Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Philips 47pfs7509/12 проблем с червен цвят в долен ляв ъгъл

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    16
    #1

    Philips 47pfs7509/12 проблем с червен цвят в долен ляв ъгъл

    Здравейте,

    Вчера закупих philips 47pfs7509/12 телевизор, беше на атрактивна цена, нов от Техномаркет. При статична светло червена картина в долния ляв ъгъл се вижда петно с размера на длан (от 2-3 метра). При приближаване се вижда, че има ред червени, ред жълти пиксели, така се редуват и затова изглежда като петно.

    Вижда се и при светльо синьо, при тъмно синьо също, пикселите не стават тъмно сини, а по-светло сини и така се получава този "ефект" на петното. При движеща се картина абсолютно не може да се види. Мислих си, че е заклещен пиксел, вчера му пусках разни софтуерни калибрации (jfix/undeapixel) и прочие, но днес си мисля, че това не са заклещени пиксели, защото си сменят цвета на бяло, черно и RGB. Дори при пускане на RGB тест не се забелязва, колкото и да е смешно, вижда се само в долния ляв ъгъл, когато се използва бледо червеното на YouTube (Предполагам, че то е между оранжево и червено, а не точно червено по RGB).

    Ето малко снимки, с които да илюстрирам ситуацията.







    Ето това е близък кадър в горния ляв ъгъл, където червения цвят се възпроизвежда добре:



    А, това е увеличена снимка на долния десен ъгъл, където е проблема:




    Направих и видео: https://www.youtube.com/watch?v=AL7V_EQ-GH8

    Долния ляв ъгъл е проблема, но не мога да разбера, дали това е нещо нормално и ще отшуми (статично напрежение, държан е телевизора до колона) или е нещо софтуерно (спрях всички екстри от телевизора, дефекта остана).

    Говорих с колега от ЛАС, каза ми да не се занимавам, вижда му се нормално. При гледане на движеща се картина не може да се забележи, но все пак тв е чисто нов и малко ме притеснява. Направих тест и накарах жена ми да каже дали вижда някъде дефект, пуснах и YouTube от Smart TV приложението на телевизора и веднага тя забеляза долния ляв ъгъл...

    Сега, хем ни ми се дава ТВ, който е чисто нов за ремонт, хем ми е търсене малко... та се чудя, това нормално ли е за тази тип матрица? Дефект ли е? Ако е дефект, дали въобще се класира за поправка, гаранцията ми е 2 странички, нищо не пише на нея, но най-вече не ми се занимава да давам нов телевизор да го отварят, ако подобни дефекти се наблюдават в други модели?

    Ако е събрал статично напрежение, има ли вариант да се оправи, казаха ми, че имало някакви импулсни уреди, у-а, но не съм запознат?

    Мислех, че stuck pixel, но не е, тествах го за Backlight bleed, но и това не е.... та така. Усещам, че ме хваща обсесивно-компусилвно растройство с този телевизор, но ги сменям между 5 и 10 години... та... затова

    Благодаря на всички за отговорите предварително!!!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Отговор: Philips 47pfs7509/12 проблем с червен цвят в долен ляв ъгъл

    За модел от 2014 цената задължително трябва да е атрактивна , иначе ....

    А дали не е от подсветката ? Micro Dimming Pro . Или софтуера за управлението и ? Да си го ъпдейтвал ? Само питам .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    16
    #3

    Отговор: Philips 47pfs7509/12 проблем с червен цвят в долен ляв ъгъл

    Привет,

    благодаря за бързия отговор! В интерес на истината, отивах да купя 43 инчовата, 4-та серия за 599 лв., това беше 1399, но сложиха още -25% и стана 1039 лв... за тези пари, въобще не се чудих много. До момента бях с 8-ма серия, много древен 7+ години, с амбилайт пак и много държах да е във уж високия клас.

    Тъпото, за мен, че този субуфер, с който идва, не ми трябва, а не знам дали мога й да го продам, ако може да работи само с моя телевизор или с други подобни...

    Иначе софтуера му беше версия 70 и нещо, сложих вчера най-новата: Version: 012.003.076.128 от 2016-10-27, но остана същото.

    Как мога да проверя дали не е от Micro dimming-а, подсветката? За софтуера, спрях му всички "пинизи", като natural motion, noise reduction, sharpness и прочие, но това остана...

    Странно е, защото на черно и бяло, на RGB от UDPixel си изглежда супер, прави го само в този скапан отенък на червеното, което YouTube използват

    Според мен, нито Лас, нито Ретел ще уважат гаранция за такова нещо, от Лас ми казаха, да не се занимавам и да си гледам, но просто ми е интересно, от какво може да е и дали може да се оправи...

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Отговор: Philips 47pfs7509/12 проблем с червен цвят в долен ляв ъгъл

    Е , явно си фен на Филипс , нищо лошо , но такава бърза реакция с отстъпка в цената и то значителна , си е малко съмнително , според мен .
    А дали не е бил върнат от клиент , как е съхраняван , мостра ли е бил ?
    Явно проблема , ако има такъв , си е сложен , но си е проблем . А и те дразни .
    Обади се на Филипс и питай , ей така за инфо . Би трябвало да ти отговорят , за тях е важно клиентите им да са доволни . Само предлагам , нищо повече .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    16
    #5

    Отговор: Philips 47pfs7509/12 проблем с червен цвят в долен ляв ъгъл

    Отстъпката беше от Техномаркет, поради факта, че било единична бройка, но те в момента имат брутална акция на Филипс и доста модели са намалени. Този конкретно го имаше в 3-4 магазина в страната, та затова... за мостра, уж не бил, нямаше прах по него, у-а, беше с найлоните и прочие, бил отварян само за клиент, реално не може да се каже дали да или не, а ако се влезе в сервизното меню да се видело колко часова, падала гаранцията....

    Аз се чух с Филипс, те ме насочиха към Лас и към Ретел, та се чух с и с двата сервиза, от Лас ми казаха, че това не е дефект, да си карам така, от Ретел човека каза да го занеса, но не ми се рискува да нося огромен топуз напред-назад, преди да ми потвърдят, да, проблем е.

    За дразненето, дразни ме, че го има, на практика в реална ползваемост не се забелязва нищо... мисля да си живея с него и така, дори да доплатя следващия месец за още 3 години (106 лв) да ми стане 5 години гаранцията и да се бетонирам...

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #6

    Отговор: Philips 47pfs7509/12 проблем с червен цвят в долен ляв ъгъл

    Е , ти имаш решение на проблема . Но не ти се занимава , така го разбирам . Друго какво може да се пробва в домашна обстановка ?

    - - - - - - - - - -

    Освен да си договориш домашно посещение от сервиза , ако предлагат , и да има стимул за това . Иначе , ще му свикнеш , предполагам .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    16
    #7

    Отговор: Philips 47pfs7509/12 проблем с червен цвят в долен ляв ъгъл

    Ами точно това се чудя и аз, какви ли не настройки не прерових, сигурно 2 часа сумарно съм го гледал това отблизо, станах ми очите като на оксиженист, ама работил без маска

    Говорих и с други приятели с Филипси с 8-ма и 9-та серия дори, всеки вика, бягай и не се занимавай, това са глупости. Един предположи, че може да е натрупал статично напрежение и с времето щяло да се оправи, ако ли не, имало нещо някакъв "импулсен уред", с който статиката се разкарвала, звучи ми малко несериозно, но може и така да е.

    Те тези пиксели или са умрели, черни или са запецнали (червен, жълт, син), а тея не знам какви са, защото какви ли не тестове му въртях и повечето пъти не се долавя с прост поглед. Само при светли нюанси на червено/зелено, се усеща отдалече 2-3 метра и след приближаване се наблюдава това жълтеене на пиксели през ред, което бях снимал по-горе.

    Майната му, оставям го, иначе телевизора е перфе... като се замисля, че за 600 лв, щях да купя 4-та серия, 43 инча... това си е супер направо

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #8

    Отговор: Philips 47pfs7509/12 проблем с червен цвят в долен ляв ъгъл

    Връщай го докато е гаранционен. Това нещо няма да се оправи от само себе си. На пикселите и на матрицата най-вероятно им няма нищо. На втората снимка това петно в долният ляв ъгъл ми прилича на отлепено фолио. Зад дисплея има разни поляризиращи филтри, може някой да се е разлепил или нещо такова. Щом си го купил вчера, какво ти пречи да им го върнеш обратно? Показваш им проблема, искаш да ти го сменят с друг и толкова.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,563
    #9

    Отговор: Philips 47pfs7509/12 проблем с червен цвят в долен ляв ъгъл

    По-скоро е калпаво залепен поляризационният филтър за 3Д-то . Освен да сменят панела не виждам друг вариант ама ... за 3 годишен модел ...

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #10

    Отговор: Philips 47pfs7509/12 проблем с червен цвят в долен ляв ъгъл

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    ................... Показваш им проблема, искаш да ти го сменят с друг и толкова.
    Май няма да стане с смяна - няма такива , това са единични бройки останали от 2014 , а за друг с подходящ размер трябва да се доплати . Това може да не е проблем , но определено си е неприятно преживяване !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    16
    #11

    Отговор: Philips 47pfs7509/12 проблем с червен цвят в долен ляв ъгъл

    Сега ще звънна в Техномаркет да питам, то имаше 2-3 такива модела още в цялата страна, да видим...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #12

    Отговор: Philips 47pfs7509/12 проблем с червен цвят в долен ляв ъгъл

    В Ютуб един руснак разглобяваше дисплей на лед телевизор на части и после го сглобяваше обратно. Махаше и тези поляризиращи филтри. Те изглеждат като чаршафи от пластмасово фолио. При някои модели май не са залепени. Обаче не мога да намеря видеото.
    Като не могат да ти го заменят, тогава си искай парите обратно. Нали има закон за защита на потребителите.
    А ако е купуван през интернет можеш да върнеш стоката в двуседмичен срок без да даваш обяснения. Нали така беше?
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 06-03-17 в 17:05.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,563
    #13

    Отговор: Philips 47pfs7509/12 проблем с червен цвят в долен ляв ъгъл

    Да не е било Q dot филтрите - имаше такова видео , поляризационните мисля са си залепени ?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    16
    #14

    Отговор: Philips 47pfs7509/12 проблем с червен цвят в долен ляв ъгъл

    Привет,

    сега говорих с тях, ще проверят дали може да изкопаят още един такъв, за мен остава първо, че много ми харесва този модел и искам да съм с него и второ цялата хамалогия, че трябва да го събирам пак в кашона. Той върви с някакъв безжичен субуфер и с него кашона става 2 метра почти, не е истина....

    Като се замисля, може да се живее с това нещо, не дразни, когато гледаш, по-скоро ме дразни, че знам, че го има и чат-пат ще го виждам и ще откачам + ако е тръгнало да е отлепя, кой знае още колко може да се отлепи, за да стане реален проблем... знам ли, все пак 7-ма серия, не е 4-та, трябва всичко да си е на 6.
    Този пост е редактиран от velqn; 06-03-17 в 17:23.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #15

    Отговор: Philips 47pfs7509/12 проблем с червен цвят в долен ляв ъгъл

    Пробва ли го на други картинки с червен цвят. Да не би да прави проблем само на логото на Ютуб?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кафемашина Saeco intelia HD8752 * - червен екран
    От NicKo_8 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 19
    Последно: 30-12-15, 19:20
  2. Печка Snaige проблем с долен реотан
    От mitko_dvd във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 31-01-14, 12:22
  3. червен екран на лаптоп
    От glowndark във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 13-09-13, 15:56
  4. Проблем с LG CS12AF - мигащ червен светодион, не стартира
    От Testarossa във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 3
    Последно: 08-12-12, 14:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе