Резултати от 1 до 7 от общо 7

Philips 55put6400/12 картината изчезна но има звук

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    3
    #1

    Philips 55put6400/12 картината изчезна но има звук

    Здравейте колеги по марка и проблеми ,
    имам телевизор Филипс 55put6400/12 който преди 10 дни изгуби картината но си остана звука . Искам да разбера как да тествам дали е от ЛЕД подсветките или от платката която ги захранва ( инвертора) .
    Когато включим телевизора се появява логото на Филипс и след това всичко става тъмно. Преди 2 месеца забелязахме че в средата се появи една по тъмна лента ,но не и обърнах внимание и ето ни сега пред тази нова задача. Поръчах нова платка от Англия , пристигна днес, тествах , но се оказва че не е съвсем същата и не пасва на 100 % и телевизора тръгна в един момент , но този път не се появи и логото дори.
    Въпроса ми е ако замеря на изводите където тръгва кабела към ЛЕД лентите, ще ми излезе ли напрежение там или не е толкова просто. Видимо по кондензаторите няма нито един повреден , даже днес след като е стоял 10 часа изключен от захранването , като свалях платката пак ме трясна тока от платката .

    Мисля че това е достатъчно като за първи пост, и предварително благодаря на всички които ще се включат с отговори.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Отговор: Philips 55put6400/12 картината изчезна но има звук

    пускай си радио

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Philips 55put6400/12 картината изчезна но има звук

    Колега така и правя , пускам го на канал радио но това не ме оправя.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #4

    Отговор: Philips 55put6400/12 картината изчезна но има звук

    Дай си телевизора на сервиз.

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    3
    #5

    Отговор: Philips 55put6400/12 картината изчезна но има звук

    Жалко ,че само "специалисти" се включиха по темата.
    Телевизора си го ремонтирах сам , като платката която захранва ЛЕД подсветката работи . Отворих телевизора по следния път : след сваляне на пластмасовия капак , внимателно махнах всички платки, като особенно трябва да се внимава в малките плати които захранват матрицата, защото те си остават свързани към нея. След свалянето на платките и освобождаването на матрицата се вдига внимателно металния капак ,като на него вече остават само ЛЕД подсветките. Разлгедайте внимателно и с един мултицет на който имате опция за тест на диоди , можете да ги тествате дали светят. По този начин открих че 3 светодиода разположени на различни нива не светят. С помощта на качествен флюс за запояване и добър поялник , върху точките за тестване на диодите запоих кабелчета като по този начин шунтирах неработещите светодиоди. Когато всичко това беше свършено, монтирах част от платките и тествах - всички останали здрави диоди си работеха и светеха много добре .
    Последвалото беше внимателно сглобяване на всичко, като най-много трябва да се внимава когато се монтира капака обратно към матрицата, защото тя е най чувствителна , след това платките и така докато се стигне до пластмасовия капак.
    !!! Много внимавайте със захранаващата платка, да не пипнете някой извод на кондензатор когато я сваляте или монтирате , както и да не я допрете до корпус защото в нея има доста елементи които не се разреждат и след доста време !!!.
    В момента дори и с 3 неработещи диода, само в единия край се вижда едно петно което много леко тъмнее . Така че дори и да не намерите резервна ЛЕД лента или да намерите супер скъпа, не се притеснявайте да си го направите по този начин , дали за временно или за постоянно.

    Успешни ремонти на всички и дано съм бил полезен на някой.

    П.С.: Колегите с умните съвети , дано друг път сте по- полезни от колкото помогнахте на мен.

  7. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #6

    Отговор: Philips 55put6400/12 картината изчезна но има звук

    Не всеки е безрасъден да си пипа сам хардуера не е геройство че си се разминал със това да го хвърлиш на боклука. Затова са сервизите срещу някакво заплащане да пипат хора които знаят какво правят.

    пп. Правете разлика между поправка на софтуер и хардуер. При софтуера и да сбъркаш е поправимо и безплатно. При хардуера не е.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #7

    Отговор: Philips 55put6400/12 картината изчезна но има звук

    thedu4eto,
    Един не-умен съвет от мен - намери си същите и подобни изправни светодиодни ленти и ги смени.
    В краен случай само изгорелите светодиоди, ако намериш същите. Ще трябва да отлепиш лещите и да имаш поялна станция с горещ въздух за запояване на smd компоненти в този случай. Обикновен "хубав" поялник няма да ти свърши работа
    Колкото по-бързо го направиш, толкова по-добре за теб.
    С това закърпване на подсветката на телевизора само отлагаш по-голяма и скъпа за отстраняване повреда.

    Успех!.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips PHILIPS 70PUS7304 - Препоръка за настройка на картината.
    От VladoSkyFox във форум Philips телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 14-11-19, 16:35
  2. Проблем с картината на Philips 65pus7601/12
    От viktor33 във форум Philips телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 10-04-18, 00:09
  3. Картината изчезна звук има !
    От Радев във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 09-11-17, 20:07
  4. Проблем с картината на PHILIPS 42PFL7008S/12
    От tonito82 във форум Philips телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 05-04-16, 15:07
  5. Отговори: 9
    Последно: 16-08-04, 11:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе