Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

58PUS8545 и 55PUS7354

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #16

    Отговор: 58PUS8545 и 55PUS7354

    След като тв не разкодира каналите, то проблема очевидно е във външното разкодиращо/подаващо сигнала устройство.
    Пробва ли да сложиш/свържеш по-малкия (или изобщо друг тв) на мястото на 58"-я ? Ако пак е същото потвърждаваш горното.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #17

    Отговор: 58PUS8545 и 55PUS7354

    Така си играем на боб и кафе! Нека авторът на темата да каже кой е доставчикът, за да видим какви стандарти ползва и какво се случва, всъщност?
    Аз не се сещам да има доставчик, който по оптика да доставя коаксиален сигнал с 200 програми и после ТВ да си избира каналите, поправете ме, ако греша!
    До 4 телевизора в апартамента отива с обикновени сплитери или как? Пак може да има пренапрежение, но едва ли би блокирало по този начин или да прави забавяне.
    Пренапрежение може с различни фази и офазяване през HDMI и декодера, колегите казаха за галванично разделяне, но пак едва ли е това.

    Без нито едно HDMI устройство, само с коаксиалния антенен вход пак ли е така?

    Иначе, и за двата телевизора има ъпдейт на софтуера от преди няколко дена, TPM191E_101.001.123.008 – да каже с него ли е (не че би имало значение).
    Този пост е редактиран от enkov; 01-11-20 в 16:02.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #18

    Отговор: 58PUS8545 и 55PUS7354

    Кабелната мрежа у нас съм я направил аз със сплитер.и всички други телевизори си работят....мен ми прилича на софтуерен проблем на телевизора.защото като му спра тока от контакта и се оправя но при следващото включване е пак така или пък си върви канала на който е включен твто и не иска да сменя по другите канали.твто индикира че сменя канал но реално картината си остава на този канал който е пуснат и си върви не превключва на друг.......
    Да ъпдейтнат е телевизора и според мен това стана след ъпдейта......тук някъде имаше подобна тема но за жалост без развръзка.

    - - - - - - - - - -

    Да колега точно така е ..... оптиката влиза у дома и се включва в една бяла кутийка от която излиза лан кабел за рутера и коаксиален за телевизията.като коаксиалния съм го прекарал през сплитер за останалите телевизори и съм супер доволен и от нета и тв.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #19

    Отговор: 58PUS8545 и 55PUS7354

    Ясно, в настройките има връщане до фабрични настройки, пробвано ли е? (защо ли питам?)

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #20

    Отговор: 58PUS8545 и 55PUS7354

    Да върнах го до фабрични настройки но нищо....то е силно казано фабрични защото прави настройките на звук и картина както са по подразбиране всичко друго се запазва.....довечера ще пробвам с опцията преинсталиране на телевизора ...там вече се трие всичко профили приложения канали настройки всичко.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #21

    Отговор: 58PUS8545 и 55PUS7354

    Интересното е, че го прави на 2 различни модела, макар и да са с еднакъв софтуер. Значи наистина е нещо софтуерно, ама какво ли ще се окаже решението?

    Дано помогне преинсталирането на каналите. Не избирай България (ако е било на България).

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #22

    Отговор: 58PUS8545 и 55PUS7354

    Цитат Първоначално публикувано от donnuzzo Виж публикацията
    Да върнах го до фабрични настройки но нищо....то е силно казано фабрични защото прави настройките на звук и картина както са по подразбиране всичко друго се запазва..
    Това не е връщане на заводски натройки.
    Трябва да те върне автоматично на начални настройки - избор на език, страна, режим...
    Извикай техниците на оператора, да ти замерят сигнала след сплитерите.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #23

    Отговор: 58PUS8545 и 55PUS7354

    С третия Филипс който имаме пак е България и няма проблем.той също е купен преди седмица две и ъпдейтнат.пълен туш съм.няма ли някаква диагностика както при автомобилите да си каже какво му е.има един порт отзад service той за какво служи

    Преди да се занимая довечера ще му кача ченъл листа с канали на една флашка за да не си играя после с търсене на канали и подреждане в списъка с любими че голяма занимавка и не ми е най приятната част
    Този пост е редактиран от donnuzzo; 01-11-20 в 16:40.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #24

    Отговор: 58PUS8545 и 55PUS7354

    Вече няколко дни и телевизора не е правил проблеми а лошото е че нищо не съм правил сам се оправи

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #25

    Отговор: 58PUS8545 и 55PUS7354

    Не търси автоматично проблема в телевизора - може да е в сигнала на оператора...

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #26

    Отговор: 58PUS8545 и 55PUS7354

    Ако беше сигнала и другите телевизори у дома щяха да го прсвят тоя номер.но те си работят в това време

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе