Резултати от 1 до 3 от общо 3

Проблем с Philips 40PUH6400

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    2
    #1

    Проблем с Philips 40PUH6400

    Здравейте, търся малко помощ за моя случай:

    Преди 2 месеца си купих Philips 40 PUH 6400, а ползвам IPTV на Виваком. Отскоро телевизорът започна да губи картина и звук при включване - излиза логото на филипс, след секунда ми изписва "Няма сигнал" и зависва на черен екран. Идва техник онзи ден от виваком, който смени оборудване и окабеляването. Очаквах проблемът да се реши, но уви - тази сутрин отново стана същото. А най-странното е, че преди този филипс в хола имах една 32" - самсунг. Правеше абсолютно същите проблеми - ни звук, ни картина, ни дявол. След покупката на новото тв, самсунга отиде в другата стая и вече 2 месеца не се е сетил да даде проблем. Явно е, че проблемът не е ТВ. Въртях приемниците - ефекта е същия, този от хола отиде в спалнята на самсунга - работи на 6, този приемник от самсунга отиде на филипса - нъцки. Смених и HDMI кабелите, никакъв ефект. Вече съм силно озадачен, при положение, че приемникът е нов, както и кабелът от суича до приемника. Мислех, че проблемът е във виваком, но явно не е. А най-тъпото е, че имам същия филипс, но 32" в моя кабинет който работи безотказно.
    Надали ще е изгоряло гнездото с HDMI портовете, защото от понеделник до снощи се гледаше на телевизора и той си работеше нормално. От сутринта черен екран и край. Някакви идеи за същината на проблема? Аз се изчерпах...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #2

    Отговор: Проблем с Philips 40PUH6400

    Пробвай с друг източник кабелна,ефирна или флашка но мисля че щом "STB" работят тв.то сигурно е бъгноло нещо.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #3

    Отговор: Проблем с Philips 40PUH6400

    Смени HDMI кабела , с който е свързан тв и IPTV приемника - ако е оригиналния е пълен боклук . Отделно самия IPTV приемник на Виваком си е също боклук и постоянно вкарва "грешки" така да ги наречем - при мен на Панасоник по някое време изчезва/не работи някоя функция и се налага изключване от захранване, за да се оправи - така че изключи устройствата от захранването за 5-10 мин.

    п.п. Наблюдавай също дали примигват диодите на тв и приемника при подадени команди от дистанционното - при мен забелязвам такива при работа с дист. у-е на тв мига и диода на приемника - не забелязвам да изпълнява някаква команда , но напълно възможно е да го шашка и натрупва грешки - китайците тия честоти ги нямат за нищо

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с Philips 40PFL3208H/12
    От fantoms във форум Philips телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 26-05-16, 10:26
  2. проблем с Philips
    От hopcyns във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-01-16, 15:59
  3. Проблем с Philips 42PFL5405
    От apostol4o82 във форум Philips телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 09-11-13, 21:35
  4. Philips LCD 42 проблем!
    От pet1r83 във форум Philips телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 28-01-11, 19:36
  5. Проблем с Philips DVP3040
    От Velocyraptor във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 18-02-07, 17:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе