000 ,SA9502-7 000....така че ми се струва най-смисленото,останалите са доста по-скъпи.Оценка 7(от 6) няма как да има,важнотое че оценяваш картината като перфектна.Скоро гледах повечко OLED LG и SA7002.На светлите сцени Самсунга е добре,но ме съмнява ,че в къщи черното няма да е перфектно.
    Размера е идеален,но скоро четох едно мнение на експерти ,че от разстоянието което трябва да се гледа 4к прави размера на тв-ра огромен и на практика такъв тв е неподходящ към размерите на която и да е стая.Също ако го гледаш от малко над 2м(вероятно стаята ти е над 5) задните колони едва ли ще имат същия ефект при DD,което според автора прави 4к малко като търговски трик(беше обяснил подробно,че и цената не била много по-различна за производителите) и съвета му беше да се заложи на новата технология-ОЛЕД вместо 4к.Само че това беше малко старо,защото вече няма ОЛЕД без 4к.
    Не знам има ли достатъчно съдържание в нет-а и на теб от какво разстояние ти харесва да гледаш тв-ра.Аз лично ще чакам поне 5-6 тв канала щото не ми се занимава да тегля филми.
    Вероятно чудесна покупка си направил.Да му се радваш много години.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    15
    #386

    Отговор: Philips телевизори 2016

    До: cablе Благодаря много, ТВ го гледам от малко над 5 метра има незначителни бъгове ,но на фона на картината мога да ги преглътна ,амбилайт техн. е върха Олед с този размер струва ,цялата рода )

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,467
    #387

    Отговор: Philips телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    От кой бива произвеждана матрицата на новия ОЛЕД модел на Филипс?
    LG Display - тип AM-Oled
    LC550LQD-xxxx

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Много странно. Служител на филипс ми беше намекнал, че матриците им са LG IPS? Значи ме е подвел с тази информация...
    А за oleda е сигурно, че е матрицата е на lg.
    Може. Не изключвам възможността да са купили матрици от LGDisplay, а да произвеждат само VA.


    Philips to disable apps on 2009 Smart TVs next month - FlatpanelsHD
    https://tweakers.net/nieuws/118171/e...onaliteit.html

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    48
    #388

    Отговор: Philips телевизори 2016

    Kато таблицата в този форум 6501 пише, че е 8bits а в displayspecifications.com пише: 10bits(8bits + FRC). Какво означава това?

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #389

    Отговор: Philips телевизори 2016

    Това означава, че матрицата е 8битова но благодарение на FRC имитира цветопредаването на 10 битов панел. Като цяло всичките производители решиха да го правят.
    martinlud одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    48
    #390

    Отговор: Philips телевизори 2016

    Още не е дошъл 49 инчовия и почнах да съжелявам, че не поръчах 55 за 1500лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 31 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Избор на климатик 2016 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3492
    Последно: 01-01-17, 17:50
  3. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  4. Philips телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 426
    Последно: 02-01-16, 07:21
  5. системи за домашно кино-PHILIPS HTS-6100/12,PHILIPS HTS-8100/8140
    От maddog9 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 24-09-09, 12:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе