Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By Compare
  • 1 Post By Compare

58pus7304 не вижда субтитри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #1

    58pus7304 не вижда субтитри

    Свалям филм от Замунда на телефона си с торент програма. Свалям и субтитри слагам ги в една папка, еднакви имена. Плейвам с VLC, във функция плеър субтитрите излизат. В момента, който прехвърля през WIFI сигнала към телевизора от иконката на плеъра. Плеъра минава в режим споделяне. Излиза му логото на телефона.А сигнала се появява на телевизора...НО БЕЗ СУБТИТРИ.Използвам файлов мениджър, на който при разархивиране му давам 1251(windows), На телевизора настройките са български, на плеъра 1251. И когато VLC плейва има субтитри на телефона, когато стриймне към телевизора. Само картина. Дайте съвет за най-лесният начин през WiFi за гледане на филми от замунда. С медия сървър ма телефона ли. Това го ползвах преди 10години на LG tv. Нещо много оплаквания от тези андроиди дето ги купуваме. А уж трябва с тях да е по лесно и удобно.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #2
    Цитат Първоначално публикувано от simeonbf Виж публикацията
    Свалям филм от Замунда на телефона си с торент програма. Свалям и субтитри слагам ги в една папка, еднакви имена. Плейвам с VLC, във функция плеър субтитрите излизат. В момента, който прехвърля през WIFI сигнала към телевизора от иконката на плеъра. Плеъра минава в режим споделяне. Излиза му логото на телефона.А сигнала се появява на телевизора...НО БЕЗ СУБТИТРИ.Използвам файлов мениджър, на който при разархивиране му давам 1251(windows), На телевизора настройките са български, на плеъра 1251. И когато VLC плейва има субтитри на телефона, когато стриймне към телевизора. Само картина. Дайте съвет за най-лесният начин през WiFi за гледане на филми от замунда. С медия сървър ма телефона ли. Това го ползвах преди 10години на LG tv. Нещо много оплаквания от тези андроиди дето ги купуваме. А уж трябва с тях да е по лесно и удобно.
    Директно няма да стане нито на Сони, нито на Филипс дори и на Самсунг не става. Трябва да си с медиен сървър и да споделиш тогава става, но се обезмисля. Сложи си кодито, там имаш и замунда и зелка, попкорн и т.н. Може да си свалиш и popcorntime.apk Инсталирай си ги през тв и всичко имаш

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #3

    Отговор: 58pus7304 не вижда субтитри

    Засега, като първи впечатления, от андроида има полза, да сложиш някой по-удобен браузър. Някое приложение, като Булсатком. Но специално за гледане на филми явно е тромаво, тегаво, инсталации, настройки на Коди. А браузването из Замунда ще е много по лесно през компа или телефона. А това с медия сървър го има от 12 години. Явно засега в това отношение не е мръднал андроида много.То даже сдвояването на екрана са орязали. Сдвоявам го с приложение на Гугъл. Но картината насича и не с качеството на първоизточника. Със скрийн мироринг май не е така,не съм използвал. Но май има качество.Ще го мисля.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #4

    Отговор: 58pus7304 не вижда субтитри

    Аз свалям на флашка и после с VLC или MX плеър от самият ТВ. Има си ги в Play Store, не ги качвам с АРК.
    Вграденият плеър му казвам кирилица - не ще. С тия двата плеъра си има кирилски субс.

    Е, по-мудно е така, ама е чиста работа. И да спомена, че работи добре с USB Hub-ове, стига да "стига" тока (ако е външен USB хард диск, по-конкретно, заедно с флашка, при мен с 4-портов USB 3.0 hub държи едновременно и 1ТВ WD Elements Portable и 32GB USB3.0 Sandisk Ultra флашка - е от флашката си плейвам дори HDR филми, без да махам хард диска, издържа ги). Имам 4-портов 2.0 хъб и на USB 2.0 порта, че и там са 2 неща - мишка и клавиатура с отделни трансмитери. Никъв проблем.

    Съжалявам, че отговорът ми не е точно решение на твоя въпрос, но аз така си го реших, и при мен с DLNA от РС не искаше субтитри или не хващаше 1251, затова го казвам горното.

    P.S. При мен USB 3.0 изхода на ТВ си е 900mA. Хъба ме кефи, че си е с кабелче и е по-удобно да не се вра отзад на ТВ, че е проблемно и тъмно. То 3.0 хъба има и жак за 5V захранване, но минавам без него засега (адаптер не се продава в комплекта, но май е стандартен 5V, 3-4A).

    P.S. 2 - Да допълня, че на USB 2.0 не стига скоростта за HDR, лаг ужасен. На 3.0 е ок. Щото първо зех 2.0 хъба, ама уви. Пиша това, да не би ТВ-то ти да няма USB 3.0 порт, ама PUS7304 имат 1х3.0 и 1х2.0.
    Този пост е редактиран от enkov; 09-09-20 в 23:01. Причина: допълване за адаптер

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #5

    Отговор: 58pus7304 не вижда субтитри

    Последно, функцията скрийн мироринг орязана ли е от филипса. Защото, когато активирам иконата на телефона за сдвояване, изписва, че е скрийн мироринг. И тогава има субтитри. Отделно инсталирах Гугъл Хоме на телефона. И през него се сдвоява и има субтитри. Само орез ВЛЦ плеър няма. И като сдвоя. И активирам плеъра. Излизат две иконки за предаване. Едната може да се активира и деактивира. И в двата случая има субтитри. Предполагам това са Мироринга и Хомето. А другата,стандартната, която е като предаващо телевизорче самостоятелно не прехвърля субтитри. Предполагам,че влиза в режим да плейва ВЛЦ, а сдвояването вафи субтитрите. Въпреки, че скина на ВЛЦ също се променя, като на предаване. А не само, като на плейване. Стана манджа с грозде. Кой предава, кой чете субтитрите, как работят едновременно и трите Според мен работи плеъра плюс Хоме или скрийн мироринга, зависимост от от тази втората иконка, която се появява. Явно тя превключва между тях. Засега ше е така. Другите 3 варианта са Коди, медия сървър,флашка. Преди 10 г. Шях да го разкостя Кодито. Ама сега с малко бебе нямам енергия и време. Ше поглеждам отвреме навреме. За новости...

  7. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #6

    Отговор: 58pus7304 не вижда субтитри

    Флашка/диск е най лесния бърз и безпроблемен начин за гледане щом нямаш време.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #7

    Отговор: 58pus7304 не вижда субтитри

    Да не говорим, че торенти на телефон изхабяват флаша/картата в телефона неистово (и батерията му, дори да е на зарядно).

    Свалям си на РС на HDD, после на флашката (еднократно бързо прехвърляне) и гледане. Може и USB HDD направо на него торентите и преместване на диска при гледане, ама повече и излишно "друсане" на механичното HDD.

    Отделно, не виждам смисъл телефона да работи и да изпраща към телевизора филми за гледане, не клипче, снимано в самия телефон за показване унучето на "драгата тъща" ;-).

    Иначе, KODI му е майката, ама пак ще изхабява флаша на телевизора, ако не ползваш външен HDD за торентака...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    65
    #8

    Отговор: 58pus7304 не вижда субтитри

    Защо се занимавате със флашки,сваляне на торенти и тем подобни... Откакто си инсталирах коди се родих,забравих що е то флашка,а качеството е страхотно

    Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #9

    Отговор: 58pus7304 не вижда субтитри

    Ами не работи както трябва ,би ли дал някакви по конкретни настройки .
    Какво .репо си инсталирал и настройки.
    Инсталирал съм го доста пъти и смело мога да твърдя че при мен не сработва нещо!В най добрия случай работи 2-3 седмици и бъгясваше ,после само се оправяше и си функционираше да кажем седмица и така ...
    Иска ми се пак да го тествам
    За това и бях принуден да си взема Nas Server от който съм мнооого доволен .
    enkov одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    138
    #10

    Отговор: 58pus7304 не вижда субтитри

    За сега май доброто старо стриймване си остава най добрият вариант. Преди 15г. Стриймвах от лаптопа. Сега стриймвам от смартфона. Просто свалям филма на телефона. Стартирам си медия сървъра.И плейвам с плеъра на телевизора. Даже не ми трябват ВЛЦ и други. На този етап, това си остава най-бързо и функционално.Без инсталации на излишни неща. Две елементарни и леки програмки на телефона. Торент клиент и медиа сървър. Не изискващи никакви настройки и приставки. На телефона се браузва бързо и удобно с две ръце. Теглиш,стартираш медиа сървъра, гледаш. Няма флашки, и бутни ,извади, премести, изчакай. И тем подобни. Добро, старо, изпитано средство.

  13. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #11

    Отговор: 58pus7304 не вижда субтитри

    Цитат Първоначално публикувано от simeonbf Виж публикацията
    За сега май доброто старо стриймване си остава най добрият вариант. Преди 15г. Стриймвах от лаптопа. Сега стриймвам от смартфона. Просто свалям филма на телефона. Стартирам си медия сървъра.И плейвам с плеъра на телевизора. Даже не ми трябват ВЛЦ и други. На този етап, това си остава най-бързо и функционално.Без инсталации на излишни неща. Две елементарни и леки програмки на телефона. Торент клиент и медиа сървър. Не изискващи никакви настройки и приставки. На телефона се браузва бързо и удобно с две ръце. Теглиш,стартираш медиа сървъра, гледаш. Няма флашки, и бутни ,извади, премести, изчакай. И тем подобни. Добро, старо, изпитано средство.
    Чрез Kodi + добавки за филми. Не сваляш филма а (директно го стриймваш от торент) гледаш през Kodi. Зарежда буфера и тръгва. Субтитрите само и се свалят от добавката за BG субтитри. Които почти незаемат място поради малкия им размер.
    Kodipopcorntime добавката работи отлично през Kodi.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #12

    Отговор: 58pus7304 не вижда субтитри

    ... че и може от телефона да му намериш торента и да му го подадеш ...

  16. Junior Member Аватара на n1s0
    Тук е от
    Oct 2011
    Живее в
    гр. София
    Мнения
    28
    #13

    Отговор: 58pus7304 не вижда субтитри

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Чрез Kodi + добавки за филми. Не сваляш филма а (директно го стриймваш от торент) гледаш през Kodi. Зарежда буфера и тръгва. Субтитрите само и се свалят от добавката за BG субтитри. Които почти незаемат място поради малкия им размер.
    Kodipopcorntime добавката работи отлично през Kodi.
    Може ли да споделиш малко по-подробно как се случва "магията" ? Определено ме заинтригува. Какви са добавките за филми и субтитри, които трябва да се свалят? Специфични настройки, които трябва да се направят преди да стартирам стрийма?

    Благодаря ти за информацията, която ми прати на ЛС. Попаднах също и на урока, който е споделил колегата Compare. Много добре е описано всичко!
    Този пост е редактиран от n1s0; 23-11-20 в 20:12.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #14

    Отговор: 58pus7304 не вижда субтитри

    Ами аз ползвах настройките от тук https://forum.androidbg.com/showthre...932#pid1648932
    Коди - гледане на торенти (стрийминг)
    #316


    Но пак си има и неговите проблеми днес почнах да гледам едно филмче и ми се рестартира телевизора ,не знам от какво се получава така може би ми е слаб нета или пък телевизора е слаб процесора ли не знам , но факта си е факт някой филми дори и не тръгват.Иначе като цяло и идея коди не е лошо.
    n1s0 одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #15

    Отговор: 58pus7304 не вижда субтитри

    Трябва и скорост на нета и налични сийдъри, които да сийдват с добра скорост. И все си мисля, че рано или късно тези, които само гледат без да сийдват и са без коефициент ще бъдат отрязани от клона.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Харда не се вижда
    От mitkomm във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 14-10-08, 19:03
  2. Отговори: 44
    Последно: 12-06-06, 16:02
  3. Win98 не вижда шернато XP--- HELP
    От guni във форум Мрежи
    Отговори: 28
    Последно: 13-12-05, 07:47
  4. Спешно!!! HDD-то ми не се вижда...
    От rony във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 11-05-04, 13:32
  5. 160MHz FSB MSI K7T Turbo - как ви се вижда?!?
    От Mollov във форум Овърклок
    Отговори: 5
    Последно: 03-04-01, 21:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе