Резултати от 1 до 8 от общо 8

43PUS6554/12 Miracast прекъсва през 15мин.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #1

    Question 43PUS6554/12 Miracast прекъсва през 15мин.

    Здравейте!

    Имам Lenovo W540, който поддържа Miracast. Телевизорът също го поддържа. На по-малко от 3 метра са. Свързвам ги и след 15мин връзката прекъсва. Някой път успява да се задържи повече. Няма error message нито на лаптопа, нито на телевизора и не мога да разбера какъв е проблема. Купих го през февруари и от тогава само 1 път връзката успя да се задържи към 8 часа. 2 нови ъпдейта инсталирах оттогава. Обаждах се 2 пъти на съпорта и ми казват да изключа телевизора от щепсела докато е включен, да изчакам 2-3минути и да го включа, но не помогна.

    Искам да разбера дали проблема е в телевизора или в лаптопа ми?
    Знаете ли как да проверя?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    137
    #2
    Цитат Първоначално публикувано от prsnr Виж публикацията
    Здравейте!

    Имам Lenovo W540, който поддържа Miracast. Телевизорът също го поддържа. На по-малко от 3 метра са. Свързвам ги и след 15мин връзката прекъсва. Някой път успява да се задържи повече. Няма error message нито на лаптопа, нито на телевизора и не мога да разбера какъв е проблема. Купих го през февруари и от тогава само 1 път връзката успя да се задържи към 8 часа. 2 нови ъпдейта инсталирах оттогава. Обаждах се 2 пъти на съпорта и ми казват да изключа телевизора от щепсела докато е включен, да изчакам 2-3минути и да го включа, но не помогна.

    Искам да разбера дали проблема е в телевизора или в лаптопа ми?
    Знаете ли как да проверя?
    Привет,

    Опитай с актуализация на драйверите на лаптопа най - вече wlan, video

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #3

    Отговор: 43PUS6554/12 Miracast прекъсва през 15мин.

    Цитат Първоначално публикувано от radoi Виж публикацията
    Привет,

    Опитай с актуализация на драйверите на лаптопа най - вече wlan, video
    С най-новите съм. Тегля ги директно от сайта производител по тяхна препоръка.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #4

    Отговор: 43PUS6554/12 Miracast прекъсва през 15мин.

    Ако пробваш да свържеш телефон с телевизора?

    Ако пробваш да свържеш телефон с Lenovo W540?

    Няма ли да се разбере къде е проблема?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #5

    Отговор: 43PUS6554/12 Miracast прекъсва през 15мин.

    Цитат Първоначално публикувано от Compare Виж публикацията
    Ако пробваш да свържеш телефон с телевизора?

    Ако пробваш да свържеш телефон с Lenovo W540?

    Няма ли да се разбере къде е проблема?
    Не мисля, че мога да направя такова сравнение, тъй като телефонът ми е Xiaomi Redmi Note 8 Pro и когато споделя екрана - картината на телевизора е ужасна и след няколко секунди забива..
    Докато картината от лаптопа е перфектна - просто не иска да се задържа.

    А телефонът нямам идея как да го свържа към лаптопа(или обратно). Би ли предложил начин, ако се сещаш?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #6

    Отговор: 43PUS6554/12 Miracast прекъсва през 15мин.

    Мисълта ми беше да се свържат по отделно и ако пак има тоя проблем да прекъсва на 15мин. то ще се знае поне от къде идва проблема.
    Може да пробваш различни Miracast програми от Playstore да свържеш лаптопа Lenovo W540 с телефона.Но не гарантирам че ще има някакъв положителен ефект.
    Между другото не би трябвали да има проблеми с Miracast на ТВ-то и телефона ти, пробвай да резетнеш Miracast на телевизора или най малкото което можеш да направиш delete caches .Рестарт на телевизора
    Други идей нямам,надявам се да не съм те подвел нещо .Най добрият вариант е да изчакаш някой съфорумник с повече идеи и знания евентуално.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #7

    Отговор: 43PUS6554/12 Miracast прекъсва през 15мин.

    Цитат Първоначално публикувано от Compare Виж публикацията
    Мисълта ми беше да се свържат по отделно и ако пак има тоя проблем да прекъсва на 15мин. то ще се знае поне от къде идва проблема.
    Може да пробваш различни Miracast програми от Playstore да свържеш лаптопа Lenovo W540 с телефона.Но не гарантирам че ще има някакъв положителен ефект.
    Между другото не би трябвали да има проблеми с Miracast на ТВ-то и телефона ти, пробвай да резетнеш Miracast на телевизора или най малкото което можеш да направиш delete caches .Рестарт на телевизора
    Други идей нямам,надявам се да не съм те подвел нещо .Най добрият вариант е да изчакаш някой съфорумник с повече идеи и знания евентуално.
    Мисля, че открих какво причинява прекъсванията. (Все още тествам)

    Днес реших да изключа Блутуута на лаптопа и Миракаст връзката не е прекъснала вече 6-ти час.
    Сега се опитвам да разбера дали има начин да предотвратя "боя" между Wi-Fi и Блутуут.
    Рутера вкъщи е 2.4GHz.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    75
    #8

    Отговор: 43PUS6554/12 Miracast прекъсва през 15мин.

    Цитат Първоначално публикувано от prsnr Виж публикацията
    Мисля, че открих какво причинява прекъсванията. (Все още тествам)

    Днес реших да изключа Блутуута на лаптопа и Миракаст връзката не е прекъснала вече 6-ти час.
    Сега се опитвам да разбера дали има начин да предотвратя "боя" между Wi-Fi и Блутуут.
    Рутера вкъщи е 2.4GHz.
    За съжаление, връзката отново прекъсва дори когато Bluetooth е спрян....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. UE48H6400AW - Проблем с Miracast връзка с Android устройство.
    От NeRoX във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-10-18, 18:15
  2. Miracast
    От velqn във форум Philips телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 16-03-17, 10:36
  3. LG Miracast/Intel WiDi
    От Cealtex във форум LG телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 21-11-13, 04:47
  4. DVD "ELITE" PV-4000 - загуба на субтитрите след 10-15мин. работа
    От reactiv във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 09-12-08, 19:34
  5. Net-а прекъсва
    От JIM във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 25-06-05, 20:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе